11.03.2011 13:27 0

Wejherowo: Pokażemy historię Gryfa

NA zdjęciu: Łukasz Nowaczyk i Tomasz Modzelewski

O powstającej książce „9 dekad Gryfa”, która przedstawi 90 lat historii tego zasłużonego dla Wejherowa klubu sportowego z autorami – Łukaszem Nowaczykiem i Tomaszem Modzelewskim rozmawiał Gabriel Besta.

Skąd wziął się pomysł na napisanie takiej książki?

TM: Był to pomysł Łukasza. Nikt nigdy wcześniej nie pozbierał całej tej historii Gryfa Wejherowo w jednej monografii. Kolejnym krokiem było znalezienie wydawcy. Rafał Szlas, prezes klubu bez namysłu poparł tą inicjatywę.

Jak przebiegają pracę nad pisaniem?

ŁN: Podzieliliśmy między siebie wszystko co związane z klubem rozdziałami. Tomek zajmuję się piłką ręczną, piłką koszykową, brydżem sportowym oraz pierwszym rozdziałem, który będzie nosił tytuł „Dzieje klubu”, natomiast ja zajmuję się piłką nożną, boksem, lekkoatletyką oraz tenisem ziemnym. Zbieranie materiałów, spotkania z ludźmi to bardzo ciężka i mozolna praca, ale satysfakcjonujące jest to, że widać już efekty. Cały czas zbieramy kolejne materiały. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje, zdjęcia bądź cokolwiek związanego z historią klubu ze Wzgórza Wolności prosimy o kontakt.

Kiedy zostanie wydana Wasza publikacja?

TM: Premiera książki jest zaplanowana na czerwiec tego roku. Nieco wcześniej odbędzie się wernisaż wystawy związanej z tą publikacją, na której zobaczyć będzie można zdjęcia, materiały, wycinki z gazet oraz pamiątki klubowe, które udało nam się zebrać.

Czy w związku z 90 – leciem Gryfa Wejherowo oprócz książki, którą piszecie przewidziane są jeszcze jakieś atrakcje?

ŁN: Z tego co mi wiadomo to działacze klubu planują pokazowy mecz towarzyski z drużyną z wyższej klasy rozgrywkowej oraz oficjalny bankiet, na który zaproszeni będą wszyscy byli działacze i zawodnicy naszego klubu. Wszystkie te obchody zaplanowane są między majem a lipcem.

Dziękuję za rozmowę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24