25.02.2011 09:39 0

Policja w Gdańsku będzie miała sztandar

Społeczny komitet reprezentujący mieszkańców Gdańska, podjął decyzję o ufundowaniu sztandaru dla Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Sztandar stanowi bardzo ważny symbol. Są na nim przedstawione znaki i hasła, które identyfikują Policję i ucieleśniają ideały ważne dla tej instytucji. Dla policjantów otrzymanie sztandaru jest uhonorowaniem ich pracy i stanowi wyraz zaufania społeczeństwa.

W gdańskim ratuszu zawiązany został Społeczny Komitet Organizacyjny Nadania Sztandaru dla Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. W skład tego Komitetu weszli miedzy innymi historycy, przedstawiciele samorządu, gdańskich instytucji oraz stowarzyszeń, a także kościoła katolickiego, gminy żydowskiej i Centrum Kultury Tatarów. Członkowie komitetu, jako reprezentanci społeczności lokalnej, doceniając ofiarną służbę policjantów, w uznaniu dla dotychczasowych działań podejmowanych dla poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego, podjęli decyzję o ufundowaniu sztandaru dla Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Sztandar dla wszystkich organizacji, które go posiadają jest bardzo ważny symbolem. Są na nim przedstawione znaki i hasła, które identyfikują policję i ucieleśniają ideały ważne dla tej instytucji.

Dla policjantów otrzymanie sztandaru jest uhonorowaniem ich pracy i stanowi wyraz zaufania społeczeństwa. Nadanie sztandaru jest także oddaniem hołdu tym, których od początku istnienia jednostki Policji w Gdańsku dbali o bezpieczeństwo i porządek, nawet z narażeniem życia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24