05.05.2015 11:21 0

Kickboxerzy z Wejherowa i Luzina z 34 medalami Pucharu Europy

W dniach 30 kwietnia – 3 maja w Krynicy Zdrój, odbyły się zawody Pucharu Europy w kickboxingu największej organizacji kickboxingu na świecie – WAKO. Zawody rozgrywane były w kategoriach: dzieci, kadet młodszy i starszy, junior, senior w formułach pointfighting, light, kick-light oraz dla juniorów i seniorów także full contact, low kick i K1.

Puchar Europy w kickboxingu odbył się w Polsce po raz pierwszy. W turnieju wzięło udział ponad 600 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Szkocji i Ukrainy, co dało liczbę 55 Klubów kickboxingu z Europy. W tej stawce znalazło się aż 19 przedstawicieli Wejherowa, gmin Luzino, Gniewino oraz gminy Wejherowo. Sukcesy i wyniki wspólnej drużyny Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino, przeszły najśmielsze oczekiwania. Zawodnicy tryumfowali aż 15 krotnie, 9 razy odpadali dopiero w finałach, natomiast do półfinałów dochodzili 10 krotnie, co dało historyczną liczbę medali Pucharu Europy dla Wejherowa i Luzina – 34 medale w tym 15 złotych, 9 srebrnych, 10 brązowych! Liczba 34 medali dla 19 zawodników wzięła się z tego, że rywalizowali oni w formułach zarówno pointfighting, light contact oraz kick-light. Dodatkowo, jak to na zawodach rangi pucharowej, w systemie pointfighting mogli walczyć nie tylko w swojej kategorii, ale także i w wyższej kat. wagowej.

Tyle medali to nie wszystko, gdyż Klub KTS-K GOSRiT Luzino w formule pointfighting uplasował się na 2 miejscu w generalnej klasyfikacji Pucharu Europy. Nagrodę drużynową odebrał trener drużyny, Rafał Karcz. Niespodziewanym i miłym akcenetem tych zawodów było losowanie nagród wśród zawodników startujących w tych zawodach. Nagrodę w postaci skuteru wylosowała znana już wszystkim Zuzia Kalbarczyk, która jak się później okazało wygrała rywalizację pointfighting do 50 i do 55 kg, zwyciężając bardzo silne przeciwniczki, co dało razem 5 wygranych walk! Na kolejne wyróżnienie zasługuje mieszkanka Rybna, wspierana przez gminę Gniewino, Nikola Siecińska, która po stoczeniu 5 zwycięskich walk, sięgnęła po puchar w wadze do 42 kg kadetek młodszych. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.sportwejherowo.pl. 1 miejsca Pucharu Europy z Krynicy we wszystkich kategoriach: Nikodem Komkowski, Siecińska Nikola, Herzberg Mikołaj, Sroka Szymon, Korthals Monika, Karcz Rafał, Kalbarczyk Zuzia, Stenka Paulina, Stark Filip.

Już 8 maja zawodnicy w gronie kadetów zmierzą się w Mistrzostwach Polski pointfighting i light contact, które odbędą się w Lesznie, natomiast tydzień później, bo 15 maja odbędą się zawody tej samej rangi, tyle że w wersji kick-light. Ostatni weekend maja to Mistrzostwa Polski juniorów w kickboxingu, a 19-21 czerwca – Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Wszystkie zawody organizuje Polski Związek Kickboxingu. Na wszystkich także będą obecni zawodnicy z Wejherowa i Luzina trenowani przez wejherowian – Rafała Karcza i Tomka Hirsz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...