11.10.2010 10:45 0

Jastarnia: akt oskarżenia w sprawie dyrektorki gimnazjum

Pucka Prokuratura Rejonowa zakończyła śledztwo dotyczące dyrektorki szkoły, podejrzanej o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Do sądu wpłynął akt oskarżenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, oskarżonej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Dyrektorka złożyła w prokuraturze wniosek o warunkowe umorzenie śledztwa, jednak został on odrzucony.

Sprawa pani dyrektor podzieliła mieszkańców Jastarni i wywołała liczne kontrowersje. Opinia publiczna podzieliła się na przeciwników, domagających się jej natychmiastowego zwolnienia i zaciekłych obrońców. Burmistrz Jastarni nie podjął decyzji o zwolnieniu nauczycielki z pracy. Tymczasowo przebywa ona na urlopie zdrowotnym.

W sierpniu dyrektorka została zatrzymana przez policję. Podczas badania alkomatem stwierdzono, że ma 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do czasu tego zdarzenia, nauczycielka cieszyła się dobrą opinią zarówno wśród współpracowników, jak i rodziców uczniów. Za czasów jej dyrektorowania w gimnazjum realizowano programy zapobiegające paleniu papierosów i piciu alkoholu przed młodzież.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24