17.02.2015 16:05 0 Rafał Karcz

Szymon Sroka Wicemistrzem Polski w kickboxingu

W dniach 13-15 lutego br. w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu wersji kick-light juniorów i seniorów. W tej najważniejszej imprezie początku roku w kickboxingu, nie mogło zabraknąć reprezentantów Wejherowa i Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Klub Rafała Karcza wystawił na te zawody 4 juniorów:

  • Błażej Mach w kat. do 63 kg (miał 19 rywali w swojej wadze)
  • Maciej Zielonka i Mikołaj Herzberg w kat. do 69 kg (oprócz nich jeszcze 17 rywali)
  • Szymon Sroka w kat. powyżej 94 kg (5 zawodników w tej wadze)

Niestety sobota nie była szczęśliwa dla zawodników z Wejherowa, którzy przegrali swoje walki w eliminacjach po zaciętych bojach. Za to w niedzielę, klasą błysnął najcięższy przedstawiciel kickboxingu z Wejherowa, Szymon Sroka, który w pięknym stylu, podczas heroicznej wręcz walki, zdołał dostać się do finału Mistrzostw Polski, wygrywając stosunkiem 2:1. Niestety ostra i zacięta walka półfinałowa do ostatku sił obu zawodników (rywalem Szymona był Klaudiusz Pek, zawodnik gospodarzy Rebelii Kartuzy), przekupiona została dość poważną kontuzją kości piszczelowej Szymona, w związku z tym mieszkaniec Gowina podjął wspólnie z trenerem Karczem decyzję o oddaniu finałowej walki.

Jak relacjonuje trener Rafał Karcz: - Wszyscy zawodnicy zwrócili na siebie uwagę walką do końca. Stoczyli wyrównane walki, jednak trzech z nich nie zdołało mimo dobrego przygotowania, zwyciężyć swoich walk eliminacyjnych. W niedzielę na placu boju pozostał Szymon Sroka, który już mimo kontuzji doznanej w trakcie walki, zdołał wygrać i dostać się do finału MP. Była to dość dramatyczna walka, którą jednak wygrał Szymon, dzięki trafnym wskazówkom również trenera Klubu Semiramida Pułtusk, doświadczonego trenera Czarka Rzepnickiego, który wspierał nas w Kartuzach. Formuła walki kick-light (walka ciągła, gdzie dozwolone są kopnięcia na uda w lekkim kontakcie) nie jest naszą specjalnością i moi zawodnicy wolą walczyć w pointfightingu oraz light contact. Dlatego też, srebro Szymona, należy zaliczyć do sporego sukcesu naszego Klubu i kadry trenerskiej. Dziękuję za wsparcie Sponsorowi głównemu Design Joomla Projekty za sfinansowanie w całości wyprawy na ten turniej.

Najbliższe poważne starty Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego to m.in. otwarty Puchar Słowacji jeszcze w lutym, później Puchar Europy w kickboxingu w Krynicy Zdrój oraz imprezy rangi Mistrzostw Polski juniorów i kadetów pointfighting oraz light contact. Zawody w Kartuzach stały na niezwykle wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24