11.06.2014 12:39 0

Rower tak luksusowy jak Ferrari czy Lamborghini?

Studenci sopockiej uczelni zbierają pieniądze na portalu Polak Potrafi na stworzenie Luksusowego Roweru. Ich projekt zakłada wykonanie unikalnego, designerskiego roweru. Jak zapowiadają rower ma być luksusowy nie tylko w nazwie, wyglądzie i funkcjach i gadżetach, ale również w cenie.

  • Cały projekt dotyczy wykonania dzieła sztuki. Chcemy pokazać światu, że model luksusowego roweru może być też dziełem sztuki, tak samo podziwianym jak samochody Ferrari czy Lamborghini lub inne luksusowe marki - wyjaśnia Piotr Frączkowski, jeden z autorów projektu "Luksusowy Rower".

Prototyp już jest, dzięki stronie Polakpotrafi.pl pomysłodawcom udało się uzbierać wymaganą kwotę, a nawet więcej. Pomysłodawcy chcieli zebrać 8 tys. zł, a mają już prawie 10 tys. zł. Pieniądze wciąż można wpłacać, autorzy projektu wykorzystają je na budowę Luksusowego Roweru.

Rower skonstruowany zostanie na wymiar, każdy element będzie dopasowany i całkowicie spersonalizowany.

  • Do projektu dodajemy różne gadżety np. wysuwany parasol, przewidujemy również wersję z silnikiem elektrycznym, który będzie zawierał system kers jak w Formule 1, że odzyskuje energię z hamowania i tak się ładuje - dodaje Piotr Frączkowski.

Twórców interesuje przede wszystkim rynek zagraniczny. Rower wykonany zostanie z wyjątkowo wytrzymałego stopu aluminium, wykorzystywanego do produkcji samolotów. Dzięki projektowi przestrzennej ramy twórcy odchodzą od tradycyjnej budowy z rurek. 24" koła oraz chromowane felgi nadają agresywny charakter.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24