15.03.2011 11:16 0

Gdynia: Seahawks zagra z AZS Silesia Miners

3 kwietnia na Narodowym Stadionie Rugby odbędzie się mecz otwierający rozgrywki futbolu amerykańskiego w sezonie 2011. Seahawks Gdynia zmierzy się z AZS Silesia Miners, mistrzami I PLFA z 2009 roku.

Klub Seahawks, dzięki umowie z Urzędem Miasta Gdynia, będzie mógł rozgrywać mecze na Narodowym Stadionie Rugby (NSR). Ten nowoczesny obiekt, z podgrzewaną murawą i kompleksowym oświetleniem, zapewni wszystkim kibicom doskonałą oprawę sportowego widowiska. Stadion może pomieścić aż 2700 sympatyków futbolu amerykańskiego. Mecze na gdyńskim stadionie to również bardzo dobra okazja do zaprezentowania szerszej publiczności zasad tej coraz popularniejszej w Polsce, dyscypliny sportowej.

  • Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że Gdynia zdecydowała się przyjąć nas pod swoje skrzydła.  Już w 2006 roku rozmawiałem z Panem Prezydentem Wojciechem Szczurkiem na temat naszej gry w tym mieście na Narodowym Stadionie Rugby. Wówczas, zarówno istnienie tak znakomitego obiektu, jak i organizacja ligi na aktualnym poziomie były tylko marzeniem Dzięki przenosinom możemy naszym kibicom zapewnić w pełni profesjonalne warunki delektowania się tym wspaniałym sportem - komentuje Maciej Cetnerowski, trener Jastrzębi Gdynia.

  • Niniejszym, raz jeszcze chciałbym podziękować Panu Prezydentowi za danie szansy naszemu sportowi. Podziękowania chciałbym złożyć również na ręce Pana radnego Kamila Górala, który patronował nam w kontakcie z Urzędem Miasta. Zapewniam wszystkich, że ciężko pracujemy, aby ten piękny obiekt miał drużynę, na którą zasługuje - dodaje Cetnerowski.

  • Użyczenie przez Urząd Miasta Gdyni pięknego Narodowego Stadionu Rugby drużynie Jastrzębi jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla Seahawks, ale także dla całego, szybko powiększającego się środowiska futbolu amerykańskiego w Polsce. W tegorocznych rozgrywkach ligowych w trzech klasach rozgrywkowych (PLFA I, PLFA II oraz nowoutworzonej lidze ósemek - PLFA 8) wystąpią aż 32 drużyny, a gdyński stadion będzie perełką wśród wszystkich obiektów, na których swoje mecze rozgrywają polskie drużyny futbolowe. To znaczący krok w profesjonalizacji tej dyscypliny w naszym kraju - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24