Wiadomości

Monika Baran kandydatką na burmistrza Rumi

2018-03-26 13:00 Kwt
Monika Baran kandydatką na burmistrza Rumi
fot. TTM

Prezes okręgu gdyńsko-słupskiego partii Porozumienie będzie kandydować na stanowisko burmistrza miasta. Mowa o Monice Baran, która ogłosiła tę decyzję podczas poniedziałkowej (26 marca) konferencji przed rumskim urzędem miasta.

Choć termin nadchodzących wyborów samorządowych jest dość odległy, przypadnie na okres pomiędzy 17 października a 9 listopada, to mieszkańcy Rumi już teraz znają nazwisko jednego z kandydatów na urząd burmistrza miasta.

Zamierzam kontynuować rozwój naszego miasta. Zależy mi też na tym, żeby uporządkować i wyznaczyć cele, które miasto będzie realizować. Obecnie otrzymujemy raz tu dotację, raz tam dotację. Burmistrz mówi, że coś dostaliśmy, to bierzemy. Fajnie, że dostajemy kolejne środki, ale jeszcze fajniej jest, jeśli realizujemy pewną wizję rozwoju naszego miasta. Razem z mieszkańcami musimy odpowiedzieć na ich potrzeby, musimy wiedzieć czego mieszkańcy oczekują i na te oczekiwania odpowiadać – wyjaśnia Monika Baran, prezes okręgu gdyńsko-słupskiego partii Porozumienia.

Kandydatka na burmistrza nie jest zadowolona z obecnej polityki miasta. Sen z powiek spędza jej również aktualny stan budynku urzędu miasta.

Dużo się mówi, dużo się dzieje, a nagle mieszkańcy stoją w korkach, na przykład na ulicy Dąbrowskiego. Rano stoimy przy zjeździe na Hutniczą, a po południu – żeby wjechać na wiadukt przy dworcu. Te sprawy leżą i nie są ujmowane w planach, nie są ujmowane w propozycjach. Mieszkańcy tam tracą najwięcej czasu. Tunel w Janowie częściowo rozwiązuje problem korków przy dworcu. Właściwie problem zostanie przeniesiony w inne miejsce. Bardziej obciążona zostanie ulica Gdańska. Na ten temat nie ma dyskusji w urzędzie miasta. Nie ma żadnej propozycji, jak rozwiązać te problemy – dodaje Monika Baran.

Kandydatka określa siebie jako miłośniczkę Rumi i aktywną obywatelkę zaangażowaną w życie miasta. Od 2015 roku jest związana ze Stowarzyszeniem Republikanie jako Koordynatorka Klubu Republikańskiego w powiecie wejherowskim. W wyborach do sejmu w 2015 roku kandydowała z listy KWW „Kukiz’15”, z pozycji nr 2 w Okręgu Wyborczym nr 26 i uzyskała 3624 głosy poparcia. W wyborach samorządowych w 2014 roku Monika Baran kandydowała do Rady Miejskiej Rumi w okręgu nr 8 z KWW Monika Baran, gdzie uzyskała 141 głosów.

fot. TTM
fot. TTM

Kwt

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (28)

Michał 2018.03.28 09:15
Oceń:

Baran, Formella, Pasieczny - na razie trójka, a będziemy mieć około 10 kandydatów. Wszystko dlatego, że Pasieczny nie sprawdził się. Uprawia urzędową propagandę, do wydziału promocji zatrudnia co rusz nowych ludzi. Pasieczny jest kiepskim burmistrzem. Szkoda, że dotąd nie wyklarował się kandydat naprawdę godny poparcia przez rumian.

swem 2018.03.28 08:44
Oceń:

młodsza bliźniaczka oborowej?

laquica 2018.03.27 17:56
Oceń:

Skąd pani jest ? Od kiedy pani mieszka w Rumi ? Co pani zrobiła dla Rumi ? Bo miłośnikiem Rumi to ja też jestem , ale nie przyszło mi do głowy z tego powodu kandydować na burmistrza !!!!

michau 2018.03.27 07:33
Oceń:
Krzychu 2018.03.27 06:22
Oceń:

Michał na Burmistrza, nie ważne jaką partię reprezentuje, robi to dobrze.

michał na nie 2018.03.27 19:17
Oceń:

jestem w stanie go poprzeć jeśli wystąpi z PO, niestety ale to nie jest partia pro społeczna

Prezes 2018.03.27 01:13
Oceń:

Po prostuco chce miec parcie na szklo

rumianin 2018.03.26 21:39
Oceń:

Pisowsko-klerykalna kandydatka na burmistrza Rumi, to nie przejdzie bo wiemy na co i dla kogo by pozyskiwała środki budżetowe.

Rumun 2018.03.26 21:04
Oceń:

Na burmistrza rumuni chyba.

Lisek 2018.03.26 20:46
Oceń:

Co wy tu ludzie za głupoty wypisujecie nie znacie dziewczyny a gadacie jakieś farmazony co druga osoba nawet pewnie słowa z Monika nie zamieniła ale co tam trzeba trochę hejtu wrzucić. Ja Monisie znam jeszcze z lat szkolnych i z całą odpowiedzialnością mogę wam szanowni Państwo powiedzieć że Pani Monika zdecydowanie nadaje się na stanowisko Burmistrza Miasta Rumia. Urodzona żeby pomagać.

Marcin 2018.03.26 22:07
Oceń:

Za młoda... A . Wszystkie wspomniane ematy są w trakcie realizacji. Fajnie to wygląda w kościele gdy się modli... I tylko. Fajnie w ustach kandydata na burmistrza nie przejdzie. I tu mamy profesjonalizm kandydata. Jeszcze dużo nauki przed pania Pani Moniko... Z pewnością nadaje się Pani... Do kościoła.

Wnikliwy 2018.03.26 20:32
Oceń:

Przerost masy nad treścią. No i zarzut że miasto co dostanie to bierze jest żenujący. Miasto jest przygotowane na składanie wniosków jak tylko takowe się pojawią lub jak jakiś wypadnie i to z dużym dofinansowaniem.

Adam J. 2018.03.26 20:12
Oceń:

Popieram kandydaturę Pani Moniki. Od wielu lat widzę Ją ganiająca po Urzędzie starając się bezinteresownie interweniować kwestie dotyczące mieszkańców Rumi.

Andrzej 2018.03.26 20:34
Oceń:

A ja nie widziałem tej pani na żadnej komisji w urzędzie miasta nie składała żadnego wniosku na komisji np. o budowę drogi czy też innych propozycji tak samo jeśli chodzi o budżet obywatelski.

Gość 2018.03.26 18:48
Oceń:

Jestem ciekaw ile razy była w Urzędzie i dyskutowała o tych problemach. Albo ile pomysłów przedstawiła. Teraz to sobie może pogadać.

Michał 2018.03.26 18:44
Oceń:

Bez polotu. Szanse zerowe.

jakie ma BMI 2018.03.26 18:28
Oceń:

chyba ponadprzeciętne

Ted 2018.03.26 18:23
Oceń:

Wszyscy widzą, jak słabiutkim burmistrzem okazał się Pasieczny. Ratuje go tylko propaganda urzędowa. W rzeczywistości król jest nagi. Dlatego w tych wyborach będziemy mieli wyjątkowo duży wybór kandydatów.

Oktopus 2018.03.26 18:13
Oceń:

Urząd Miasta najważniejszy? Raczej to nie jest moja kandydatka

dada 2018.03.26 17:41
Oceń:

Jak dla mnie z Pasiecznym nie ma szans :)

Agnieszka 2018.03.26 17:36
Oceń:

Programu zero i pomysłu na miasto też. Zarzut do Burmistrza że pozyskuje środki na wszystko. Pozyskuje na wszystko bo najwidoczniej chce rozwijać miasto na wielu płaszczyznach. I to szansa aby pozyskać jak najwięcej środków unijnych . Przecież to ostatni moment przed zmianami w zasadach przyznawania środków

brednie 2018.03.26 16:05
Oceń:

I zaczyna się pieprzenie o tym jak to trzeba słuchać mieszkańców, ble, ble, ble! A po wyborach swoje. Nie wiem czy ktoś się jeszcze nabiera, na te kłamstwa i pajacowanie tych pseudo kandydatów...

cman 2018.03.26 15:46
Oceń:

Korek na węźle Dąbrowskiego z Hutniczą spowodowany jest zamkniętym szlabanem na torowisku na hutniczej i Rumia nic w tej kwestii nie zmieni a co do budynku urzędu to zgoda-troche obciachowy jak na miasto które ma mieszkańców chyba już więcej niż Sopot-póki się budowała to mógł być ale teraz albo niech oblożą go styropianem i zrobią normalną elewację i wejście albo niech się przeniosą do upadającej Galerii Rumia..

Merry Torichny 2018.03.26 15:17
Oceń:

Odrzuca mnie to, że ta pani chce przede wszystkim zająć się budynkiem urzędu miasta, jeśli obejmie stanowiska burmistrza. Czyli, że to jest najpilniejsza kwestia? Miasto nie ma innych wydatków i problemów? Urząd raczej nie powinien być priorytetem. Jak rozumiem pani chce, aby mieszkańcy w godnych warunkach załatwiali urzędowe formalności? Z tym, że rumianie goszczą w tym budynku raz na jakiś czas i nie jest to naprawdę najpilniejsza kwestia. Zarzut dotyczący pozyskiwania środków na różne cele wydaje się być dość absurdalny. To raczej sukces, że miasto działa wielotorowo, a nie wada.
Pozdrawiam

Zdzichu 2018.03.26 14:54
Oceń:

Nie wiem jak ta Pani rządzi Ale wiem jaka jest na codzień chamska wręcz agresywna i bardzo nie miała!

Danka 2018.03.26 14:47
Oceń:

Tragedia takich jak ona to w Rumi nie potrzebujemy

Rumianka 2018.03.26 14:24
Oceń:

Zero zaufania do tej Pani

Fan 2018.03.26 13:26
Oceń:

Chyba musi poprawić wizerunek.