13.09.2013 18:30 0

Nocnym śladem Ikarusa w Gdańsku

Wysłużone Polonezy, Trabanty, Zastavy i Syrenki znów gromadnie wyruszą na gdańskie ulice. W najbliższą sobotę już po raz piąty odbędzie się Rajd Ikarusa.

V Nocny Rajd Pojazdów Zabytkowych i Youngtimerów Śladami Komunikacji Miejskiej w Trójmieście, zwany również „Rajdem Ikarusa”, to wyjątkowa okazja by zobaczyć pojazdy, które już niezwykle rzadko pojawiają się na drogach. W najbliższą sobotę, późnym wieczorem (start rajdu zaplanowano na godz. 21.30), uczestnicy imprezy ruszą w niezwykłą podróż wiodącą przez labirynty szyn, peronów, zajezdni, pętli i dawnych przystanków. Pokonując liczącą ok. 100 km trasę będą musieli nie tylko wykazać się znajomością topografii miasta, ale również wykonać szereg zadań dodatkowych, takich jak pierwsza pomoc, czy wymiana zepsutego koła.

Wszystkich, którzy mają ochotę obejrzeć zabytkowe pojazdy zapraszamy w imieniu organizatorów na boisko Szkoły Podstawowej nr 39 im. Wojska Polskiego, przy ul. Obywatelskiej 1, już o godz. 20.30. Stamtąd zawodnicy wyruszą na trasę, której przebieg do ostatniej chwili będzie owiany tajemnicą. Impreza zakończy się około 2 - 3 w nocy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24