Wiadomości

Arkadiusz Szczygieł będzie kandydował na prezydenta Wejherowa

2017-12-05 14:00 Redakcja / TTM
Arkadiusz Szczygieł będzie kandydował na prezydenta Wejherowa
Fot. TTM

Przewodniczący niedawno powstałego klubu politycznego „Dla Wejherowian” będzie kandydował na stanowisko prezydenta miasta. Mowa o radnym Arkadiuszu Szczygle, który ogłosił tę decyzję podczas wtorkowej (5 grudnia) konferencji w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Choć termin nadchodzących wyborów samorządowych jest dość odległy, przypadnie najprawdopodobniej 4 lub 18 listopada 2018 roku, to mieszkańcy Wejherowa już teraz znają nazwisko jednego z kandydatów na urząd prezydenta miasta.

Chcemy, żeby mieszkańcy mogli dogłębnie poznawać kandydatów, mieli na to odpowiednio dużo czasu, stąd tak wczesne ogłoszenie mojej kandydatury – wyjaśnia Arkadiusz Szczygieł. – Natomiast jeśli chodzi o program naszego klubu, to ma być on efektem dialogu i konsultacji z mieszkańcami – dodaje.

Spotkania członków klubu „Dla Wejherowian” z lokalną społecznością mają ruszyć w pierwszym kwartale 2018 roku. Wówczas między innymi na podstawie rozmów oraz ankiet zostaną określone priorytetowe działania, które miałby podjąć w przyszłości kandydat na prezydenta miasta.

Budżet nie jest z gumy, a słowo „odpowiedzialność” jest bardzo ważne. Jeśli mamy ograniczony budżet i mamy go odpowiedzialnie przygotować na kilka najbliższych lat, to chcemy zaproponować optymalny program inwestycyjny, opiewający na maksymalnie kilkadziesiąt milionów – podsumowuje radny.

Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM

W osiągnięciu celu kandydata na prezydenta mają wspierać członkowie klubu „Dla Wejherowian”. Powstał on 14 listopada, o czym pisaliśmy w tym artykule. Ugrupowanie tworzą: Teresa Skowrońska, Grzegorz Skowroński, Mateusz Schmidt oraz Arkadiusz Szczygieł. Radni, jak wielokrotnie podkreślają, chcą być merytoryczną opozycją dla obecnych władz miasta.

Redakcja / TTM

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (53)

poczta polska 2017.12.07 17:50
Oceń:

A co tam robi pan listonosz Willma ? Moze bedzie mial swoje 5 minut w wymarzonej roli . Stanowczo odradzam !

Tomek 2017.12.08 00:37
Oceń:

Pozdrawiam pocztowców ;)

dragon 2017.12.07 13:54
Oceń:

ja na pewno na Arka zagłosuje to mega poukładany facet

Janek74 2017.12.06 20:35
Oceń:

Z kim przystajesz,takim się stajesz .Szkoda,że ludzie będący na różnych stanowiskach (lubiący pieniądze podatników -działacze,mało wiarygodni),są wizytówką nowego kandydata na prezydenta Wejherowa .To źle wróży !! Obecny prezydent może być zadowolony z tak słabej opozycji (mało wiarygodnej) !Potrzebny jest kandydat bezpartyjny (bez tej całej otoczki ,ludzi liczących na stanowiska i dotacje)

Elf 2017.12.06 23:45
Oceń:

Ja ich popre dwoma rekoma! A kto z nich jest partyjny? Cos sie placzesz

lisy chcą do kurnika 2017.12.07 22:01
Oceń:

z jakich partii wasiakowski startował? :D teraz się wycwanił nie startuje bo liczy pewnie potem na jakąś posadkę... nie dla wasiakowskiego!

Janek74 2017.12.07 11:54
Oceń:

przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem (układy,powiązania i silne ciągoty do publicznych pieniędzy ).TO WIDAĆ,SŁYCHAĆ I CZUĆ !

Ed 2017.12.07 13:05
Oceń:

czytam ze zrozumieniem, Szczygieł nie jest w żadnych układach ani powiązaniach i bardzo dobrze

gość 2017.12.06 18:54
Oceń:

Ja na pewno na Arkadiusza Szczygła zagłosuję i będę namawiać do tego innych. To człowiek, któy zna się na ekonomii i będzie szanował pieniądze podatników. To znaczy - nie będzie ich rozpieprzał na bzdety (kwiatki, fontanny, pomniczki...) jak K. Hildebrandt.

Jasio 2017.12.06 15:59
Oceń:

Powodzenia życzę, chociaż na razie słabo to wygląda - na stronie internetowej z informacjami o kandydacie - literówki, a osiągnięcia kandydata mieszczą się w dwóch zdaniach.

KASZUB 2017.12.06 15:29
Oceń:

Szczygiel, nieznam, kto to ten co ma zamiar na hulajnodze jezdzic a kumpani maja go popychac, niech sie biedak nie osmiesza, niema programu a juz chce ubiegac sie o fotel prezydencki w wejherowie, tupniez noga a on zrob7 sie rozowy na twarzy jak by po raz pierwszy spotkal kobiete, jego kumpel Gafka tak samo obydwaj wyslac w podroz do Chin.
Tutaj tylko i wylacznie w wejherowie powinien startowac osoba o inicjalach A.K, tylko ze ta osoba jeszcze nie zajela w temacie ostatniego glosu,, natomiast K. Chindebrandt powinien zwolnic fotel i odejsc na zSluzona emeryture, ten czlowiek jest juz tak zmeczony ze z niego nie da sie juz wydusic ostatnich potow dla mieszkancow wejherowa, powinien oddac paleczke nastepcowi A.K.

opty 2017.12.06 11:47
Oceń:

a co masz do 500 + ? dlaczego karierowicze? czy każdy aktywny mieszkaniec, który chce coś zrobić dla miasta to jest od razu karierowicz? czy w takim bądź razie Kraszkiewicz to nie jest karirowicz, który sam juz nie wie co ma robić w tym ratuszu, czy radni WW to nie karierowicze? sam hildebrandt to karierowicz!!! to wolny kraj, kazdy ma prawo działac i udzielac się, i wy piszący te komentarze tez, ale niestety publicznie to juz Wam brakuje odwagi... na sesjach to co? tylko radny Gafka, Szczygiel i Skowrońska maja cos do powiedzenia, reszta milczy, a jak sie juz odezwie to brak słów np. taki Łupina czy Szlas powalony na mównice jakby dopiero co z sopotu z imprezy wrócił... także nie zazdroście tylko sami sie udzielajcie, róbcio cos, prubujcie jak oni, bo do póki nie bedzie zmiany to tylko ekipa hildebrandta bedzie miała dobrze w naszym mieście - nikt więcej

KOT 2017.12.06 11:03
Oceń:

EKIPA 500+ PANOWIE G.S I P.B CO IM ZAWSZE MAŁO RODZINY WIELODZIETNE KARIEROWICZE

mieszkaniecc 2017.12.06 08:47
Oceń:

No ale pozyskiwanie funduszy z ue to był jst jego obowiązek na stanowisku wiec to raczej.zadna zasluga bo bierze za to wypłatę. Czy pomysł z jakimis rowerami do wypożyczania ktore w rzeczywistości sa nieopłacalne

wejher 2017.12.06 11:03
Oceń:

Idąc Twoim tokiem myślenia to zasługą Hildebrandta nie jest nic zrobionego w mieście, bo przecież mu za to płacimy jako mieszkańcy. Oto co znalazłem w CV Pana Arka:
Nominowany do Nagrody Ministra Rozwoju Regionalnego EUROLIDER 2011,
Wyróżniony nagrodą główną w konkursie „Europejski Fundusz Społeczny w Województwie Pomorskim – ciekawe pomysły, dobre praktyki” - edycja 2012

Widać wykonuje swoją robotę dużo lepiej niż przeciętny urzędnik.

IXman 2017.12.06 09:09
Oceń:

a czy pomysł Hildebrandta z fokami w parku jest opłacalny? czy wydana gruba kasa na projekt wodnych ogrodów gdy cały rok leje jest opłacalny? czy kolejka linowa w małym mieście jest opłacalna? czy Filharmonia która mieszkancy beda spłacać jest opłacalna? zanim zaczniesz pisać mieszkańcu, najpierw znierz argumenty, bo jak narazie to my mieszkancy mamy tylko obraz bufonady obecnego prezydenta

mieszakniecc 2017.12.06 08:49
Oceń:

Pomysł z rowerami które są nie oplacalne to jego pomysl?

FALCO MIX 2017.12.06 06:29
Oceń:

Jak dla mnie gostek za cienki w d**** na to stanowisko.

MIXI 2017.12.06 07:53
Oceń:

Falco Ty jesteś za cienki

Hehe 2017.12.05 20:11
Oceń:

Tak!TAK !Tak szkoda ze 3 lata temu nie startował juz by byl!!!

NIE 2017.12.05 20:01
Oceń:

Powiązany z wieśwasiakowskim... NIE! NIE! NIE! I jeszcze te hasła :D Pokora,dialog.... wieśwasiakowski nawet nie wie co to oznacza z definicji...

Dobry człowiek 2017.12.05 21:04
Oceń:

Pan Wasiakowski to jeden z najlepszych działaczy w naszym mieście.

widzę naiwnych nie brakuje 2017.12.05 23:02
Oceń:

A co kolegujesz się z nim? On zamiast ksywy gumiś powinien mieć ksywę lis... Czy ta chorągiewka jest dzisiaj kolegą prezydenta czy jego oponentem?

Agnieszka 2017.12.05 19:39
Oceń:

Ja jestem ciekawa programu . Bo same ogólniki nie wystarczą aby mnie przekonać. Wejherowo zasługuje na doświadczonego samorządowca, dobre zamiary to za mało. Fajnie , że jest doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy ale to tylko mały obszar z działalności miasta. A w tej dziedzinie obecny prezydent nie jest najgorszy . Czekam na konkrety . Teraz ich nie widzę

Stowarzyszenie Dla Wejherowian 2017.12.05 21:38
Oceń:

Zgadzamy się, że dobre zamiary to za mało. Arkadiusz Szczygieł ma dużo większe doświadczenie niż KH 19 lat temu. Naszym zdaniem AS to najlepsza alternatywa dla miasta Wejherowa. Prosimy o cierpliwość i o śledzenie naszych poczynań. Po nowym roku pierwsze spotkania z mieszkańcami :)

Ela 2017.12.05 20:10
Oceń:

Mowil ze bedzie program tworzył z mieszkancami i to jest konkret!a obecny prezydent jest niestety nieudolny w pozyskiwaniu środków...spojrz na powiat spójrz na Rumie

Number1 2017.12.05 18:39
Oceń:

Nareszcie dobry kandydat w tym mieście moze w końcu jakies srodki dodatkowe ściąganie bo za twj ekipy to bryndza do kwadratu

nie głosuję w W-wie 2017.12.05 17:55
Oceń:

PO miało 8 lat - teraz czas na innych.

... 2017.12.05 20:26
Oceń:

Skąd ty wziąłeś PO?! PO u nas chyba nigdy nie rządziło. Wolę Wejherowo zaś walczyło z przedstawicielami Platformy przez do chyba połowy poprzedniej kadencji, kiedy PiS zaczął być dla nich zagrożeniem.

czgi 2017.12.05 17:05
Oceń:

Patsidis zajmuję się teraz balkonami...i w przed kamerami twierdzi ze Piaśnicą

... 2017.12.05 16:53
Oceń:

Super, jeszcze brakuje Patsidis i jest już cała śmietanka sprzed ostatnich wyborów. Cała banda, która w ostatnich latach mąciła, kręciła, prowokowała i żyła za publiczne pieniądze w jednym ugrupowaniu.

.... bis 2017.12.05 17:36
Oceń:

Bez przesady sądzę, że Patsidisowa, Kanczkowski czy Jarosz w tym gronie nie mają czego szukać ;) Każda władza żyje za pieniądze podatników ważne jednak by powierzone im pieniądze były wydawane we właściwy sposób. Popieram więc to co mówi stowarzyszenie klub i kandydat!

... 2017.12.05 20:31
Oceń:

Cóż, to, że każda władza żyje na nasz koszt to jest oczywiste, ale niektórzy się tu nawet nie kryją, a sam Wasiakowski i Skowrońska są dla mnie wystarczającym argumentem, by od tego ugrupowania się trzymać jak najdalej. Oboje już w moich oczach uzyskali łatkę elementu szkodliwego, a przy ich gierkach nasi parlamentarzyści to amatorzy.

Mieszkaniec 2017.12.05 16:41
Oceń:

Słaby kandydat, skacze z miejsca na miejsce ja mu wiatr zawieje. W starostwie duzo nie zdziałał to i jako prezydent sie nie spisze.

zdziwiony 2017.12.05 18:14
Oceń:

Sądziłem, że jako osoba odpowiedzialna za środki unijne to Pan Arkadiusz radził sobie bardzo dobrze. Dziwi mnie zatem, że mówi Pan że nie będzie skuteczny jako prezydent. Co więcej Pan Arkadiusz nie jest chwiejny w poglądach a to bardzo dobrze rokuje. W polityce kręgosłup moralny trzeba posiadać!

Tomek S. 2017.12.05 17:02
Oceń:

Akurat Arek jest nadzwyczaj stały w swoich przekonaniach, szczególnie w tym, że pieniądze trzeba szanować i wydawać je na to co realnie poprawi życie mieszkańców, a nie na błyskotki. Duża część wejherowskiej platformy uznała, że fajnie roztwaniać pieniądze na ego Hildebrandta, więc sie rozstali. Ot co.

Tomasz 2017.12.05 16:39
Oceń:

Brawo za odwagę i merytoryczne pokazywanie co powinno ulec poprawie w naszym kochanym mieście. Konsultacje społeczne to strzał w dziesiątkę, niech ludzie zdecydują czego chcą. Obecny prezydent w tym temacie poprostu leży.

... 2017.12.05 16:54
Oceń:

Ty im wierzysz, czy mieszkasz w Wejherowie na tyle krótko, że nie znasz nikogo z tego ugrupowania?

Obserwator 2017.12.05 16:24
Oceń:

Ciekawe zagranie z tak szybkim pokazaniem kandydata. Fala hejtu wyleje się teraz, potem osłabnie, bo sprawa spowszednieje ... i będzie można na spokojnie przyjrzeć się kampanii i pomysłom.

Brawo 2017.12.05 15:43
Oceń:

Podziwiam za odwagę!!!

Alojzy 2017.12.05 15:38
Oceń:

O ja cie, jeszcze tego brakowało :(

E tam 2017.12.05 15:23
Oceń:

Większej sieroty to juz nie mogili chyba wystawić.
Wyglada jakby sie bał siebie samego.

Sam sie boisz 2017.12.05 16:01
Oceń:

Sam sie boisz bo kryjesz leb jak struś haha

bywalec 2017.12.05 15:03
Oceń:

taa teraz fala hejtu od zazdrośników typu jak ta kombinerka poniżej spłynie... ale nie ma się co przejmować, tylko alleluja i do przodu!!!

Polytyka 2017.12.05 14:37
Oceń:

Śmieszne. Pierwsza polityczna chorągiewa Wejherowa, tylko coś na sesjach dla swojego okręgu niewiele zdziałał. W ogóle ta śmietanka nowego ugrupowania - wiecznie krzycząca Skowrońska, jej syn który każe rozdawać wielodzietnym wszystko za darmo i tych dwóch niepokornych z PO do spółki z byłym wodzem dresiarzy z Gryfa - cud ekipa.

kaszub 2017.12.05 15:05
Oceń:

a Ty co ty wiesz, co zrobiłeś dla Wejherowa? on chociaż kase na działlnośc dla mieszkanców daje ;)

O wypraszam sobie 2017.12.05 15:02
Oceń:

Tylko nie dresiarzy.... :-) To że dopingiem wspieramy najbardziej zasłużony klub w mieście nie oznacza, że jesteśmy dresiarzami...