17.12.2014 12:43 0

Wejherowianie podarowali swoje serca kombatantom

Zbiórka paczek świątecznych “Rodacy Bohaterom” dobiegła końca. Można mówić o sukcesie, ponieważ udało się zebrać ok. 130 kg produktów żywnościowych i prawie 100 kartek bożonarodzeniowych z życzeniami.

[img_r]3[/img_r]

  • Najwięcej paczek darczyńcy przynieśli do hotelu Marmułowski oraz do Zespołu Szkół nr 3 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie. Dzieci spisały się na medal, ręcznie wykonując kartki z życzeniami. Dla kombatantów z pewnością mają one wielką wartość, gdyż są szczere i wzruszające. W zbiórce pomogły również przedszkola Mapeciaki oraz Przyjaciele Kubusia Puchatka- informuje Rozalia Mucha, koordynator akcji ze Stowarzyszenia Odra-Niemen. - W ten czwartek wyruszy pierwszy transport paczek dla żołnierzy z Lwowa. Czekamy jeszcze na informacje o tym, jak przebiegały zbiórki w innych miastach naszego województwa - dodaje.

[img_r]2[/img_r]

Organizatorzy przedsięwzięcia serdecznie dziękują za ofiarność mieszkańców Wejherowa i liczą na powtórzenie akcji w przyszłym roku.

Mieszkańcy Wejherowa mieli możliwość bezpośredniej pomocy Kombatantom, żyjącym na Kresach. Akcję “Rodacy Bohaterom” organizowaną przez stowarzyszenie Odra Niemen, można było wspomóc przekazując produkty, które zostaną sprezentowane najbardziej potrzebującym starszym osobom.

Odbiorcami paczek są Stowarzyszenie Żołnierzy AK na Białorusi, Klub Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenie Wrzesień '39 oraz Lwowskie Towarzystwo Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych.

[img]4[/img]

Przypominamy, że losy tych starszych osób były i wciąż są dramatyczne. Dla rodaków spędzających święta na dawnych Kresach wyrazy wsparcia i zwykłej życzliwości są wielkim prezentem. Zwłaszcza w czasie Bożego Narodzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24