16.02.2011 09:12 0

Gdańsk: Miasto wydało koło 850 tyś. zł na łatanie dróg

W Gdańsk w okresie od 1 stycznia 2011 do dnia dzisiejszego na naprawy i zabezpieczenia wyrw w nawierzchniach bitumicznych ulic na terenie miasta wydano kwotę ok. 850 tyś. zł. Na naprawy zabezpieczające zużyto ok. 1030 ton asfaltu lanego.

Aktualnie z uwagi na panujące warunki atmosferyczne wykonywane są prace zabezpieczające (wyrwy w nawierzchni wypełniane są masą asfaltu lanego lub asfaltem „na zimno”). Prace te mogą być wykonywane w warunkach gdy występuje ujemna temperatura i są traktowane jako tymczasowe zabezpieczenia.

Naprawy docelowe będą realizowane z chwilą nastania sprzyjających warunków atmosferycznych. Przy wykonywaniu napraw docelowych temperatura otoczenia powinna być dodatnia a podłoże miejsca naprawy suche.

Ilość asfaltu lanego i betonu asfaltowego niezbędna do wykonania napraw pozimowych nawierzchni będzie mogła zostać określona dopiero po ustaniu warunków zimowych i po wykonaniu niezbędnych przeglądów stanów technicznych ulic.

Przypominamy, że informacje o uszkodzonej nawierzchni mieszkańcy Gdańska mogą zgłaszać Dyżurnemu Inżynierowi Miasta pod całodobowym nr. telefonu: (58) 52 44 500.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24