16.10.2013 10:54 0

Wielka nagroda - ZŁOTA PIKE dla TK Chopin!

Od lewej: Jerzy Straszewski (prezes PIKE); Bogdan Łaga (TK Chopin), Juliusz Braun (TVP) i Dariusz Schmidtke (TK Chopin)

Telewizja Kablowa Chopin z Wejherowa została laureatem nagrody Złota PIKE 2013! Nagroda jest przyznawana przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. TK Chopin otrzymała ją za całokształt działalności, stałe podnoszenie jakości usług i realizację dwóch projektów społecznych. Na podium Telewizja Kablowa Chopin stanęła razem z TVP (nagroda dla Nadawcy Telewizyjnego) i Witoldem Krawczykiem z Telewizji Kablowej Toya z Łodzi (nagroda w kategorii Osobowość roku). Wśród nagrodzonych jest również m.in TV Republika, która otrzymała statuetkę Tytanowe Oko w kategorii Wydarzenie roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZŁOTA PIKE zabłysła po raz siódmy! Członkowie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej od 2007 roku przyznają swoją specjalną nagrodę osobom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom, które w sposób godny wyróżnienia przyczyniają się do rozwoju całej branży i swoją działalnością – zarówno biznesową, jak i społeczną - stanowią wzór do naśladowania.

Wyboru Laureatów dokonuje Kapituła, w skład której wchodzą członkowie Prezydium Zarządu PIKE oraz laureaci poprzednich edycji konkursu. Kandydatów mogą zgłaszać wszyscy członkowie PIKE. 

Nagroda ZŁOTA PIKE jest przyznawana w czterech kategoriach: Nadawca, Operator, Dostawca, Osoba lub instytucja. Telewizja Kablowa Chopin otrzymała nagrodę w kategorii Operator, dzięki temu znalazła się wśród takich operatorów jak INEA SA, Multimedia Polska SA czy UPC Polska, którzy zostali wyróżnieni w latach ubiegłych.

Od lewej: Jerzy Straszewski (prezes PIKE), Witold Krawczyk (TK TOYA), Bogdan Łaga (TK Chopin) i Juliusz Braun (TVP), Dariusz Schmidtke (TK Chopin)

O TELEWIZJI KABLOWEJ CHOPIN

Telewizja Kablowa Chopin z Wejherowa jako spółka Bogdana Łaga i Dariusza Schmidtke powstała w 1995 r., niemniej wspólnicy działali samodzielnie tworząc telewizje osiedlowe już od 1993 roku. W 1998 roku został uruchomiony program lokalny – Twoja Telewizja Morska. W tym roku minęło 20 lat od uruchomienia pierwszej instalacji kablowej na osiedlu Chopina w Wejherowie. Aktualnie TK Chopin to jeden z największych prywatnych pracodawców w Wejherowie, zatrudnia 101 pracowników w TK Chopin i 25 pracowników w Twojej Telewizji Morskiej, razem 126 osób.

Dzisiaj Telewizja Kablowa Chopin świadczy usługi telewizji kablowej, internetu, telefonii stacjonarnej. Nowi abonenci są podłączani z wykorzystaniem najnowszej technologii światłowodowej. Jest jednym z nielicznych operatorów budujących sieć na wsi.

W 2012 roku powstała Nadmorska Grupa Medialna w skład której weszły: Telewizja Kablowa Chopin Spółka Jawna, Twoja Telewizja Morska – program lokalny telewizyjny, Norda FM – program lokalny radiowy, Nadmorski24.pl – portal lokalny, to wszystko jest dziełem i własnością dwóch przyjaciół Bogdana Łaga i Dariusza Schmidtke.

Aktualnie Telewizja Kablowa Chopin uruchomiła usługę dostępu do telewizji na trzy ekrany (komputer, telefon komórkowy, tablet – OTT). W planach operatora do końca roku 2013 jest uruchomienie telefonii komórkowej, internetu mobilnego oraz telewizji na życzenie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24