Wiadomości

Wejherowski KOD zaprasza na dyskusję o demokracji

2018-05-17 10:40 mike
Wejherowski KOD zaprasza na dyskusję o demokracji
Źródło: Wikipedia.pl

Wejherowski Komitet Obrony Demokracji zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Po co nam demokracja?”. Tym razem w Wejherowie będą gościć Małgorzata Chmiel, poseł na sejm VIII kadencji, oraz Tomasz Jastrun, znany pisarz, felietonista i opozycjonista z czasów PRL-u.

Przez dwie godziny wszyscy zainteresowani będą mogli porozmawiać o kondycji współczesnej demokracji. Spotkanie w Wejherowskim Centrum Kultury zaplanowano na piątek (18 maja), początek o godzinie 18:30. Tym razem w Wejherowie będą gościć Małgorzata ChmielTomasz Jastrun.

Podobnie jak w przypadku I Wejherowskiego Panelu Dyskusyjnego, którego zapowiedź zamieściliśmy tutaj, będzie można wymienić się poglądami i posłuchać, jak rozumieją demokrację przedstawiciele polskich elit.

Organizatorzy panelu chcą, aby spotkania odbywały się cyklicznie. Mają służyć wymianie poglądów, ale również zachęcać do aktywności obywatelskiej, w tym do udziału w wyborach.

Małgorzata Chmiel (ur. 1 maja 1953 r. w Gdańsku) z wykształcenia jest architektem. Była działaczką Unii Wolności, od 2001 roku jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Sześciokrotnie była wybierana do Rady Gdańska (1994, 1998, 2002, 2006, 2010 i 2014), przy czym w ostatnich wyborach otrzymała największą liczbę głosów spośród wszystkich radnych. W 2015 roku wzięła udział w wyborach parlamentarnych, kandydując z listy PO w okręgu gdańskim. Uzyskała mandat posła, otrzymując ponad 13 tysięcy głosów.
Tomasz Jastrun (ur. 15 września 1950 r. w Warszawie) jest polskim pisarzem, eseistą, felietonistą, autorem książek dla dzieci. W okresie PRL był związany z opozycją demokratyczną. W sierpniu 1980 roku brał udział w strajku w Stoczni Gdańskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego został internowany. W latach 90. był m.in. attache kulturalnym w Szwecji, współpracownikiem Telewizji Polskiej i wielu czasopism opiniotwórczych. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2008 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

mike

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (33)

historyk 2018.05.19 23:03
Oceń:

Demokracja za rządów PO-PSL > Włamanie wtargnięcie do redakcji WPROST i próba wyrwania laptopa ,strzelanie z broni gładkolufowej oraz lanie zimna wodą górników , akcja widelec gdzie aresztowano niewinnych kibiców i tortutowano ich, pałowanie uczestników marszu niepodległości ,ciągłe prowokacje i spalenie przez agentów ABW i WSi budki ambasady Rosyjskiej .Za demokracji PO okradziono Polaków z OFE ,zmieniono sposób naliczania potencjalnej e,emerytury o połowę ,podniesiono wiek emerytalny nie pytając obywateli . Afery typu Amber Gold i inne można mnożyć . Tu nie ma co dyskutować PO To zło .

Platforma Obywatelska 2018.05.19 22:53
Oceń:

Chcesz sąsiada islamistę ? Głosuj więc na nasza listę.

AK NSZ PW 2018.05.19 22:48
Oceń:

Dyskusja o demokracji ? Z chwilą gdy europarlamentarzyści z PO zagłosowali za rezolucją,i sankcjami przeciwko Polsce ,z wami dyskusja się skończyła .Jak można głosować przeciwko własnej OJCZYZNIE ?Oni zdradzili > : Julia Pitera, Barbara Kudrycka, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Róża Thun i Michał Boni. Jesteście Totalna targowica .Wstyd ! KOD to wstyd 1 Wasze flagi Wstyd !

KOD czyli SB 2018.05.19 17:27
Oceń:

KODziarze do Moskwy ! ! ! tam wasze miejsce !

SUKCESY PO-PSL 2018.05.19 17:10
Oceń:

Lista 42 sukcesów koalicji PO-PSL:
1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referenadalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013-14) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)

dziadek 2018.05.19 17:03
Oceń:

A Bolek szpion czerwony też będzie ? Jastrun autorytet...he he he...

OBSREWATOR 2018.05.18 15:43
Oceń:

widzę wpisy zwolenników pislamu, jakieś uwagi uwagi że kijowski grodzka bolek koryto - żyjecie historią a teraźniejszość jaka jest ?
miliony na sektę smoleńską i komisie z macierewiczem , miliony dla rydzyka , premie porostu się należą , karanie wszystkich samorządowców za to że ujawniono nagrody , pogarda dla ludzi inaczej spostrzegających politykę pogarda dla osób chorych w parlamencie , pogarda dla prawa jeśli sprzeczne z wolą naczelnika , V kolumna to orban a za plecami jego jarosław , dług publiczny to bilion i dalej rośnie , odradzający się onr (faszyzm) można długo wymieniać ale po co jak tego nie rozumiecie
PO i PSL było dwie kadencje pislam bedzie jedną
Amen

WEJHEROWO 2018.05.19 16:52
Oceń:

OBSERWATOR jeśli teraz według ciebie nie ma poszanowania prawa to gdzie byłeś kiedy prawo było naprawdę łamane przez PO/PSL przez 8 lat, kiedy pałowano górników i patriotów na marszu niepodległości, kiedy zapraszano anarchistów nawet z Niemiec żeby tylko miał kto prowokować policję i robić rozrubę że to niby u nas takie bydło... Gdzie byłeś kiedy Tuski i reszta PO-owskiej mafii rozkradała kraj i nawet przyznawała w rozmowach że państwo które stworzyli jest teoretyczne, może chcesz za nich oddać miliardy zrabowane z OFE albo Amber Gold, bo to co PIS rozdaje (zresztą słusznie bo jest nadwyżka w budżecie od kiedy PO z kolesiami nie kradnie i od kiedy mafia VAT-owska poszła za kraty !!!) to jest promil do tego co tamci nakradli !!! A PŻM miliony wydawane na prywatne prezenty alkohole, cygara, garnitury a nawet stringi; a LOT który ryży chciał sprzedać za bezcen a dzisiaj przynosi mln do budżetu; a ORLEN który był też nierentowny; a stocznie można tak wymieniać bez końca tylko żeby to dostrzec to albo trzeba nie być lewakiem albo przestać oglądać TVN !!!

USA 2018.05.18 13:19
Oceń:

KODomici hipokryci !

SOPOT 2018.05.18 13:18
Oceń:

A będzie Grodzka kobieta z penisem ? ? ? albo Bolek Sb-ecki piesek ?

KODomici 2018.05.18 13:16
Oceń:

SEKTA KODOMITÓW CZERWONYCH EMERYTÓW zaprasza... hi hi hi

III RP- mafia 2018.05.18 10:00
Oceń:

Czy żebrak Kijowski też będzie ??? he he he...

ZŁODZIEJE 2018.05.18 09:58
Oceń:

PO / KOD oddajcie kasę z OFE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Beny 2018.05.18 09:57
Oceń:

Czy totalna oPOzycja ma program gospodarczy dla Polski ??? NIE MA !!! Oni chcą tylko nas grabić tak jak grabili nas przez 8 lat ! ! !

anty-KOD 2018.05.18 09:53
Oceń:

KODziarze to ci którzy nas lupili od 1989 a teraz kwik kwik bo koryto zabrali...

PO - POlska teoretyczna 2018.05.18 09:52
Oceń:

KOD do Moskwy !!! Tam ich miejsce bo to V kolumna Putina !!!

miki 2018.05.18 09:35
Oceń:

Demokracja to jak pis z kościołem łupi naród głupi.

Robert 2018.05.18 08:21
Oceń:

Matko co wy tu w tym nadmorskim promujecie? Spotkanie z KODomitami? Pogięło was? Kto ma ochotę z nimi rozmawiać? No może jakaś garstka emerytów. Dajcie spokój

Aster 2018.05.17 19:01
Oceń:

Demokracja wg. Kod to jak szef Kijowski nie płaci alimentów. Kasę ze zbiorek trzeba przytulić za pomocą własnej firmy. A potem jeszcze lament, ze trzeba dla niego zrobić zbiórkę, bo nie ma życie :D
Polityka siega dna.

Dhw 2018.05.17 17:29
Oceń:

To coś jeszcze istnieje?Jak tam Wasz wódz,alimenciarz Kijowski?

Janek74 2018.05.17 15:27
Oceń:

Sranie po ... . Pierdziu pierdziu .Gdzie podziały się ukradziony miliardy zł ! Czas na konkretne rozliczenie ,konfiskatę mienia i więzienie za niszczenie Polski ! Jesteśmy rabowani z ok 75 % naszych dochodów w postaci oficjalnych i ukrytych podatkach ! Już czas na zmiany ,partia WOLNOŚĆ !

Jasio 2018.05.17 13:27
Oceń:

Ten znany pisarz, felietonista i opozycjonista chodzi w t-shircie z wlasnym imieniem i nazwiskiem?

takie spotkania powinny się odbywać, ale właśnie jako dyskusje, a nie zebrania ludzi o tych samych poglądach, na których jeszcze bardziej się nakręcają. Inną sprawą jest to, że często dyskusja przeradza się w pyskówki z których nic nie wynika.

PaszołZkodem 2018.05.17 12:53
Oceń:

przecież was już kodomici nie ma , po co jeszcze próbujecie coś zdziałać. Skończyło się Naród zmądrzał i nic wam się już nie uda. Wasze miejsce jest tam gdzie świnki robią "kwi".

wyborca 2018.05.17 11:05
Oceń:

Czyli ciągły i zmasowany atak na PiS....to się nie sprawdziło i już ni sprawdzi.
Ludzie wciąż pamiętają afery, złodziejstwo i pychę PO. Nie potrzebuje ich powrotu.

bogna 2018.05.17 11:38
Oceń:

W tej chwili dojna zmiana,lepiej postępuje.Tam ci nie przywłaszczali kasy w postaci premii,którą to im się należala,a w tej

AntyKOD 2018.05.17 12:50
Oceń:

jesteś tak goopia jak reszta twojej sitwy - bo wzięli dużo więcej premii, ale nie chcesz nawet poszukać, więc nie pisz chorych wypocin kodziaro.

Alek 2018.05.17 11:04
Oceń:

KOD to największy szKODnik Polski !

... 2018.05.17 21:02
Oceń:

KOD? A oni rządzili? Dla mnie największym szkodnikiem jest pis. Czekam na Karczewskiego w Weju...

wejher 2018.05.17 11:01
Oceń:

szkoda, że nie ma nikogo z frakcji rządzącej. Pewnie będzie połajanka na PiS. Nie tędy droga.

karol 2018.05.17 11:41
Oceń:

Widzę ,że sami wyznawcy na forum,dojnej zmiany

KWI KWI KWI 2018.05.17 12:51
Oceń:

a ty co kwiczysz ?

Kwi 2018.05.17 21:04
Oceń:

Próbuje do ciebie twoim językiem hehe

Ojtam 2018.05.17 10:56
Oceń:

Czyli odsunmy pis od wladzy po to,zebysmy mogli wrocic do okradania kraju. To wystarczy bo nie mamy zadnego programu i propozycji dl Polakow. Lemingi to kupia. Idźcie i glosujcie!