Wiadomości

Przez wiele lat służył mieszkańcom Wejherowa – odszedł na emeryturę

2018-04-12 15:20 Kwt/SM Wejherowo
Przez wiele lat służył mieszkańcom Wejherowa – odszedł na emeryturę
fot. SM Wejherowo

W wieku 65 lat, po ponad 26 latach służby w straży miejskiej i 50 latach pracy zawodowej, na zasłużoną emeryturę odszedł najstarszy i pierwszy w historii Straży Miejskiej w Wejherowie funkcjonariusz – st. insp. Henryk Teclaf.

Strażnik miejski przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej, począwszy od patrolowego, kierowcy radiowozu, dyżurnego straży miejskiej, inspektora w Referacie Postępowań Wyjaśniających, a ostatnio jako operator miejskiego monitoringu.

St. insp. Henryk Teclaf otrzymał od Krajowej Rady Komendantów RP „Krzyż Za Zasługi”, za ochronę porządku i bezpieczeństwa w Wejherowie. Od prezydenta i sekretarza miasta list z podziękowaniami, a od koleżanek i kolegów z pracy – słowa podziękowania i pamiątkową replikę szabli – wyjaśnia Zenon Hinca, komendant straży miejskiej w Wejherowie.

Henryk Teclaf był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez komendanta straży miejskiej. Otrzymał również od Prezydenta RP złoty Medal Za Długoletnią Służbę.

fot. SM Wejherowo fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo
fot. SM Wejherowo

Kwt/SM Wejherowo

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (10)

RK 2018.04.13 18:07
Oceń:

Miałem okazję i zaszczyt pracować z Panem Henrykiem prawie 10 lat. Super człowiek, oddany swojej pracy (służbie). Szacunek i pozdrowienia!

xyz 2018.04.13 13:37
Oceń:

No jasne, może zastąpisz każdego innego strażnika miejskiego, na bójkach po imprezach, gdzie w ryj można dostać, aferach rodzinnych w patologicznej rodzinie, gdzie nie jeden ze strażników został zwyzywany, opluty. A może na znalezieniu trupa w Wejherowie?

Chingy11 2018.04.13 09:19
Oceń:

Do poprzedników-ale z was są palanty, godni pożałowania!!!

Jasio 2018.04.13 08:10
Oceń:

dzięki panie Henryku.

Xxxxx 2018.04.12 22:40
Oceń:

I bardzo dobrze jednego darmozjada mniej.

ja 2018.04.13 10:21
Oceń:

A ty darmozjadzie pewnie na socjalu siedzisz.

Nikt 2018.04.12 21:20
Oceń:

Strażnik miejski... Wielkie mi halo...

zzz 2018.04.12 20:54
Oceń:

Polska rzeczywistość emerytura po 50 latach pracy!!!! Szczęśliwej, długiej i spokojnej emerytury Panie Henryku... To z pewnością wielkie wydarzenie w życiu każdego emeryta... Człowiek 50 lat był do usług, rano wstawał, wyrzekał się wielu rzeczy, obyśmy my młodzi mieli tyle zapały do pracy... Choć nie znam Pana osobiście, to szczerze gratuluję!

Stefan 2018.04.12 20:07
Oceń:

Wielkie mi halo hahaha