29.12.2014 14:33 0

Nowe wideorejestratory, tym razem w Luzinie i Mostach

Na Pomorzu pojawią się trzy nowe rejestratory przejazdów na czerwonym świetle. Jeden z nich zwiększyć ma bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 6 w Luzinie. Rejestrator przejazdu na czerwonym świetle będzie działać analogicznie do kamer na skrzyżowaniu krajowej szóstki z ulicą Orzeszkowej w Wejherowie.

W sumie na drogach w całym kraju Główny Inspektorat Transportu Drogowego od stycznia będzie montował 20 rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle. Trzy z tych urządzeń pojawią się w województwie pomorskim - Miszewie, Mostach koło Lęborka i w Luzinie na skrzyżowaniu krajowej szóstki z ulicą Wilczka.

Urządzenia mają przeciwdziałać łamaniu przepisów drogowych, a zwłaszcza wymuszaniu pierwszeństwa. Rejestrator ma na celu zmniejszenie liczby stłuczek i potrąceń. Kierowcy nauczeni przykładem rejestratorów z Wejherowa obawiają się jednak, że liczba wypadków wręcz wzrośnie.

Rejestratory, które pojawią się w Luzinie nie będą kontrolowały prędkości. Ich obsługą zajmie się Generalna Inspekcja Transportu Drogowego. Kierowca, który przejedzie na czerwonym świetle może zapłacić nawet 500 złotych mandatu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24