29.03.2011 16:03 0

Gmina Wejherowo: Fetor jeszcze przez rok

Prawie dwa lata mieszkańcy Gościcina czekali na decyzję o likwidacji okolicznej zlewni. Śmierdzący problem ma zniknąć... w ciągu najbliższego roku.

Nieprzyjemny zapach, jaki unosi się w Gościcinie, spowodowany jest działalnością pobliskiej zlewni. Sytuacja trwa od października 2009 roku. Od tego czasu mieszkańcy nieustannie apelują do gminy o likwidację punktu.

  • Zmierzamy do tego, aby punkt zlewni, który jest nam potrzebny, był zlokalizowany w innym miejscu. Oraz aby został zaprojektowany i wybudowany zgodnie z wymogami formalno- prawnymi, a także technologicznymi – zapewnił Henryk Skwarło, wójt Gminy Wejherowo.

Gościcińska zlewnia została zbudowana niezgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Dlatego też Wojewoda Pomorski wydał nakaz usunięcia punktu z terenu sąsiadującego z zabudowaniami mieszkalnymi. Na tę właśnie decyzję wyczekiwali mieszkańcy Gościcina.

  • Oczekujemy, że gmina jak najszybciej zamknie zlewnie bo smród nadal jest – tłumaczy Krzysztof Osiecki, przedstawiciel Stowarzyszenia „Moje Gościcino”.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24