28.02.2011 15:54 0

Gmina Luzino: „Nadzieje Polskiej Piłki”

W Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego, 26 lutego 2011 roku odbył się turniej halowej piłki nożnej „Nadzieje Polskiej Piłki”. Impreza współorganizowana przez GOSRiT Luzino, KS Olivia Gdańsk oraz KTS-K od tego roku nosi imię patrona hali.

W zawodach uczestniczyło 10 czołowych drużyn z terenu Pomorza z rocznika 2001, które rywalizowały o okazały puchar ufundowany przez Wójta Gminy Luzino, Pana Jarosława Wejera. Od początku zawodów łatwo można było wskazać faworytów turnieju, najlepsze wrażenie wśród licznej publiczności sprawiali młodzi piłkarze Lechii Gdańsk oraz Arki Gdynia, którzy ostatecznie spotkali się w wielkim finale. Tutaj lepsi okazali się biało – zieloni wygrywając 4:0. W nagrodę za zwycięstwo otrzymali oni puchar, komplet medali oraz sprzęt sportowy ufundowany przez Krystiana Węsierskiego firmy Vigo. Żółto- niebiescy otrzymali również okazały puchar, komplet medali i komplet sprzętu sportowego. Po zwycięstwie z Sapa Rumia trzecim zespołem turnieju został Chemik Bydgoszcz , który otrzymał puchar i komplet medali ufundowane przez Piotra Klecha, Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie. Gościem honorowym turnieju był Pan Ryszard Stachurski, v-ce Minister Sportu i Turystyki, który był pod wrażeniem umiejętności młodych piłkarzy. Pan Minister wraz ze sponsorem turnieju Panem Mariuszem Maszota z firmy el professional , oraz organizatorami turnieju Piotrem Klecha z GOSRiT Luzino oraz Olafem Dramowiczem z KS Olivia wręczał nagrody uczestnikom turnieju. Królem strzelców turnieju został Czyż Szymon z Arki Gdynia, Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Szymona Pruss z Chemika Bydgoszcz, najlepszym bramkarzem został Karwacki Wojciech z Lechii Gdańsk. Najmłodszym strzelcem bramki ( 3 gole) został urodzony w 2004 roku Konrad Formela z GOSRiT/el professional Luzino. Nagrody indywidualne w postaci sprzętu sportowego ufundował Bartosz Dolański, trener koordynator Pomorskiego ZPN.