17.01.2011 10:27 0

Siatkarki Atomu Trefl pokonały Muszyniankę

W meczu PlusLigi Kobiet zawodniczki Atomu Trefl Sopot wygrały z Muszynianką 3:1. Dla siatkarek z Muszyny była to pierwsza przegrana w rozgrywkach. Podopieczne Alessandro Chiappiniego spisały się znakomicie, tracąc zaledwie 13 punktów w drugim secie.

Tydzień temu Atom Trefl Sopot poniósł porażkę w starciu z mistrzyniami Polski. W niedzielę trafiła się świetna okazja, aby zrewanżować się za ten nieudany występ. Po zakończeniu meczu w Ergo Arenie zapanowała radość z powodu pokonania jak dotąd niezwyciężonego zespołu.

W pierwszym secie nic nie wskazywało na zwycięstwo Sopocianek. Mineralne od początku prezentowały wysoki poziom, ale jeszcze przed pierwsza przerwą techniczna prowadzenie objęły gospodynie. Jednak pod koniec partii Muszynianka odrobiła straty i ostatecznie wygrała wynikiem 25:23.

Drugi set rozpoczął się ofensywą siatkarek z Sopotu, które na pierwszej przerwie technicznej wygrywały pięcioma punktami – 8:3. Przewaga gospodyń wciąż się powiększała. Zawodniczki świetnie spisywały się w blokach i w ataku. Set zakończył się znaczną przewagą Atomu Trefl Sopot 25:13.

Trzecia partia nie była dla Sopocianek tak udana. Walka była zawzięta i wyrównana, dopiero po drugiej przerwie technicznej przewagę zyskały Atomówki. Gospodynie pokonały Muszyniankę wynikiem 25:22.

Decydującym był dopiero czwarty set. Drużyna z Sopotu na początku uzyskała znaczącą przewagę, by później spokojnie panować nad grą. Mineralnie popełniały wiele błędów i w efekcie poniosły porażkę. Dla Atomu Trefl partia zakończyła się wynikiem 25:16, a cały mecz 3:1.