17.03.2011 14:10 0

Sopot: Mistrzostwa Świata w Ergo Arenie?

iaaf.org

Coraz głośniej wspomina się o planach organizacji halowych Mistrzostw Świata w trójmiejskiej hali. Istnieje szansa, że najlepsi lekkoatleci, przyjadą do Sopotu w 2014 roku.

Zanim jednak będzie to możliwe, trzeba właściwe przegotować obiekt. Najważniejszy zakup to sześciotorowa bieżnia. Ponadto koniecznie będzie zamontowanie odpowiedniego sprzętu lekkoatletycznego.

Sopot jest już oficjalnie w gronie miast zainteresowanych organizacją Halowych Mistrzostw Świata w 2014 roku. Pozostali kandydaci nie są znani. We wrześniu do Światowej Federacji Lekkoatletyki przesłane zostanie zgłoszenie nadmorskiego kurortu. Prezentacje poszczególnych miast najprawdopodobniej odbędą się na przełomie października i listopada. Po wystąpieniach, federacja zadecyduje, kto zostanie gospodarzem Mistrzostw.

Atutem Sopotu, prócz doskonałego obiektu, jest Anna Rogowska. Mistrzyni świata w skoku o tyczce, pochodzi z Gdyni, a jej występ w sopockiej hali, na pewno byłby dużym wydarzeniem sportowym.

Ergo Arena może pomieścić aż 11 tys. widzów. Po zamontowaniu bieżni, pojemność zmniejszy się do 8 tys. To jednak i tak imponujący wyniku w porównaniu z innymi obiektami w Europie, np. z francuską Bercy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24