27.11.2014 14:03 0

W II turze wyborów Grażyna Cern zmierzy się z Romanem Kużlem

O spełnienie programu wyborczego na lata 2014-2018 w II turze wyborów samorządowych walczyć będzie Grażyna Cern (Komitet Wyborczy Wyborców Grażyny Cern), dotychczasowa burmistrz Władysławowa, która bezskutecznie o to stanowisko walczyła w wyborach w 2006 roku, wygrała natomiast w 2010 roku. Jej przeciwnikiem jest Roman Kużel (KWW Pozytywne Zmiany).

W pierwszej turze wyborów obecna burmistrz uzyskała 43,5 procent głosów, Roman Kużel natomiast 22,09 procent.

Roman Kużel w poprzednich wyborach do rady startował z komitetu wyborczego obecnej burmistrz. Do opozycji przeszedł pół roku przed wyborami.

  • Pan Roman Kużel razem ze mną cztery lata temu wszedł do rady, był w moim komitecie wyborczym, pół roku temu z tego komitetu się wypisał. Myślę, że już wtedy chciał kandydować na stanowisko burmistrza. Jeżeli ktoś przez trzy i pół roku akceptuje to co się dzieje w radzie miasta, podejmowane decyzje i nagle po pół roku odchodzi, to wydaje mi się że to nie były źle podejmowane decyzje, tylko chęć kandydowania na fotel burmistrza - wyjaśnia Grażyna Cern, burmistrz Władysławowa.

Zarzuty odpiera kandydat, który swoją decyzję argumentuje zmianą wizji funkcjonowania miasta.

  • Gdzieś na pewnym etapie nie chciałem się podpisywać pod rzeczami, które w naszym mieście mają miejsce. Mam trochę inną wizję i koncepcję na funkcjonowanie Władysławowa - mówi Roman Kużel.

Grażyna Cern w swoim programie wyborczym postawiła sobie dwanaście celów. Wśród nich znajduje się pozyskanie jak największej ilości środków w ramach perspektywy unijnej na lata 2014 – 2020, wprowadzenie budżetu obywatelskiego, budowa bulwaru nadmorskiego nad wydmami od portu w kierunku Alei Gwiazd Sportu, rewitalizacja parku miejskiego, modernizacja istniejących wejść na plaże, rewitalizacja Promenady Światowida w Jastrzębiej Górze na wzór Skweru Hallera.

Roman Kużel w programie wyborczym stawia na rozwój miasta i na zatrzymaniu odpływu młodych ludzi z Władysławowa do większych ośrodków miejskich.

  • Myślę, że mieszkańcy gminy Władysławowo oczekują zmian. Nasza gmina jest jedną z niewielu, gdzie urzędujący burmistrz nie wygrał w I turze wyborów. To jest sygnał, że mieszkańcy oczekują zmian. Chciałbym przekonać do siebie wszystkich mieszkańców niezależnie od ich poglądów - wyjaśnia Roman Kużel, kandydat na burmistrza Władysławowa.

Roman Kużel stawia między innymi na zmniejszanie w budżecie miejskim poziomu zadłużenia, rozwój lokalnej przedsiębiorczości, zatrzymaniu odpływu młodych ludzi, wprowadzeniu budżetu obywatelskiego, unowocześnienie sieci teleinformatycznej placówek oświatowych, remonty dróg gminnych, wymianę nawierzchni ulic i chodników, modernizację i budowę oświetlenia drogowego.

Kto będzie burmistrzem Władysławowa przez kolejne cztery lata? Tego dowiemy się już za kilka dni. Druga tura wyborów samorządowych już w najbliższą niedzielę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24