Wiadomości

Wejherowo: Zderzenie karetki z osobówką na DK nr 6

2018-04-20 14:30 mike
Wejherowo: Zderzenie karetki z osobówką na DK nr 6
Fot. Czytelnik

W piątek (20 kwietnia) po godzinie 11:00 jadąca na sygnale karetka pogotowia zderzyła się w samochodem osobowym. Prawdopodobnie w wyniku zdarzenia nikt poważnie nie ucierpiał, jednak nie obyło się bez stresu, zwłaszcza że ratownicy wieźli karetką pacjenta.

Do zdarzenia doszło w pobliżu marketu spożywczego, za skrzyżowaniem z ulicą Orzeszkowej, na jezdni w stronę centrum.

Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik

Karetka jechała na sygnale. Wieźli starszego człowieka – relacjonuje pan Miłosz, świadek zdarzenia.

Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca karetki, jadąc z dużą prędkością, nie zdążył zatrzymać się przed poprzedzającym go samochodem osobowym. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z wejherowskiej komendy. Nie było potrzeby angażowania strażaków. Prawdopodobnie zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

mike

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (9)

Miłosz 2018.04.21 21:06
Oceń:

Byłem świadkiem tego wypadku i widziałem cale zdarzenie i Pani jechała osobówką i zachamowała na prostej i karetka walnela w karetce był starszy Pan i tego Pana wieźli do szpitala na sygnale

zdziobro 2018.04.21 15:13
Oceń:

kiedy wreszcie tam zdejmą te nielegalnie wiszące kamery, to przez nie są tam ciągle wypadki

Kostek 2018.04.20 22:11
Oceń:

SPROSTOWANIE:KARETKA TRANSPORTOWA NIE POGOTOWIA, W KARETCE NIE BYLO ZADNEGO RATOWNIKA TYLKO 2 SANITARIUSZY I TO NIE PIERWSZY WYPADEK TEJ FIRMY, KARETKA ZNÓW JECHAŁA NA SYGNALE BEZPODSTAWNIE, BO NIE WYRABIALI Z TRANSPORTAMI. POZDRAWIAM .

andrzej 2018.04.21 10:10
Oceń:
CCC 2018.04.21 08:51
Oceń:

Przy takich korkach jakie panują na drodze trzeba pracowników pogotowia zrozumieć. To czy karetka jest używana do transportu czy nie, nikogo nie powinno interesować. Kierowca na drodze nie ma się zastanawiać czy coś na sygnale jedzie do wypadku czy jest zadysponowany pojazd do innych zadań. Jedzie na sygnale i należy się takiemu pojazdowi bezwzględnie umożliwić przejazd a nie się zastanawiać!!!!!!. Ten kto nie ma pojęcia o pracy w pogotowiu czy transporcie sanitarnym niech się lepiej nie wypowiada. PROŚBA!!, drodzy kierowcy,pamiętajcie,- zawsze ustępujcie miejsca pojazdom które jadą na sygnale i nie ważne jaki to jest pojazd, nie zastanawiajcie się czy on ma prawo jechać z włączonymi sygnałami uprzywilejowania czy też nie.Zróbcie jemu miejsce by mógł przejechać.

za ciasna 2018.04.20 16:48
Oceń:

Znowu wejheroski szeryf lewego pasa dał do zrozumienia hamulcem w podłogę, że nikt nie będzie mu dyktował jakim pasem ma jechać.

zrm 2018.04.20 15:23
Oceń:

Tak własnie wygłada dzien z życia Policjanta Strażaka Ratownika. Polskie społeczeństwo powinno się nauczyć, że gdy jedzie pojazd uprzywilejowany to nie chamuje się do zera ! sam miałem sytuacje jadąc pojazdem uprzywiejowanym że kierowca mimo syygnałow niereaguje a jak w lusterku zobaczy to chamuje z piskiem opon w takim przypadkach winny powinien byc kierowca pojazdu osobowego! No cóz ale to polskie prawo, w Ameryce nie dopomyślenia aby winny był kierowca pojazdu uprzywilejowanego

bcjuy 2018.04.20 16:16
Oceń:

A nie lepiej wsiąść na rower, rolki czy też autoNogi i dla zdrowia i ekologicznie popedałować siłą mięśni.
Jest komunikacja miejska, tańsza niż auto.

Zrm 2018.04.21 05:54
Oceń:

Coz ja tak czynie z wioski do wejherowa rowerem potem skm zdrowie ruch to poplaca