24.03.2011 09:03 0

Rumia: Pierwsze zwycięstwo TPS-u!

Siatkarki TPS Rumia doczekały się pierwszej wygranej. Co prawda mecz nie dotyczył rozgrywek Plus Ligi, a Pucharu Polski, a rywal wystąpił w mocno okrojonym składzie. Jednak zwycięstwo 3:1 z AZS Białystok dobrze rokuje na przyszłość.

Podopieczne Jerzego Skorbeckiego w Plus Lidze zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Bez żadnego zwycięstwa, mają tylko dwa punkty na koncie. Pewne jest zagrają w barażach o utrzymanie w ekstraklasie. Zdecydowanie lepiej Rumianki rozpoczęły zmagania w Pucharze Polski.

Na własnym pakriecie podejmowały AZS Białystok w dość rezerwowym składzie. Do Rumi nie przyjechały podstawowe zawodniczki - Magdalena Godos, Dominika Kuczyńska, Aleksandra Kruk, Anna Klimakova, które odpoczywają po ostatnich ligowych zmaganiach.

Pierwszy set szczęśliwie zakończył się dla gospodyń. W końcówce partii Białostoczankom udało się odrobić straty, ostatecznie decydujący punkt zdobył TPS. Tradycyjnie w drugi secie, po wygraniu pierwszego, w szeregach rumskiego zespoły pojawiło się rozluźnienie. Skutkowało to przegraniem partii do 22.

Przez cały trzeci set dominowały siatkarki TPS-u. Skuteczne ataki Martinez, trudna zagrywka Starzyk oraz dużo błędów po stronie Białegostoku – tak w skrócie można opisać tę część meczu.

Czwarta partia, okazała się być ostatnią. Początkowa przewaga miejscowych szybko została zminimalizowana. Od drugiej przerwy technicznej, kibicie w hali MOSiR mieli okazję oglądać emocjonującą walkę punkt za punt. Wojnę nerwów wygrała Rumianki i całe spotkanie 3:1.

Pokonanie AZS Białystok zapewniło TPS Rumia awans do turnieju finałowego Pucharu Polski. Mecze odbędą się w Inowrocławiu 8-10 kwietnia. Miejmy nadzieję, że szczęśliwy początek będzie kontynuowany w kolejnych spotkaniach pucharowych.

TPS Rumia - AZS Białystok 3:1 (27:25, 22:25, 25:16, 27:25)

Składy zespołów:

TPS: Anna Brodacka, Agnieszka Starzyk-Bonach, Dorota Pykosz, Natalia Ziemcowa, Ewelina Toborek, Mayrelis Martinez, Michalina Jagodzińska (libero) oraz Alicja Leszczyńska, Veronika Hudima, Aleksandra Theis

AZS: Małgorzata Właszczuk, Daiana Muresan, Sinead Jack, Anca Martin, Ewa Cabajewska, Magdalena Saad, Katarzyna Możdżeń (libero) oraz Channnon Thompson.