13.12.2014 13:33 0

Akcja "Rodacy Bohaterom"- wesprzyj kombatantów z Kresów

Mieszkańcy Wejherowa mają możliwość bezpośredniej pomocy Kombatantom, żyjącym na Kresach. Akcję “Rodacy Bohaterom” , organizowaną przez stowarzyszenie Odra Niemen, można wspomóc przekazując produkty, które zostaną sprezentowane najbardziej potrzebującym starszym ludziom. Okażmy im naszą pamięć, dołączając do paczek kilka słów otuchy.

[img_r]2[/img_r]

Do tej pory akcja spotkała się z największym odzewem wśród uczniów Zespołu Szkół numer 3 w Wejherowie, którzy oprócz produktów podarowali kombatantom około stu kartek z życzeniami. Akcja potrwa do przyszłego poniedziałku. Na tę chwilę zebrano około 30 kg żywności, która zostanie przekazana weteranom.

Przypominamy, że losy tych starszych osób były i wciąż są dramatyczne. Dla rodaków spędzających święta na dawnych Kresach wyrazy wsparcia i zwykłej życzliwości są wielkim prezentem. Zwłaszcza w czasie Bożego Narodzenia.

[img]3[/img]

Szczególnie potrzebne są produkty spożywcze, takie jak: kawa, herbata, kakao, olej, makaron i cukier. Przydadzą się również owoce w puszkach, słodycze oraz opłatek. Życzenia i słowa otuchy należy spisać na bożonarodzeniowych kartkach.

Odbiorcami paczek będą: Stowarzyszenie Żołnierzy AK na Białorusi, Klub Weteranów AK w Wilnie, Stowarzyszenie Polskich Kombatantów na Litwie, Stowarzyszenie Wrzesień '39 oraz Lwowskie Towarzystwo Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych.

[img_r]4[/img_r]

Akcja w Wejherowie trwa od 1 do 15 grudnia tego roku. W tym czasie na świąteczne paczki czekać będą organizatorzy akcji, codziennie, od godz. 7:00 do 22:00 w Hotelu Marmułowskim, przy ul. 12 Marca 207.

Dołącz do akcji na Facebooku

Zobacz, jak wygląda dostarczanie świątecznych paczek polskim Kombatantom na Kresach. Przejmujący filmik z Wileńszczyzny:


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24