13.01.2011 08:42 0

Gdyńska "trójka" wśród najlepszych liceów w Polsce

III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni zajęło drugie miejsce w 13. Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, stworzonym przez „Rzeczpospolitą” wraz z „Perspektywami”. Na liście 400 najlepszych liceów w kraju znalazło się jeszcze osiem gdyńskich placówek.

Gdyńska „trójka” okazała się najlepsza pod względem wyników egzaminów maturalnych, co chyba nikogo nie dziwi. Uczniowie III LO tradycyjnie wypadają rewelacyjnie, a ich średnia jest znacznie wyższa od wyników w województwie i kraju.

Na liście najlepszych liceów w kraju spośród gdyńskich placówek znalazły się jeszcze: na 19 miejscu – VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego, na 60 – Ogólnokształcące Liceum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki, 86 – I Akademickie LO im. Zasłużonych Ludzi Morza, 105 – II LO im. Adama Mickiewicza, 114 – Katolickie LO im. Jana Pawła II, 131 – X LO im. Gdyńskich Nauczycieli Bohaterów II Wojny Światowej, 331 – IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, 344 – XIV Liceum Ogólnokształcące.

Autorzy rankingu pod uwagę brali nie tylko sukcesy uczniów w olimpiadach, ale także wyniki z matur i opinie nauczycieli akademickich. W rankingu zwyciężyło Liceum Akademickie w Toruniu.

Warto też wspomnieć, że w rankingu 200 najlepszych techników w Polsce na 16 miejscu znalazło się Technikum Hotelarskie w Gdyni, na 68 – Technikum Gastronomiczne, 87 – Technikum w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych, 179 – Technikum Transportowe.

Gdyńskie III LO i Technikum Hotelarskie są również najlepszymi placówkami w swojej kategorii w województwie pomorskim.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24