24.02.2011 14:00 0

Kaszubskie klimaty w gdyńskiej galerii

Akwarium Galeria Sztuki w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini” w Gdyni (ul. Waszyngtona 21) zaprasza od 25 lutego do 10 marca na wystawę „Kaszubskie klimaty”. Swoje prace zaprezentuje Anna Szulc Pokrywka.

Anna Maria Szulc Pokrywka urodziła się w 1938 r. w Warszawie. W latach 1951-1956 była uczennicą Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie. Następnie ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz oraz Wydziale Malarstwa. Ukończyła specjalizację z tkaniny artystycznej. Dyplom z malarstwa i tkaniny oraz tytuł magistra sztuki uzyskała w 1963 roku.

Oprócz malarstwa artystka zajmowała się również grafiką użytkową, otrzymując wiele nagród i wyróżnień w konkursach na plakaty, znaki firmowe oraz grafikę reklamową. W jej twórczości dominuje jednak malarstwo olejne, gwasz, akwarela i pastel. Artystkę fascynuje ciało kobiety i ono właśnie, obok pejzażu – kaszubskiego, miejskiego oraz nadmorskiego, jest głównym tematem jej prac. Anna Szulc Pokrywka maluje również kwiaty, widoki Gdańska i dawnej Gdyni, a wcześniej Lidzbarka Warmińskiego i jego zabytków.

Galeria otwarta jest codziennie w godz. 12.00-20.00


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24