21.11.2017 15:20 0 Redakcja / TTM

Tadeusz Nowakowski odpowiedział na pytania Czytelników

Źródło: TTM

W związku z obchodami Światowego Dnia Telewizji, w miniony poniedziałek (20 listopada) w studiu radia Norda FM zagościł Tadeusz Nowakowski, dyrektor Nadmorskiej Grupy Medialnej. Tematem rozmowy była "telewizja od kuchni", a pytania mogli zadawać również nasi Czytelnicy. Część zagadnień prezenter poruszył podczas spotkania. Na pozostałe pytania dyrektor NGM odpowiada w poniższym artykule.

Kiedy kanał Twoja Telewizja Morska zacznie nadawać w lepszej jakości obrazu? Mam na myśli sygnał dostępny w kablu, nie zapis internetowy. Obecnie standardem staje się format HD, a tymczasem obecnej jakości obrazu TTM bliżej do taśmy VHS – pyta Riven.

Przygotowujemy się do emisji w formacie HD, aktualnie testujemy różne systemy emisyjne i mamy nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości kanał TTM będzie w takiej samej jakości jak Chopin INFO – odpowiada dyrektor Nadmorskiej Grupy Medialnej.

Dlaczego w ciągu ostatnich lat tak spadł poziom programów w TTM? Kiedyś było tego pełno i z przyjemnością można było coś wybrać – od edukacji o Kaszubach po kulturę, a od jakiegoś czasu same powtórki, nawet wiadomości już mają mniej ciekawe. Co jest tego przyczyną? – zastanawia się Widz.

Jestem zaskoczony tym pytaniem, bo nadal mamy sporo pozycji, i to nowych. Zarówno o Kaszubach, jak i o lokalnej kulturze – podkreśla Tadeusz Nowakowski.

Czy to już koniec telewizji TTM? Czy będzie nadal produkowała programy? Poziom wiadomości o 17:20 obniżył się o jakieś 85 procent w stosunku do tych emitowanych 4 lata temu. Dlaczego szukacie Państwo pracowników poprzez Powiatowy Urząd Pracy? Czy nie lepiej zaoferować wyższe wynagrodzenia dziennikarzom i rekrutować osoby z doświadczeniem? Z pewnością poziom przede wszystkim wiadomości, ale i innych programów, wzrósłby współmiernie. Moje pytanie – czy telewizja TTM bez potencjału ludzkiego będzie istnieć w przyszłości? Jakie są Państwa założenia i prognozy? – dopytuje Baczny Obserwator.

Dziennikarzy szukamy po to, by wciąż tworzyć lokalne i wartościowe programy. Do tego potrzebna jest przede wszystkim kadra – zauważa członek zarządu NGM.

Mam identyczne spostrzeżenia. Poziom utrzymywał się jeszcze 2–3 lata temu, niestety teraz, z resztą od dłuższego już czasu, nie da się tego oglądać. To jest przykre, bo TTM miał potencjał, miał ludzi, zgraną i lubianą ekipę. Czy jest szansa na to, że Serwis Informacyjny będzie można oglądać bez błędów? Czy jest szansa na to, że materiały będę realizowane w sposób przemyślany i ciekawy? Czy jest szansa na to, że w teren nie będą wysyłani sami stażyści, którzy nie potrafią nawet zadać pytania? – wypytuje Obserwator 2.

Nasza oglądalność, poparta badaniami z tego miesiąca, świadczy o czymś odwrotnym. Ogląda nas ponad 62% lokalnych respondentów, plasujemy się za Polsatem i TVP, a przed TVN-em – zapewnia radiowy gość dnia.

Kiedy TK Chopin da możliwość wyboru paczki kanałów? Na razie podbijają sobie ilość kanałów tymi z widokiem wnętrz kościołów. Tak to ja mogę pokazać wnętrze bud psów na całej wsi i już mam w portfolio, że za 50 złotych zapodaję ludziom 200 kanałów własnej produkcji… Należałoby zrobić podział na kanały sportowe czy inne, a z pewnością znajdą się chętni na zapłacenie na przykład 60 złotych za 40–50 konkretnych kanałów zamiast 200 kanałów sztucznie podbitych kanałami o niczym – rozpytuje Tix.

Na tę chwilę nadawcy kanałów telewizyjnych nie pozwalają na takie rozwiązanie. Co do widoków kościołów, to zadający pytanie nie zauważył, iż to nasz nowy kanał telewizyjny Twoja Telewizja Religijna. Oprócz transmisji mszy świętych, znaleźć tam można również publicystykę chrześcijańską – odpowiada Tadeusz Nowakowski.

Mam wiele pytań, ale mam ogromne wątpliwości, czy "prezenter" poruszy niewygodne tematy podczas rozmowy ze swoim szefem? Wątpię… Będzie to raczej lukrowana forma wywiadu o wyższości TTM – stwierdził Czytelnik o nicku Mam wiele pytań.

W dniu wczorajszym (20 listopada) odpowiadałem na niektóre pytania na antenie telewizyjnej, a na pozostałe odpowiadam na portalu. Przepraszam, że tak późno – kwituje dyrektor Nowakowski.

Moje pytanie dotyczy planów dotyczących wydawania gazety przez Nadmorską Grupę Medialną, bo te wszystkie wejherowskie bezpłatne gazetki to wyłącznie propaganda sukcesów władz w zamian za reklamę. Dziennik Bałtycki ze swoim piątkowym dodatkiem niczego nie zmienia. Czy nie czas na gazetę z prawdziwego zdarzenia, która patrzy władzy na ręce, a nie tylko liczy złotówki z reklam pochodzące od tej władzy? Powiat liczy ponad 200 tysięcy mieszkańców, tymczasem w powiecie kartuskim ukazują się 4 płatne tygodniki + "Dziennik Bałtycki" z piątkowym dodatkiem. U nas nie ma żadnego płatnego tygodnika. Czy to nie dziwne? I czy to nie kolejna luka do wykorzystania w przestrzeni medialnej? – zauważa Gazeta.

Aktualnie nie mamy takich planów, ale nic nie jest wykluczone – stwierdza członek zarządu NGM.

Dlaczego wydawca kwartalnika "Chopin Info" łamie ustawę Prawo prasowe, a konkretnie art. 27 ustawy? Stanowi on, że: Art. 27. 1. Na każdym egzemplarzu druków periodycznych, serwisów agencyjnych oraz innych podobnych druków prasowych należy w widocznym i zwyczajowo przyjętym miejscu podać: 1) nazwę i adres wydawcy lub innego właściwego organu, 2) adres redakcji oraz imię i nazwisko redaktora naczelnego, 3) miejsce i datę wydania, 4) nazwę zakładu wykonującego dany druk prasowy, 5) (skreślony), 6) międzynarodowy znak informacyjny, 7) bieżącą numerację. W czasopiśmie "Chopin Info" brak nr ISSN, nazwiska redaktora naczelnego i nazwy drukarni – podpytuje Czytelnik podpisany Pytanie.

Jest to magazyn Telewizji Kablowej Chopin, dla naszych abonentów. Wspomniane informacje są zawarte właściwe, wraz z numerem RDiCZ 1590/2010. Rzeczywiście brakuje jednak nazwiska redaktora prowadzącego, to fakt. Poprawimy się w przyszłorocznym wydaniu – zapowiada Tadeusz Nowakowski.

Dlaczego redakcja nie dopuszcza reportaży na wniosek społeczników, którzy często krytycznie oceniają poczynania Urzędu Miasta Wejherowa? – docieka Pytający.

Pytanie nie zawiera żadnych szczegółów, więc trudno mi się do niego odnieść – stwierdza dyrektor NGM.

Całą rozmowę można obejrzeć pod tym linkiem.

Starając się zachować oryginalny zapis pytań Czytelników, moderowaliśmy je tylko wtedy, gdy było to konieczne.
Redakcja

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...