31.01.2015 09:34 0

Międzynarodowy zespół wolontariuszy organizuje English Winter Camp 2015

fot. English Camp

W dniach od 2. do 12. lutego w kompleksie edukacyjnym Maximilian Wilandt w Darzlubiu, koło Pucka, odbędzie się English Winter Camp 2015 - obóz językowy dla dzieci z trójmiejskich domów dziecka, rodzin zastępczych i środowisk o niskim statucie materialnym.

English Winter Camp to kilkumiesięczny projekt społeczny, realizowany przez gdański oddziału Project Management Institute, w którym uczestniczą wolontariusze z całego świata. 

  • Do zespołu zimowej edycji EWC dołączyli przedstawiciele takich państw jak Egipt, Hiszpania, Korea Południowa, Chiny, Wielka Brytania, czy Czechy. Oprócz obcokrajowców zespół tworzą wolontariusze z Polski, którzy aktywnie angażują się w inicjatywę – opowiada Dominika Arendt, Project Manager English Winter Camp 2015. - Nad całym przedsięwzięciem pracujemy podzieleni na pięć zespołów projektowych: komunikacja i PR, wydarzenia, program, fundrasing i formalności. Każda z grupa jest odpowiedzialna za inny obszar przygotowań do obozu. Jest to doskonała okazja do nabycia doświadczenia w zarządzaniu projektami oraz sprawdzenia się i odpowiedzenia na proste pytanie ,,Czy jesteśmy w stanie sprostać tak wielu wyzwaniom?" – dodaje.

W trakcie każdego obozu organizowane są nie tylko w zajęciach z języka angielskiego. Dzieci biorą udział w licznych zajęciach i warsztatach. Poznają również podstawy zarządzania projektami. Każda edycja English Camp ma swój motyw przewodni w ramach którego dzieci realizują swój własny projekt.

  • Ta edycja będzie wyjątkowa. Nasi podopieczni w ramach projektu przygotowywać będą sztukę teatralną, którą wystawią 12. lutego w Teatrze Atelier w Sopocie. Zapowiada się 10 twórczych i kreatywnych dni. – mówi Katarzyna Biernatowska, koordynator zespołu komunikacji i PR. - Od zeszłego tygodnia każdy, kto chciałby wesprzeć kreatywność i twórczość naszych dzieciaków, może wejść na stronę wspolnyprojekt.pl i dołożyć się do budżetu naszej sztuki – dodaje.

English Camp organizowany jest nieprzerwanie od 2004 roku dwa razy do roku, w trakcie ferii zimowych oraz wakacji. W obozie wzięło udział już prawie 700 dzieci w wieku 9-14 lat, pochodząca z terenu województwa pomorskiego.

Więcej o całej inicjatywie na: English Camp i na Profilu Facebookowym

fot. English Camp


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...