Wiadomości

Wytańczyła Mistrzostwo Świata

2012-05-22 16:05

Kolejny wielki sukces Klubu Tanecznego „Świat Tańca” z Wejherowa. Tancerka Dominika Bernaśkiewicz zdobyła Mistrzostwo Świata w kategorii hip hop juniorzy w Chorwacji w dniach 13-21 maja 2012.

• Ciężka praca, ja, lustro i jakiś tam T-shirt i wiele godzin trenowania i ćwiczeń. Oczywiście nie spocznę na laurach będę ćwiczyć jeszcze ciężej, żeby może w przyszłości kiedyś to powtórzyć – mówi Dominika Bernaśkiewicz.

Satysfakcjonujące miejsca zajęły także grupy taneczne. Na wysokiej 6 pozycji uplasowała się formacja EXPRESS, a na 8 grupa CARMEN w kategorii hip hop juniorzy.

• Wspaniale przygotowane Mistrzostwa Świata w mieście Poreć zachwyciły nas rozmachem i precyzją organizacji. W rywalizacji sportowej brało udział 29 państw tworząc wspaniałe widowisko – mówią prowadzący szkołę tańca, Joanna i Jacek Bernaśkiewicz.

W 2011 roku Tancerki z wejherowskiego klubu „Świat Tańca” wróciły ze srebrnym medalem Mistrzostw Świata w Chorwacji. W zawodach brało udział 825 zespołów z 25 krajów