12.05.2015 09:00 0 Rafał Karcz

Mistrzostwa Polski w kickboxingu - 9 medali dla lokalnych zawodników

mat. pras.

Zawody okazały się szczęśliwe dla zawodników wspólnej reprezentacji Wejherowa i Luzina, Mistrzostwa Polski w kickboxingu kadetów i seniorów w wersji pointfighting i light contact, odbyły się 8-10 maja br. w Lesznie. Reprezentanci Wejherowa oraz Luzina zdobyli łącznie 9 medali.

W zawodach startowało ponad 300 zawodników z 49 polskich klubów, organizatorem był Klub Polonia 1912 Leszno oraz Polski Związek Kickboxingu. Reprezentanci Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino wywalczyli wspólnie 9 medali: 6 złotych, 3 srebrne, a luzińska sekcja kickboxingu GOSRiT w klasyfikacji kadetów starszych pointfighting zajęła drugie miejsce w Polsce.

Oba kluby prowadzone są przez Rafała Karcza, wejherowianina z prawie 20-letnim stażem w sportach i sztukach walki. Poniżej znajdują się wyniki reprezentantów powiatu wejherowskiego:

Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe:

  • Nikola Siecińska (wspierana przez Gminę Gniewino) – Mistrzyni Polski w kat. do 37 kg pointfighting kadetów młodszych;

  • Rafał Karcz – Mistrz Polski w kat. do 57 kg seniorów pointfighting;

  • Oliwer Laskowski – Wicemistrz Polski w kickboxingu w kat. do 69 kg kadetów starszych pointfighting

KTS-K GOSRiT Luzino:

  • Zuzanna Kalbarczyk – dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Polski w kat. do 50 kg kadetek starszych pointfighting oraz light contact i pozostaje niepokonaną zawodniczką w kickboxingu w Polsce oraz powtarza również sukces sprzed roku w Lubawie;

  • Filip Stark – Mistrz Polski w kat. do 63 kg pointfighting kadetów starszych;

  • Paulina Stenka – Mistrzyni Polski w kat. do 65 kg pointfighting kadetek starszych oraz Wicemistrzyni Polski wersji light contact;

  • Kacper Macholl – Wicemistrz Polski w kat. powyżej 47 kg kadetów młodszych pointfighting.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu sponsorów: DJ-Projekty, a także dzięki firmie SOLTAR S.C. KiP Bianga, za co serdecznie młodzi sportowcy oraz trener dziękują. Ponadto wyjazd był wspierany przez miasto Wejherowo drogą rocznej dotacji dla stowarzyszeń.

Już 15 maja Paulinę Stenka oraz Zuzię Kalbarczyk czeka kolejny start, tym razem Mistrzostwa Polski w kickboxingu wersji kick-light, gdzie dozwolone są dodatkowo kopnięcia na uda. W tej formule zarówno dla Zuzi jak i Pauliny będzie to debiut na Mistrzostwach Polski. Zapraszamy na stronę klubu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24