Wiadomości

Wejherowo: Prawie siedem milionów złotych na nowe rondo

2018-05-16 13:40 mike/TTM
Wejherowo: Prawie siedem milionów złotych na nowe rondo
Fot. TTM

W Wejherowie jeszcze w 2018 roku powstanie nowe rondo – u zbiegu ulic Chopina, Nadrzecznej i Staromłyńskiej. Inwestycja o wartości niemal siedmiu milionów złotych ma usprawnić ruch w tym rejonie miasta. W środę (16 maja) w wejherowskim ratuszu podpisano umowę z wykonawcą.

Kluczowym elementem przebudowy całego układu drogowego będzie oczywiście budowa samego ronda. Wyremontowana zostanie ulica też ulica Nadrzeczna, która obecnie jest w nie najlepszym stanie. Tam będzie przeprowadzony remont kanalizacji deszczowej i nawierzchni.

To coś więcej niż remont – to kompleksowa przebudowa bardzo ważnego i kolizyjnego skrzyżowania w mieście, prowadzącego do szpitala – podkreśla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Nowe rondo usprawni przejazd w tamtym kierunku oraz ze wschodu na zachód. Jest to kolejny element zachodniego połączenia miasta – dodaje.

Inwestycja powinna być zrealizowana do końca listopada 2018 roku. Kluczową kwestią jest projekt organizacji ruchu, ponieważ musi być utrzymany dojazd do szpitala. Prawdopodobnie wykonawca zacznie pracę latem, co może oznaczać dodatkowe utrudnienia w ruchu.

Jeśli mamy dotrzymać zakładanego terminu, na ten element nie możemy zwracać uwagi – mówi Marek Ignatowski, przedstawiciel wykonawcy inwestycji.

Koszt inwestycji to 6,7 miliona złotych. W przyszłorocznych planach jest połączenie ulic Sucharskiego ze Strzelecką. Na ten cel jest już przygotowana dokumentacja projektowa. Wartość tej inwestycji to 15–18 milionów złotych, dlatego nie będzie ona mogła się rozpocząć jeszcze w 2018 roku.

Pozwólmy najpierw zakończyć Węzeł Kwiatowa i te inwestycje, które realizujemy, a później ruszymy z kolejnymi – podsumowuje Beata Rutkiewicz.

mike/TTM

Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (31)

jo 2018.05.18 15:20
Oceń:

-będzie sie czym dzielić ...

WTF 2018.05.18 11:27
Oceń:

Nie rozumiesz, czemu najpierw powinni zrobić ulicę Staromłyńską, a potem zamykać skrzyżowanie, to wysil się mocniej może coś Ci zaświta...

Aster 2018.05.17 19:07
Oceń:

Czemu nie kończą tuneli ?!
Chyba chcą żeby stac w korkach i podziwiać ich podretuszowane twarze na plakatach wyborczych.

Wlodze blagamy, róbcie sobie potem ronda gdzie chcecie ale skończcie choć jeden z tych obiecanych 8 lat temu tuneli.

nie narzekamy 2018.05.17 21:44
Oceń:

Tunele skończą jak wybudują w Wejherowie lotnisko.

Śmiechu warte 2018.05.17 07:50
Oceń:

Rumia posiada najwięcej rand, nazwane coraz to nowymi bohaterami, natomiast jezdnie łączące te ronda to coś w stylu "rodeo". Opony pękają, łożyska się sypią, amortyzatory dostają w łeb.

Dolary rozdaje 2018.05.17 07:37
Oceń:

Kolejna drogą inwestycja a co z tymi zaczętymi i nie dokończonym i ?

osa 2018.05.17 06:07
Oceń:

Karetki będą przez Kąpino objeżdżać. A w najlepszym przypadku skrótem przez las do Ofiar Piaśnicy. Ewentualnie przez Nowowiejskiego, Norwida i Konopnickiej. Z której strony by nie spojrzał, to z każdej polne drogi i dziury. Będzie ciekawy dojazd do szpitala.

SL 2018.05.17 05:25
Oceń:

Rozkopuja cale miasto, a węzeł Zryw stoi i zaczyna zarastac.
Skończcie jedno, zacznijcie drugie.

pietia 2018.05.16 23:07
Oceń:

a pamiętam nie tak dawno hildebrand ze swoim wowczas vice prezydentem budyniem-kozlowskim remontowal ulice z ulubioną firmą budowlaną MTM .... i znowu mamy remont a ...miejmy nadzieję ze w listopadzie bedą historią

miki 2018.05.16 22:01
Oceń:

Trzeba by teraz jakoś logicznie połączyć rondo na Rybackiej z tym nowym na Chopina . Na razie cześciowo jedziemy ,częściowo przelatujemy nad dziurami i znów jedziemy .

Michał 2018.05.16 21:20
Oceń:

Świetnie, że tam powstanie rondo. Ale, nie zapominajmy o utrzymywaniu w należytym stanie innych ulic. Kilka lat temu położono asfalt oraz przedłużono ul. Lelewela, aż do ul.Derdowskiego, gdzie wybudowano rondo, również świetny pomysł. Tyle, że w jakim stanie jest odcinek ul.Nadrzecznej, od ul.Nanickiej do tego ronda. Po prostu, dziura za dziurą. Rozumiem, że nie da się wszystkiego załatać naraz, ale taki stan trwa od kilku lat i jest coraz gorzej. Zbliża się sezon letni, z pewnością coraz więcej kierowców udających się nad morze będzie korzystało z tej ulicy. I chyba najwyższy czas zalatać te dziury.

Mmm 2018.05.16 21:43
Oceń:

Racja! To jest odcinek okolo 30-40 metrow zaledwie, ale wyglada gorzej niz polna droga. Dziura na dziurze, przeciez naprawa nie wymaga wielkich nakladow finansowych. Dlaczego od tylu lat nikt tego nie naprawil?!

Wejherowianin 2018.05.17 08:21
Oceń:

Jedziemy ul.Lewela, nowa droga, super nawierzchnia. Podobnie na rondzie, potem ostry zakręt (moim zdaniem, za bardzo) na ul.Nadrzeczną, a tu same dziury. Co za kontrast. Nie można było, ten rzeczywiście krótki odcinek ulicy doprowadzić do porządku jeszcze w trakcie przebudowy. Byłoby, szybciej i taniej. O ile pamięć mnie nie myli, dziury tam były jeszcze przed przebudową.

WTF 2018.05.16 19:37
Oceń:

Może najpierw wyremontujcie ulicę Staromłyńską (tylko nie yomb!) a potem zamykajcie to skrzyżowanie! Tak jak na 12 marca... Zamkneli skrzyżowanie, by potem na wytyczonym objeździe łatać dziury i utrudniać przejazd... Wejherowski ratusz to stan umysłu!

wejherowianinn 2018.05.18 11:04
Oceń:

Gdyby tak każdy mieszkaniec Wejherowa napisał "najpierw wyremontujcie ul. X" to całe Wejherowo byłoby jednym wielkim placem budowy. Nie wszystko na raz!

4M 2018.05.16 17:14
Oceń:

Tam by wystarczyła sygnalizacja świetlna tak jak na pozostałych skrzyżowaniach tej ulicy, ale nie. Trzeba z rozmachem i przytupem walnąć tak teraz modne rondo. Będzie je można nazwać imieniem jakiegoś wyklętego.
Po wyborach czekam na buspasy i kontrapasy dla rowerzystów. Slogan "bezpieczeństwo" jest teraz taki kul. Zwykłą farbą na jezdni można tak małym kosztem porozwalać cały system dróg. A jaki przyklask wyborców będzie, że coś się dzieje.

k 2018.05.16 21:29
Oceń:

Sygnalizacja świetlna?co za idiotyzm! Cała krajowka przez Wejherowo to stanie na światłach chyba tyle wystarczy!

Przestańcie jęczeć 2018.05.16 18:08
Oceń:

Ale o co ci chodzi. Ronda to super rozwiązanie. Popieram jak i moi znajomi budowę w tym miejscu ronda. Sygnalizacja świetlna? Bzdura. Powoduje tylko korki. Ludzie nauczą się tylko sprawnie pokonywać ronda i będzie ok.

hf 2018.05.18 06:53
Oceń:

nauczą się w wieśherowie? dobry żart

lilo 2018.05.16 16:10
Oceń:

Wejherowo - miasto gdzie prostej nie uświadczysz :D:D

A jaką prostą chcesz w mieście 2018.05.16 18:09
Oceń:

Prostą masz na A1.

WW 2018.05.16 15:29
Oceń:

W tej karetki pogotowia jadą na wprost w kierunku z i do szpitala. I znów moim zdaniem ratusz nie myśli. Karetka przed dojazdem do ronda będzie musiała zwolnić bo w innym wypadku zrobi koziołek na bok. Sekundy mijają i może one zawarzą na tym czy ktoś przezyje czy nie. Widzę ze tylko ronda i tunele są w głowie ratusza. Przyjdzie ulewa i tunele zalane. O przejazdach nad torami w postaci estakady nikt nie pomyślał. Jest to tańsze rozwiązanie od kopania tuneli. O ile by było taniej gdyby węzeł ZRYW miał estakadę a miejsca jest dużo.

Żółtoczarny 2018.05.16 18:13
Oceń:

Ronda i tunele są potrzebna w Weju jak nic innego. No chyba że jeszcze ładny stadion ;-) Popieram w tej kwesti ratusz...

wejherowianinn 2018.05.16 16:16
Oceń:

W każdy projekt inwestycyjny samorządu można zajrzeć. Były ogłoszenia o konsultacjach projektów dla mieszkańców. Dlaczego w takim razie nie Pan/Pani nie zgłosił swoich uwag do projektu? Czemu nie zgłasza Pan/Pani swoich pomysłów rozwiązania tychże sytuacji? Wydaje mi się, że projektanci na pewno uwzględnili przejazd dla karetek. To nie są kompletne d*****.

OMEGA 2018.05.16 17:16
Oceń:

Władze Wejherowa większość rzeczy realizują bezprawnie i wiedzą o tym. Dlatego nie ma żadnych konsultacji, żeby przypadkiem ktoś nie wytknął popełnionego przestępstwa albo nadużycia.

wejherowianinn 2018.05.18 11:06
Oceń:

Poważne oskarżenia. Masz dowody?

... 2018.05.16 18:14
Oceń:

Może i masz rację ale ronda są i tak potrzebne w mieście..

lex-s 2018.05.16 15:15
Oceń:

J€ż mi się w głowie zakręciło

zzzz 2018.05.16 14:53
Oceń:
Ja84 2018.05.16 14:05
Oceń:
AndrzejPL 2018.05.16 13:48
Oceń:

Super Brawo !!!