09.10.2013 13:19 0

Medale dla Kickboxerów z Wejherowa

Zuzanna Kalbarczyk, Patrycja Hinc, Oliwer Laskowski i Rafał Karcz to nowi Mistrzowie Świata Federacji WFMC! W miejscowości Hagen w Niemczech odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata Organizacji WFMC. W Mistrzostwach wzięło udział ok. 600 zawodników z 34 państw, w tym liczna Reprezentacja WFMC Polska w liczbie ponad 20 zawodników.

Klasę światową potwierdziła Zuzia Kalbarczyk, która wywalczyła Mistrzostwo Świata w light - contact, a w cześniej w maju tego roku w Szeged, zdobyła Puchar Świata w kickboxingu WAKO (semi i light). Najwięcej emocji wzbudzały walki Oliwera, który walkę półfinałową przegrywał stosunkiem 5:1, by ostatecznie zwyciężyć wynikiem 6:5! Oliwer pokazał, że drzemie w nim wielki duch walki i wiara w zwycięstwo do końcowych sekund walki.

Kolejną rewelacją turnieju okazała się Patrycja Hinc, która walcząc po raz pierwszy za granicą, w zawodach rangi światowej, doskonale potrafiła się odnaleźć na tym turnieju i wygrywając 4 walki, sięgnęła po Mistrzostwo Świata. Słowa uznania należą się także naszym najmłodszym uczestnikom, tj. Maćkowi Fragel, który odpadł w ćwierćfinale oraz Nikoli Siecińskiej, która ostatecznie zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata.

Piękny powrót na matę zanotował Tomek Hirsz, który w light contact wśród seniorów do 75 kg wygrał walkę o brązowy medal z silnym zawodnikiem niemieckim, natomiast walkę półfinałową nieznacznie przegrał z Reprezentantem Anglii.