21.02.2011 15:42 0

Gdynia: Asseco zwycięża także na wyjeździe

W meczu z AZS Koszalin, koszykarze z Gdyni zaprezentowali bardzo skuteczną grę zespołową. To zapewniło im zasłużone zwycięstwo 93:83.

Na koszalińskiej hali Gdynianie początkowo nie mogli się odnaleźć. Celne rzuty za trzy Fraziera i Arabasa, na tyle zdekoncentrowały koszykarzy Asseco, że już w 3 minucie przegrywali 8:15. Na szczęście gorsza dyspozycja nie trwała długo. Podopieczni trenera Pacesasa, szybko wyrównali i wygrali zarówno pierwszą kwartę, jak i wszystkie pozostałe, zwyciężając w całym meczu 93:83 (29:20, 22:20, 27:16, 15:27).

Świetny debiutancki występ zaliczył w niedzielę Krzysztof Szubarga, z osmioma asystami na koncie. Dawny reprezentant Polski nabawiał się kontuzji kolana, co wykluczyło go z gry na wiele miesięcy.

Składy zespołów:

AZS: Frazier 22 (6x3), Reynolds 15 (1), Reese 13 (2), Arabas 8 (2), Milicić 6 oraz Śnieg 12, Bogavac 7 (1), Łopatka.

ASSECO PROKOM: Ewing 15 (1), Szczotka 13 (1), Witka 10 (1), Varda 6, Eldridge 5 (1) oraz Widenow 15 (3), Hrycaniuk 14, Szubarga 7 (2), Burrell 6, Adams 2, Łapeta.