26.05.2014 12:33 0

Tłumy ludzi podczas dnia otwartego BCT

Ponad 2500 zwiedzających, 150kg rozdanych krówek, ok. 1460 TEU przeładowanych na oczach zwiedzających, 2000 pomarańczowych i granatowych balonów unoszących się nad Gdynią, 10 stanowisk przedstawiających pracę terminalu i służb portowych - tak najkrócej można podsumować tegoroczny Dzień Otwarty w BCT.

W weekend odbył się dzień otwarty w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym. Na przybyłych, oprócz możliwości zwiedzania niedostępnego na co dzień terenu portu, czekało również wiele atrakcji, w tym możliwość bezpłatnego zwiedzenia żaglowca STS Fryderyk Chopin.

  • To już jest druga edycja dnia otwartego BCT. W zeszłym roku odwiedziło nas około 2 tysięcy osób. W tym roku było nas więcej. Myślę, że pomogła nam ładna pogoda i atrakcje, które są inne niż w roku ubiegłym. Jak zwykle przygotowaliśmy możliwość obejrzenia naszego sprzętu przeładunkowego, możliwość obejrzenia operacji na statkach, przeładunku i załadunku kontenerów. To była również możliwość obejrzenia drugiego największego żaglowca pływającego pod polską banderą - wyjaśnia Michał Kurzajczyk, kierownik ds. Marketingu BCT Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego

Zorganizowany w tym roku po raz drugi dzień otwarty miał na celu pokazanie najmłodszym, jak port funkcjonuje „od środka”. Specjalnie na tę okazję, po raz pierwszy w historii żaglowiec STS Fryderyk Chopin zacumował przy znajdującym się na terenie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego Nabrzeżu Helskim i był otwarty dla zwiedzających przez cały czas trwania imprezy. Ponadto, na najmłodszych czekały pokazy iluzji, pokazy pracy straży pożarnej i służby celnej, a także zabawy na urządzeniach pneumatycznych, stanowisko eurobungee oraz fotobudka. Nad bezpieczeństwem zwiedzających czuwali wykwalifikowani pracownicy Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego oraz animatorzy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...