13.06.2013 10:11 0

ArtPark w Bolszewie, czyli boiska, tor saneczkowy, fitness i place zabaw

Już 6 lipca odbędzie się otwarcie ArtParku – strefy rekreacyjno – sportowej w Bolszewie. W jednym miejscu, na przestrzeni ponad 2 hektarów zgromadzone zostały atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy może zaznać tam spokoju w zaciszu pięknie zagospodarowanych alejek, jak i wykorzystać funkcjonalną infrastrukturę sportową i rekreacyjną.

ArtPark w Bolszewie nie jest jednak tylko nowoczesnym placem zabaw i miejscem do uprawiania sportu. Został stworzony również z myślą o artystach, którzy będą wykorzystywali tę przestrzeń do organizacji koncertów, wystaw, plenerów malarskich, czy też innych przedsięwzięć na rzecz mieszkańców oraz promocji Gminy Wejherowo wśród odwiedzających to miejsce gości.

Architektura ArtParku składa się z utwardzonych ścieżek parkowych, przy których znajduje się kilkadziesiąt ławek oraz koszy na śmieci, placów zabaw dla dzieci młodszych i starszych. Oprócz tego do dyspozycji będą boiska do streetball’a i do siatkówki plażowej, a także terenowe urządzenia fitness, tor saneczkowy i lina do zjeżdżania. Całość wieńczą zagospodarowane strefy zieleni, w których znalazły się drzewa i krzewy pochodzenia polskiego, jak i gatunki egzotyczne.

Koszt inwestycji wynosi 2,2 mln zł brutto, z czego wartość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego to 1,2 mln zł brutto.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24