26.05.2014 13:30 0

Wypadek na ul. Ofiar Piaśnicy. Ranna została motocyklistka

fot. KPP Wejherowo

W niedzielę przed godziną 18:00 w Wejherowie doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz rozpytywali świadków zdarzenia. Ranna motocyklistka została przetransportowana do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W niedzielę przed godziną 18:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Wejherowie na ul. Ofiar Piaśnicy.

  • Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z wejherowskiej drogówki. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 30-letnia kierująca daewoo matiz wyjeżdżając z ul. Okrężnej na ul. Ofiar Piaśnicy w kierunku drogi K6 najprawdopodobniej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, 27-letniej kierującej motocyklem honda cbr, jadącej ul. Ofiar Piaśnicy w kierunku miejscowości Krokowa, w wyniku czego doszło do zdarzenia. Ranna motocyklistka została przetransportowana do szpitala - informuje KPP Wejherowo.

Na miejscu wypadku policjanci przeprowadzili oględziny oraz rozmawiali ze świadkami na miejscu zdarzenia, przeprowadzili także badania alko-testem obu kierujących badania te wykazały, że były trzeźwe. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę podczas jazdy i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego. Motocykliści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, większość z nich korzysta z drogi zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatem postawa wzajemnej życzliwości i tolerancji jest korzystna zarówno dla motocyklistów, jak i kierowców pozostałych pojazdów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...