Wiadomości

Dachowanie auta na trasie Wejherowo–Nowy Dwór Wejherowski

2018-03-09 10:30 Kwt
Dachowanie auta na trasie Wejherowo–Nowy Dwór Wejherowski
Fot. Vicaro

Na drodze wojewódzkiej numer 218 między Wejherowem a Nowym Dworem Wejherowskim doszło do dachowania auta osobowego marki Citroen na wejherowskich numerach rejestracyjnych. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję i zespół ratownictwa medycznego.

Do zdarzenia doszło około godziny 9:30 na ulicy Marynarki Wojennej, niedaleko osady leśnej Biała.

W zdarzeniu uczestniczyli matka z dzieckiem, są przytomni. Doszło do dachowania auta osobowego. Jeden pas ruchu jest w tej chwili nieprzejezdny, wprowadzono ruch wahadłowy – wyjaśnia kpt. Krzysztof Chlebicki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Samochód zatrzymał się między barierkami a murem oporowym. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Kwt

Fot. Tomasz/TTM Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM
Fot. Tomasz/TTM

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (29)

dick4dick 2018.03.12 21:29
Oceń:

Do moich obliczeń wkradł się błąd, sorry.
Faceci są pięciokrotnie częściej sprawcami wypadków niż babki, biorąc pod uwagę ilość dokumentów prawa jazdy w podziale na płeć i ilość wypadków podanych w 2016 roku przez policję.

Broni 2018.03.12 22:39
Oceń:

Ty naprawdę nic nie rozumiesz. Ile masz latek?

Andrzej 2018.03.13 05:03
Oceń:

Broni, szkoda czasu na polemikę z osobami, które mają chyba problem same z sobą.

d4d 2018.03.12 23:21
Oceń:

czego konkretnie nie rozumiem?

Zbyszek 2018.03.11 16:00
Oceń:

Prędkość zabija. Zawsze, o każdej porze roku, bez względu na płeć, znaczek na masce, czy literki na tablicy rejestracyjnej. Zbyt często o tym zapominamy. Wszyscy...

bolszewo 2018.03.11 15:13
Oceń:

Jakbym Kubicę oglądał...

tom 2018.03.10 12:56
Oceń:

Równouprawnienie zagościło za kierownicą- w głupocie również. Proszę tylko nie pisać że ślisko, że wina drogi, że że że. Po prostu głupota i pech. Sam pech byłby przy uderzeniu w barierę, a nie przefrunięciu.

dick4dick 2018.03.10 22:23
Oceń:

jakie ma znaczenie w tym przypadku płeć kierowcy?

kolega ma jakieś kompleksy w stosunku do kobiet?

"w 2014 roku płeć piękna za kierownicą spowodowała łącznie 6 154 wypadki, w których zginęło 261, a rannych zostało 7 897 osób. To o wiele mniejszy bilans niż ten dotyczący mężczyzn za kółkiem. Tylko w zeszłym roku z ich winy wydarzyło się 21 500 wypadków, w których śmierć poniosło więcej niż 1900 osób (ponad 27 tysięcy osób zostało rannych). Tak duża różnica w liczbie powodowanych wypadków nie wynika bynajmniej z tego, że mało kobiet posiada prawo jazdy.

Obecnie w Polsce dokumentem tym może pochwalić się 20 milionów osób, z czego kobiety stanowią 44%, a odsetek ten z roku na rok rośnie. Chociaż wciąż to mężczyźni częściej kierują samochodami, to i tak ich płeć przeciwna może czuć się bezpieczniej na drodze. W całej Europie powodują one zaledwie ¼ wszystkich wypadków, są także w mniejszości jeśli chodzi o łamanie przepisów drogowych."

Alina 2018.03.12 17:54
Oceń:

Kobieta z dzieckiem kojarzy się z opiekunczoscia i rozsądkiem. Tego, rozumiem dotyczył komentarz. Tak jak kilku dwudziestolatkow, w sobotni wieczór nie kojarzy się z rozsądkiem. Nie wiem po atakujesz wyjeżdżając z kompleksami? W normalnym świecie są mężczyźni i kobiety. Chyba że jeszcze dick4.....coś

Andrzej 2018.03.10 23:09
Oceń:

Radziłbym tobie odświeżyć dane. Ostatnio czytałem opracowanie, z którego wynika, że przy uwzględnieniu ilości kilometrów przejechanych oraz ilości posiadanych uprawnień, panie powodują około 40% wypadków. Ponadto większość stłuczek czy kraks nie jest uwzględnianych w statystykach. Oczywiście, że mężczyźni powodują jeszcze więcej wypadków, ale z roku na rok kobiety za kierownicą ich doganiają. Zresztą, sam to widzę jako kierowca, szczególnie latem podczas sezonu. Na temat kultury jazdy czy parkowania mógłbym napisać wiele. Takie porównania nie mogą sprowadzać się wyłącznie do wypadków. Ile razy musiałem gwałtownie hamować, gdy pani za kierownicą wymusiła pierwszeństwo i obeszło się bez wypadku dzięki mnie.
A więc droga pani (tak przypuszczam) więcej krytycyzmu wobec własnej płci i nie atakować w prostacki sposób za krytykę. Fakt, że mężczyźni powodują więcej wypadków, nie może oznaczać, że kobiety są ponad krytyką.

d4d 2018.03.11 09:08
Oceń:

Słuchaj Janusz, skąd pomysł że jestem kobietą? Myślenie stereotypowe się włącza? Facet nie może walczyć z uprzedzeniami do babek za kierownicą?

Porcja świeższych danych, ze statystyk policji:

"Analizując płeć kierujących, stwierdzić należy, iż sprawcami wypadków najczęściej byli mężczyźni
– kierujący pojazdami, którzy spowodowali 73,2%, natomiast kobiety spowodowały 22,8%
wypadków." (rok 2016)

Czy w danych z którymi miałeś do czynienia było napisane, że większość stłuczek i kraks, których się nie uwzględnia w statystykach powodują kobiety, czy to już Twoje dopowiedzenie? Mężczyźni jak już walną w coś to porządnie, a kobieta to jedynie stłuczka i kraksa i tego nie bierze się do statystyk?

Można krytykować kierowców za złą jazdę, z tym się zgodzę. Ale krytyka innych kierowców ze względu na płeć, jest właśnie prostacka i na prostacką odpowiedź zasługuje. Ostrą odpowiedź i posypaną odrobiną statystyki, czyli faktów, a nie stereotypów.

kierowca 2018.03.12 09:02
Oceń:

Skoro, nie jesteś kobietą, to może zniewieściałym facetem, który chodzi po mieszkaniu w spódnicy, co moim zdaniem jest jeszcze gorsze. Zarówno bolszewia, jak i Andrzej w swoim wpisie nie napisali niczego kłamliwego czy prostackiego (w odróżnieniu od ciebie).
Stwierdzili tylko, że panie za kierownicą jeżdżą coraz gorzej, co uważam jako kierowca za zgodne z prawdą. Wcześniej kobiety krytykowały mężczyzn kierowców, teraz skoro same jeżdżą coraz szybciej i bardziej niebezpiecznie, co w tym dziwnego, że są krytykowane, nie tylko zresztą przez mężczyzn.
Ale, oczywiście można nie zgadzać się czy polemizować, ale nie w tak szyderczy, prostacki sposób. I nie można używać tak durnych argumentów. I bardzo się dziwię, że znalazł się ktoś, kto zechciał z tobą polemizować. Po pierwszych dwóch twoich wpisach, widać było wyraźnie, że z takimi jednostkami, odstającymi od normy nie warto jak, co tylko potwierdziłeś. Dlatego, na tym wpisie kończę.
Sam jesteś Januszem, w związku tym nie oceniaj innych swoją miarą.

d4d 2018.03.12 20:42
Oceń:

Ze statystyk wynika zupełnie co innego, skoro kobiety stanowią 44 procent kierowców, a powodują 22,8% wypadków, to z prostych wyliczeń wynika, że mężczyźni są 10 krotnie częstszymi sprawcami wypadków niż kobiety.

Więc jak to ma się do Waszych, panowie Janusze, obserwacji? Widzicie tylko kobiety "jeżdżące coraz szybciej", "bardziej niebezpieczniej" i "gorzej", skoro fakty (statystyki policyjne) mówią zupełnie co innego?

To właśnie patrzenie przez okulary stereotypów, że "baba za kierownicą" to niebezpieczeństwo na drodze, jest prostackie. Dlatego Janusz, moja złośliwa i prostacka odpowiedź. Zastanów się.

Andrzej 2018.03.09 20:05
Oceń:

Jakoś mnie to nie dziwi. Dawno już zauważyłem, że panie za kierownicą gorzej rozróżniają pory roku, częściej mylą zimę z latem, niestety nawet wtedy, jak wożą małe dziecko. Właśnie na tych serpentynach w porze zimowej nie raz byłem wyprzedzany, najczęściej przez kobiety czego nie mogę pojąć.

dick4dick 2018.03.10 22:25
Oceń:

widać nie masz jaj, albo kobiety które cię brały mają lepszą brykę. Dlatego nie dziwię się Twoim spostrzeżeniom, Janusz.

Andrzej 2018.03.10 22:50
Oceń:

Moja bryka nie jest najgorsza, ale prawa fizyki obejmują nawet te najlepsze bryki. Co do twojego "subtelnego" stwierdzenia odnośnie moich jaj, stwierdzam, że wolę chwilowo stracić jaja i dojechać, szczególnie zimą, przy śliskiej jezdni. Jak wylądujesz w rowie, jaja nie będą najmniejszym pocieszeniem i jak doprowadzisz do tragedii, dla sądu nie będą żadną okolicznością łagodzącą.
Nie będę już rewanżował podobną subtelnością i mówił, gdzie jest twój rozum.

d4d 2018.03.11 09:23
Oceń:

Janusz, mój wpis był sarkazmem.

Powinieneś popracować w badaniach społecznych i marketingowych, bo lubisz obserwować, ale nie potrafisz przygotowywać sobie narzędzi do obserwacji, no i stąd wnioski jakie wyciągasz ze swoich spostrzeżeń są obarczone błędem i całkowicie chybione.

Andrzej 2018.03.11 21:40
Oceń:

Po pierwsze, twój wpis nie jest sarkazmem, tylko prostacki. Kiedy w grę wchodzi bezpieczeństwo jazdy, nie powinno się używać ani żartów ani sarkazmów.
Po drugie, w odróznieniu od ciebie podpisuję się własnym imieniem, więc jeśli się zwracasz do mnie, używaj mojego imienia. Skoro nie używasz własnego imienia, oznacza tylko, że albo brak tobie odwagi, albo masz jakieś kompleksy. Po trzecie, chyba sam nie wiesz czego chcesz, najpierw zarzucasz mi brak jaj, kiedy pozwalam się wyprzedzać kobiecie na śliskiej serpentynie, a z drugiej strony rozwodzisz się nad bezpieczną jazdą, tyle że przy pomocy starych statystyk.
Po czwarte, nie jestem antyfeministą, krytykuję każdego pirata drogowego, bez względu na płeć, wiek czy pozycję społeczną. Ale faktem jest, że zarówno kobiety, jak i starsi kierowcy powodują coraz więcej wypadków i nie widzę powodu, dlaczego nie można ich krytykować za niebezpieczną jazdę, choćby w porze zimowej, jak na tej serpentynie, co sam wielokrotnie zauważyłem. Nie będziesz mnie cenzurował. Ja właśnie, mimo że jestem osobą już niemłodą, walczę ze stereotypami, przykładowo takimi ,że sprawcami wypadkami są wyłacznie młodzi mężczyźni.
Po piąte, rzeczywiście nie spotkałem się z danymi na temat kraks, prawdopodobnie takich nie ma, ale kiedyś usłyszałem opinię, od policjanta, że częściej kobierty
Po szóste, twój ostatni wywód jest tak idiotyczny, że nie mam zamiaru wchodzić w polemikę. Tym bardziej, że widać wyraźnie, że żadne argumenty do ciebie docierają. Szkoda mojego czasu, nie warto tracić czas na ludzi niereformawalnych. To już wszystko z mojej strony.

d4d 2018.03.13 18:42
Oceń:

No widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie, Janusz, nie opieram swoich opinii na zasłyszanych historiach, ale na statystykach. Statystyki z roku 2016 nie są przestarzałe, bo są sprzed roku, pewnie niedługo otrzymamy dane z roku 2017.
Twoja wypowiedź na jaką zareagowałem jest pełna uprzedzeń do kobiet za kierownicą, dlatego zasługiwała na moją złośliwą kontrę. Nie wiem skąd tacy seksiści jak Ty, Janusz, biorą swoje "spostrzeżenia" z dróg, skoro statystyki jakie przytoczyłem, w przeciwieństwie do Ciebie, mówią zupełnie co innego.
Moja rada jest taka, zamiast wpatrywać się w płeć kierowców jacy Cię wyprzedzają, lepiej bardziej uważaj na drodze, bo jak widać nie jedziesz skupiony i zwracasz uwagę na pierdoły.

Mam nadzieje że jak kiedyś zaczniesz wypowiadać się na forum, zdejmiesz okulary swoich własnych uprzedzeń do innych ludzi.

najlepszy 2018.03.09 19:15
Oceń:

Ja mam GWE. I tak postępuję. Gracja , wdzięk, elegancja. Trzymajcie się zazdrośniki.

Radek 2018.03.09 18:40
Oceń:

Wyb jesteście jacyś popier***eni. Babka prawie się zabiła jadąc z dzieckiem a wy królowie szos debatyujecie nad tym jakie miała blachy. Żebyście zdechli.

jola 2018.03.09 14:35
Oceń:

skoro asfalt to gazu ...a mokro niska temp to nic ...bravo ty ...zabrać prawko

vala 2018.03.09 14:34
Oceń:

wiadomo skoro asfalt to już można zapierdzielać....a temp na minusie mokro.....zabrać prawko

Driver 2018.03.09 14:02
Oceń:

Kobiet jeżdżą coraz szybciej I coraz agresywniej .

vew 2018.03.09 11:19
Oceń:

Citroen - polubisz każdą drogę :)

... 2018.03.09 11:16
Oceń:

Eee Biała jest chyba dalej w srtonę Sopieszyna a nie na trasie Wejherowo-ND Wejherowski...