24.02.2011 15:48 0

Gdynia: Mecz Arki - zmiany w organizacji ruchu

Jutro (25 lutego) o godz. 20.00 na nowym stadionie piłkarskim przy ul. Olimpijskiej Arka Gdynia zainauguruje wiosenną rundę Ekstraklasy meczem z Wisłą Kraków. Przedstawiamy Państwu komunikat Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni dotyczący zmian w organizacji ruchu drogowego tego dnia (w załączniku mapka sytuacyjna).

Trzy godziny przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu kołowego zostanie strefa obejmująca ulice: Olimpijską, część Sportowej (od skrzyżowania z ul. K. Górskiego w stronę Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” w kierunku skrzyżowania z Olimpijską) – w strefie tej obowiązywać będzie ruch pieszy.

Dwie godziny przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu zostanie ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową na Witominie w kierunku Redłowa) i fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina) – w rezultacie nie będzie możliwości przejazdu na trasach: Witomino – Redłowo/Mały Kack i Redłowo/Mały Kack - Witomino.

Na czas wprowadzanych zmian (tj. około pięciu godzin) prosimy kierowców o jazdę na wyżej wymienionych trasach przy wykorzystaniu tras alternatywnych, a więc:

  • ul. Rolniczą, Kielecką, Drogą Gdyńską/Al. Zwycięstwa lub

  • ul. Chwarznieńską, Obwodnicą Trójmiasta, ul. Chwaszczyńską i Wielkopolską.

Wszystkie osoby planujące przyjazd na mecz inauguracyjny zachęcamy do korzystania z usług Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz PKP Szybkiej Kolei Miejskiej. Ruch autobusów (linie: W, 121, 192 i 700) w ciągu ulic: Stryjskiej i Małokackiej zostanie utrzymany przez cały czas trwania imprezy sportowej. Ponadto, ze względu na zamknięcie dla ruchu kołowego strefy ulic: Olimpijskiej wraz z fragmentami ul. Sportowej i Wileńskiej, a także brak możliwości wjazdu do ww. strefy od strony skrzyżowania ul. Stryjskiej z ul. Halicką, łatwą i wygodną alternatywą będzie możliwość dojścia ul. Olimpijską od strony północnej oraz Stryjską od stacji SKM Gdynia Redłowo wprost do głównego wejścia na stadion.

Kibiców zamierzających dotrzeć na mecz własnymi samochodami prosimy o korzystanie z parkingów zlokalizowanych pomiędzy Halą Sportowo-Widowiskową „Gdynia” a Centrum Handlowym Wzgórze oraz strefy przeznaczonej na potrzeby postoju pojazdów na zamkniętej
ul. Małokackiej.

Dotarcie samochodem do strefy postoju na ul. Małokackiej będzie możliwe tylko od strony Witomina (jadąc ulicą Rolniczą lub Chwarznieńską lub Wielkokacką aż do skrzyżowania z ulicą Małokacką i dalej, tą ostatnią, w stronę Redłowa). Nie będzie jednak możliwości przejazdu od strony Witomina w bezpośrednie sąsiedztwo stadionu, tj. na ulicę Olimpijską i Stryjską.

Kibice niezmotoryzowani po zakończonej imprezie będą mogli skorzystać z dodatkowych kursów autobusów linii: R, S, 150, 160, 194, 209, 23, 26. Autobusy odjadą z pętli „Redłowo SKM” usytuowanej przy ul. Stryjskiej (naprzeciw piekarni „Bochen”).

Po zakończonym meczu wyjazd z obszaru tymczasowo zamkniętej ul. Małokackiej możliwy będzie wyłącznie w stronę skrzyżowania ulic: Małokackiej, Rolniczej, Chwarznieńskiej i Wielkokackiej.

Nieograniczony ruch pojazdów na ulicach: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej, Sportowej i Wileńskiej zostanie przywrócony w ciągu około pół godziny po skończonym meczu.

Jednocześnie ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego wszystkich uczestników imprezy na stadionie prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i służb porządkowych organizatora.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24