16.11.2013 12:04 0

Checz i Unia razem. Będzie fuzja. Ekstraliga w Gdyni?

5-krotny Mistrz Polski z ostatnich sezonów oraz wicelider rozgrywek Ekstraligi zespół RTP "Unia" Racibórz został przejęty przez Zarząd TKKF "Checz" Gdynia. Jak na razie szczegóły współpracy są wielką tajemnicą, ale przyszłość dwóch utytułowanych klubów jest nieznana.

15 listopada Prezes Zarządu RTP "Unia" Racibórz Józef Teresiak oraz Prezes Zarządu TKKF "Checz" Gdynia podpisali porozumienie w sprawie przejęcia Ekstraligowej drużyny w piłce nożnej kobiet przez TKKF Checz Gdynia.

Unia Racibórz w ostatnich pięciu sezonach wywalczyła pięć tytułów Mistrzyń Polski. Występowała także w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Po rundzie jesiennej Unia zajmuje drugie miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że Checzy jako beniaminek II ligi po rundzie jesiennej jest trzecia.

Jak na razie nie zdradzono szczegółów porozumienia, jak również nie przedstawiono dalszej wizji działalności obu drużyn.

  • Pojawiła się propozycja i z niej skorzystaliśmy. Twórca kobiecej piłki w Polsce Checz Gdynia, przejmuje dominatora kobiecej piłki w ostatnich latach. Jest to historyczna chwila dla tej dyscypliny sportu. Teraz trzeba usiąść i przeanalizować sytuację obu naszych klubów i podejmować jak najlepsze decyzje dla wszystkich. Potrzebne są do tego środki finansowe. Rozmawiamy z Urzędem Miasta oraz potencjalnymi sponsorami. Czy Unii przeniesie się do Gdyni to czas pokażę. Naprawdę fajne byłoby mieć Ekstraligę po 10 latach w Trójmieście - mówi Mateusz Bieszke, prezes Checzy.

Zarząd TKKF "Checz" Gdynia informuje, że na bieżąco będzie publikował ewentualne decyzję co do przyszłości drużyn.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24