Wiadomości

Uroczyście pożegnają SKM-ki do Słupska

2017-12-06 10:34 Redakcja
Uroczyście pożegnają SKM-ki do Słupska
źródło: Facebook SKM Trójmiasto

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej pojadą tylko do Lęborka – tak zdecydował marszałek województwa pomorskiego. Z tej okazji ostatnie połączenie między Słupskiem a Gdynią Chylonia będzie bezpłatne.

W nowym rozkładzie jazdy pociągów, obowiązującym od dnia 10.12.2017 r., pociągi SKM nie będą kursować na odcinku Lębork–Słupsk – czytamy w komunikacie SKM Trójmiasto.

Pasażerowie dojadą Szybką Koleją Miejską tylko do Lęborka, potem muszą liczyć się z przesiadką do pociągów przewozów regionalnych Polregio. Zwiększy się za to liczba pociągów kursujących w obszarze aglomeracji trójmiejskiej. Połączenie między Trójmiastem a Słupskiem obsługiwane było przez SKM Trójmiasto od 11 lat.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nasze żółto-niebieskie pociągi się tam pojawią. Najbliższa sobota będzie ostatnim dniem obsługi odcinka Lębork–Słupsk. Jak się żegnać – to z fasonem – czytamy w komunikacie SKM Trójmiasto.

Dla miłośników kolei ostatnie połączenie SKM do Słupska będzie realizowane żółto-niebieskim Impulsem. Podróż tym pociągiem będzie bezpłatna.

Ostatni pociąg wyruszy w sobotę 9 grudnia o godzinie 10:15 ze Słupska. Na odcinku Słupsk–Lębork, na wszystkich stacjach i przystankach osobowych, przewidywane są kilkuminutowe "fotostopy", aby każdy miał możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Skład skończy bieg na stacji Gdynia-Chylonia.

Pierwszych stu pasażerów otrzyma pamiątkowe, numerowane bilety. Organizatorzy przejazdu przewidzieli również konkursy z nagrodami.

Rozkład jazdy pociągu specjalnego

Słupsk, odjazd 10:15

Jezierzyce Słupskie, p. 10:21/o. 10:25

Damnica, p. 10:31/o. 10:50

Strzyżyno Słupskie, p. 10:54/o. 10:56

Głuszyno Pomorskie, p. 10:59/o. 11:01

Potęgowo, p. 11:04/o. 11:06

Pogorzelice, p. 11:12/o. 11:14

Leśnice, p. 11:16/o. 11:18

Lębork, p. 11:23/o. 11:27

Godętowo, p. 11:33/o. 11:35

Bożepole Wielkie, p. 11:39/o. 11:41

Strzebielino Morskie, p. 11:44/o. 11:46

Luzino, p. 11:50/o. 11:52

Wejherowo, p. 11:59/o. 12:01

Reda, p. 12:06/o. 12:07

Rumia, p. 12:10/o. 12:12

Gdynia Chylonia, przyjazd 12:17

Redakcja

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (12)

MK 2017.12.15 08:36
Oceń:

Jak w Lęborku przesiadać się .Przecież pociągi przewozów regionalnych do Słupska kursują z Gdyni-w błąd wprowadzacie.

Hagan 2017.12.08 14:34
Oceń:

To jakieś nieporozumienie. Słupsk kompletnie odcięty od Trójmiasta. Lębork i Luzino nic lepiej. Dwóch przewoźników na trasie do Gdyni. Przesiadki, podwójne bilety. Kto tym zarządza? Wstyd! Logistyk z niego taki jak że mnie prezydent... Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i wrócą do starego porządku

tix 2017.12.06 22:39
Oceń:

"Dobra" zmiana :(

FALKO NINE SIX MC 2017.12.06 16:22
Oceń:

Luzino dojedzie do gdyni a slupsk po co ma jechac i po co do slupska jechac

AndrzejPL 2017.12.06 13:56
Oceń:

MASAKRA !!! LUDZIE Luzino i Lębork ODCIĘTO OD TRÓJMIASTA !!! ZAMIAST SKM pojedzie REGIO !!!!!!!!!!!!! TERAZ TRZEBA KUPIĆ DWA BILETY MIESIĘCZNE np 50 zł SKM + 70zł REGIO !!!!!!!!!!!!!!!!!

Andrzej 2017.12.06 12:22
Oceń:

Czy ich kurw...p*****ł... zamiast zwiększyć ilość połączeń to te zawszone c***... je lekwidują wstyd. A pamiątkowe zdjęcie niech se w dupę wsadzą mendy.

Marko 2017.12.06 14:18
Oceń:

To samo można wyrazić używając innych słów,pozdrawiam Andrzeja i ufam ,że zna te inne słowa...

... 2017.12.06 11:38
Oceń:

Moźe koleje regionalne bardziej będą szanować pasaźera. Poranne kolejki to był koszmar. Zamiast dorzucić jeden wagon to ludzie stłoczeni byli do granic moźliwości. W Wejherowie trudno było wejść, a o miejscach siedzących moźna było pomarzyć...

Adam 2017.12.06 11:14
Oceń:

Pamiątkowe bilety dobre wiecie gdzie możecie to sobie wsadzić dla każdego jest to kupa śmiechu

teoretyk 2017.12.06 11:02
Oceń:

Czy marszałek województwa pomorskiego zasięgnął rady u "Krucjaty Młodych" i w ten sposób ogranicza mieszkańcom Trójmiasta możliwość dojazdu do pomorskiej "Sodomy i Gomory" ??

piotr 2017.12.07 07:14
Oceń:

Marszałek województwa pomorskiego płaci za SKM w Pomorskim czyli do Leborka a dalej jest inny marszałek to niech płaci ;-)

J 2017.12.07 08:02
Oceń:

Słupsk leży w granicach województwa pomorskiego... Ponadto w Słupsku jest delegatura pomorskiego urzędu wojewódzkiego czyli tego z Gdańska.