31.12.2010 08:53 0

Gdynia - Po raz 20 zagrają oldboye Arki i Bałtyku

Po raz 20 zagrają oldboye Arki i Bałtyku w noworocznych derbach piłkarskich Gdyni. Przed rokiem po zaciętej grze triumfowali żółto-niebiescy 3:2.

Jak zwykle w samo południe 1 stycznia na stadionie rugby swój mecz rozegrają byłe gwiazdy i przyjaciele z dwóch gdyńskich klubów: Arki i Bałtyku. Wielu z nich podczas swojej kariery reprezentowało barwy obu drużyn więc i podczas tych noworocznych pojedynków zdarzało im się grać z obu stron.

Jak przekazał Tadeusz Motowidło pierwszy taki mecz odbył się w 1981 roku i wygrał wtedy Bałtyk. W trzech ostatnich pojedynkach górą był Bałtyk w 2008 i dwukrotnie Arka w 2009 i 2010. Ogółem bilans jest "mniej więcej na remis" jak zwykli żartować oldboye.

W składach obu drużyn jak zapowiada Jacek Kaszubowski - jeden z młodszych uczestników meczu (rocznik 1965) zobaczymy m.in:

W Bałtyku: Michniewicz, Cybulski, Własny, Dubicki, Janusz Kanabaj i gościnnie Tomasz Wałdoch.

W Arce: Głąbiński, Rajski, Janusz Szewczyk, Ulanowski, Kaszubowski, Korynt, Mądrzak, Ziółkowski, Radoń, Hoppe, Zinko, Adamiuk, Lisewski.

Sędzią tego meczu będzie Paweł Dreschel. Mecz potrwa 2 x 40 minut, a więc oldboye w coraz lepszej formie!

Wszystkich kibiców którzy nowy rok chcą powitać z gdyńską piłką i zaczerpnąć świeżego powietrza po szaleństwach sylwestrowej nocy zapraszamy!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24