04.03.2011 11:54 0

Gdyńska załoga żeglarska na podium we Włoszech

W ubiegły weekend (26-27 lutego) gdyńska załoga Rosiński Open Yachting zajęła drugie miejsce w regatach w formule Match Racing we włoskim Brindisi. Zawody są zaliczane do Pucharu Świata Winter Match Race.

W sobotę reprezentująca Polskę załoga wywalczyła miejsce w półfinałach. Następnie, pokonując włoską ekipę 2:0, awansowała do wielkiego finału. Przegrała w nim z Grekami.

Były to pierwsze regaty o Puchar Świata w sezonie 2011, w których gdyńska załoga wzięła udział. Obecnie Rosiński Open Yachting przebywa na treningu na Lazurowym Wybrzeżu w Antibes, gdzie w najbliższy weekend odbędą się kolejne regaty.

Dla wielu Match Racing jest kwintesencją żeglarstwa – krótkie wyścigi, przejrzystość rywalizacji, a przede wszystkim pojedynki jeden na jednego. W równym stopniu liczy się perfekcja wykonywanych manewrów i strategia, wręcz przebiegłość. To czyni z Match Racingu fascynujące współzawodnictwo. I wszystko jest jasne już na linii mety. Wygrywa ten, kto przetnie ją jako pierwszy. To jedna z najbardziej rozwijających się dyscyplin żeglarskich.