09.03.2011 10:10 0

Trójmiasto: Przelewem za bilet metropolitalny

Wczoraj uruchomimy został Internetowy System Obsługi Karty Elektronicznej, za pomocą którego bez wychodzenia z domu można kupić bilety MZK.

Wprowadzony system umożliwia również nabycie biletów gdańskiego ZTM i gdyńskiego ZKM. Jedynym warunkiem przy korzystaniu z tej usługi jest posiadanie elektronicznej karty metropolitalnej danego przewoźnika. Podczas transakcji podać należy adres mailowy, na który przesyłane zostanie potwierdzenie, a w późniejszym czasie informacja o upływie ważności biletu.

Proces zakupu biletu jest bardzo prosty i pozwala zaoszczędzić czas, który tracimy podczas stania w kolejkach. Przy logowaniu do systemu trzeba podać numer karty miejskiej. Po zdecydowania się na określony rodzaj biletu i sposób płatności (przelew lub karta kredytowa) należy poczekać do zaksięgowania płatności, by móc podróżować wybranym środkiem transportu metropolitalnego.

Bilety zostanie nabity na kartę magnetyczną przy pierwszej kontroli. Dokonać tego można równiej w specjalnych punktach lub za pośrednictwem infoterminala.

Internetowy system umożliwia zakup biletów miesięcznych, trzydziestodniowych, 72- godzinnych i całodobowych. Podobne udogodnienia wyprowadzono już w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy i Rybniku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24