Wiadomości

Nowa siła w wejherowskiej polityce

2017-11-14 14:31 Redakcja
Nowa siła w wejherowskiej polityce
Fot. TTM

Teresa Skowrońska, Grzegorz Skowroński, Arkadiusz Szczygieł oraz Mateusz Schmidt. To wejherowscy radni, którzy w ostatnich miesiącach działali jako niezależna opozycja. We wtorek (14 listopada) w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej działacze oficjalnie utworzyli nowy klub pod nazwą „Dla Wejherowian”. Ugrupowanie podlega stowarzyszeniu o tej samej nazwie.

Rozwój miasta i mikroprzedsiębiorstw, większy komfort życia mieszkańców, społeczeństwo obywatelskie, a przede wszystkim zrównoważony budżet. To hasła, które najczęściej padały podczas wtorkowej konferencji prasowej. Członkowie klubu, jak sami podkreślają, chcą być merytoryczną opozycją dla obecnych władz miasta.

Jesteśmy radnymi, którzy w ostatnich kilkunastu miesiącach głosowali wspólnie w wielu ważnych sprawach. Skoro ta zbieżność w poglądach była coraz większa, a w grupie zawsze siła przebicia jest większa, naturalnym wydawało się utworzenie nowego klubu o wspólnej wizji przyszłości – wyjaśnia Arkadiusz Szczygieł, wejherowski radny i członek klubu „Dla Wejherowian”.

Wszyscy radni, którzy tworzą nowe ugrupowanie, równocześnie są członkami stowarzyszenia „Dla Wejherowian”. Zdaniem samorządowców jest to jedyna organizacja w mieście, która prowadzi dyskusję publiczną, merytorycznie podchodząc do przeprowadzania inwestycji i zadań.

Od dłuższego czasu obserwowałem działania stowarzyszenia „Dla Wejherowian”, a wcześniej stowarzyszeń „Wejherowianie” i „Dla Wejherowa”, które w pewnym momencie się połączyły. To są zalążki społeczeństwa obywatelskiego, mieszkańców biorących sprawy we własne ręce i starających się składać rzeczowe propozycje zmian w mieście – podkreśla Mateusz Schmidt, wejherowski radny i członek klubu „Dla Wejherowian”. – Jest to głos mieszkańców, w który warto się wsłuchać i który potrzebuje realnej reprezentacji w radzie miasta – dodaje.

Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM
Fot. TTM

Pierwsze działanie, którego podejmą się jako klub, to analiza przyszłorocznego budżetu miasta. Sprawdzą, czy propozycje składane przez członków stowarzyszenia oraz radnych, zostały w nim uwzględnione.

Dziwią nas mocno kontrowersyjne i kosztowne projekty, takie jak „wodne ogrody” czy „kolejka linowa z wieżą widokową”. Uważamy, że te zadania nie służą zrównoważonemu rozwojowi miasta, a to jest właśnie naszym celem – przekonuje Arkadiusz Szczygieł.

W praktyce będziemy mogli przedstawić swoje stanowisko i odnieść się do sytuacji finansowej miasta na sesji budżetowej, która odbędzie się w połowie grudnia – podsumowuje Mateusz Schmidt.

W niedalekiej przyszłości członkowie klubu „Dla Wejherowian” najprawdopodobniej utworzą również komitet wyborczy.

Redakcja

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (84)

Wej 2017.11.19 15:26
Oceń:

Najgorszy jest Gafka fałszywiec jeden!!!! Chorogewka

KASZUB 2017.11.19 13:21
Oceń:

Nowa sila w Wejherowie , to tak jak pieciu muszkieterow na hulajnogach w wejherowie, byli juz wszedzie ale teraz nie na rowerach nie z rekawicami bokserskimi nie w ZUK-u lecz na hulajnogach z prezesem klubu rowerzystow. Sszczygiel jako pracownik starostwa zna sie na przydzielaniu pieniedzy uni europejskiej dla osob chcacych zakladac prywatny biznes, tylko pytam sie dlaczego on sam go nie zaklada, przydzielac pieniadze unijne morze kazdy.
Grupa ta zmieniajac nazwe i zakladajac jakas frakcje to nic innego jak oglupianie wyborcow, chyba ze wyborca jest na tyle madry i zuchwalstwo tych osob rozpracowal i te osoby w przyszlych wyborach wyeliminuje.
Co zas tyczy sie Hildebranxta , osobnik ten jest bardzo zmeczony swa praca, i w przyszlych wyborach istnieje potrzeba wyeliminowania tej osoby.
Osoba ktora nadaje imie ormowca na rondzie, nie jest w pelni rozumu a tym bardziej do reprezentowania wejherowa jako samorzadowiec czy tez prezydent, taka osobe trzeba zdyskfalifikowac i to natychmiast.
W przyszlych wyborach uwazam ze byly Skarbnik, a obecnie V-ce prezydent miasta wejherowa powinien ubiegac sie o fotel prezydenta miasta wejherowa.
Nie podaje jego nazwiska dlatego, gdyz on sam nie ustosunkowal sie w tejrze kwesti, czy chce ubiegac sie o tenrze fotel prezydencki w miescie Wejherowo.

rafał 2017.11.18 09:12
Oceń:

ja tam skowrońską popieram chodziłem z nia do szkoły bylismy w jednej klasie była ok

lisek chytrusek 2017.11.16 13:09
Oceń:

lisek chytrusek wasiakowski :D nie daję za wygraną, ciepła posadka się marzy... wojtek ile zarabiasz na tym swoim śmiesznym klubie? Skoro ciągniesz z publicznych to jakieś rozliczenie można zobaczyć? I coś dużo pryszczy na czole, jakiś steryd wjechał? :D

PRONTO 2017.11.19 09:34
Oceń:

Zawiść i zazdrość .Przynajmniej cos chłop robi a Ty siedzisz na tlustej d**** i prujesz sie w internecie . Podpisał bys sie chociaż .

kazub 2017.11.16 12:19
Oceń:

póki co to tlko Gafkę wywalili bo się nie potrafil okreslić, jak można tyle lat byc przeciwko komus i nagle o 180 stopni najlepszy przyjaciel prezydenta, to jest dopiero chorągiewka i kombinerka... ale prezydentowi nie jest do niczego potrzebny bo on za sobą nikogo nie ma, ludzie widza jaki z niego awanturnik nikt go na smiechowie nie lubi i oby tylko na radnego nie startował bo po co nam taki ktos

kaszub 2017.11.16 09:04
Oceń:

Jedno jest pewne: tej ekipie chodzi tylko o to aby się kłócić, zostali wywaleni z innych klubów to ich wasiakowski karierowicz przytulił. Skowronski nie możne dac za wygrana przez to ze został zwolniony z ZUKu, skowronska załatwiała za kasę mieszkania, szmidt to był już we wszystkich klubach ( Korwin, Kukiz, Pis, Po) ale brakowało mu do kolekcj weherowian, a pan szczygieł nic jeszcze nie zrobił dla swojego okregu i ucieka bo pewnie bedzie chciał na prezydenta.

Xyz 2017.11.16 20:19
Oceń:

Chcieć to muc hehe

123 2017.11.15 23:49
Oceń:

Jak się da nimi sterować to pasi tym co są przy korycie.

Dziennikarz 2 2017.11.15 22:09
Oceń:

Dlaczego mam niodparte wrazenie ze gro z tych komentarzy to pisza właśnie radni zalezni od prezia np.ten z fenikowskiego

Idzi Klempert 2017.11.15 21:53
Oceń:

Jak karzeł z Żoliborza zmieni Samorządową Ordynację Wyborczą gdzie będą mogły startować tylko partie polityczne a nie komitety wyborcze będziecie mogli pomlaskać pydę systemowi. Jesteście tak niezależni jak TIRówka od kierowców. A Wasiakowski ma smaka na bycie radnym od czasu jak mu Hildie kasę dał na turniej kibiców. Wajcha mu się przestawiła, bo zauważył, że w wejherowskiej PO nie zabłyśnie. Później w nagrodę dostał wielką dotację na klub bokserski.

Everest 2017.11.15 22:04
Oceń:

Idzi madralo Nie ma takiego zapisu w projekcie ustawy

buahahaha 2017.11.15 14:25
Oceń:

wasiakowski chorągiewko... jak tam teraz twój stosunek do prezydenta? Jako samozwańczy szef chuliganów Gryfa, hildebrant był hu+a wart, potem ja dał kasę, na ten twój śmieszny klub zostaliście kolegami, a teraz...?

Jarek 2017.11.15 13:45
Oceń:

A ten chłopak pomiędzy Skowrońskimi to jest ich syn?

on 2017.11.15 13:14
Oceń:

Ja za takie teksty i pomówienia mozna cię pozwać? wiesz o tym?

Obserwator 4 2017.11.15 13:12
Oceń:

tak takie hejty to tylko mogą pisać ludki z ekipy rządzącej, aby szybko oczernić i próbować zdyskredytować przeciwników, ale co tam mieszkańcy już przywykli do tego stylu i przy najbliższych wyborach nie zagłosują już na stara skostniała ekipę!!!! ludzie ocknijcie sie trzeba wprowadzić normalność w Wejherowie

ja 2017.11.15 12:53
Oceń:

Popytajcie pracowników wejherowskiego ZUK. To wam powiedzą. Jak prezes wywalił Grzegorza Skowrońskiego z roboty (podobno za podejrzenie kradzieży) to nagle jego mama-radna i on są przeciw prezydentowi. Wcześniej Hildek był cacy. Od tego wszystko się zaczęło, całe to stowarzyszanie. Zwykła zemsta i zawiść. Pewnie oni chcą aby Skowroński do ZUK wrócił jako prezes.

obserwator 2 2017.11.15 12:44
Oceń:

Nie wiemy kto to podpisuje. WG mnie to ci z tych Dla Wejherowian wpisują większość postów na swoją korzyść. Zresztą bardzo uważnie to śledzą.

obserwator 3 2017.11.15 12:56
Oceń:

no chyba byliby zbyt zadufani w sobie, gdyby nie śledzili. to chyba normalne patrzeć na to, co piszą, nawet gdyby to były same hejty

wyborca 2017.11.15 10:45
Oceń:

Ja już wolę radnych z klubu Dla Wejherowian od radnych z "Familiady" (Szlas, Drewa, Czyżewski, Groth, Łupina) którzy maja apetyt na szkło a małą działają.

akurat 2017.11.15 13:10
Oceń:

akurat wymieniłeś Radnych którzy robią bardzo dużo dla ludzi...Szlas, Drewa czy Łupina.

WW 2017.11.15 13:17
Oceń:

podaj przykład co taki Drewa zrobił? ten żałosny spektakl z jabłkami? chyba sobie kpisz!! oprócz przyklejania się do każdego kto się nawinie, zwłaszcza lubi sobie sweet focie z przyjacielem Szlasem robić... niczym innym się nie wykazał, czekam na przykłady sukcesów zawodowych i społecznych radnego Drewy

Ed 2017.11.15 17:58
Oceń:

No jakaś dziwna konfiguracja tej przyjaźni

Janek74 2017.11.15 15:06
Oceń:

uważaj bo taka krytyka może nie spodobać się i jeszcze jaśniepaństwo sie obrazi i co wtedy będzie ? a no koniec świata !! Sami musimy odsunąć od władzy socjalistyczne pijawki z PIS,PO,NOWOCZESNEJ,PSL,SLD !! Tylko niskie i proste podatki mogą poprawić nasz los ! CZAS NA KUKIZ 15 I partie WOLNOŚĆ !!

Obserwator 2017.11.15 10:29
Oceń:

Gorąco się robi ... widać, że wybory blisko.
Za dużo hejtu, za dużo żalów osobistych w tych komentarzach. Ja tam każdą nową alternatywę witam z zaciekawieniem, co nie oznacza, że mój już mają ;) Ktoś tam wypisał zasługi obecnego Prezydenta, ok - wszystko prawda, ale jakby nie patrzeć urzęduje tak długo, że trudno żeby lista była krótsza, a może powinna być bardziej racjonalna - u nowych akurat stosunek do budżetu Miasta jest dla mnie na plus. U obecnych słabe jest wciskanie wszędzie tych pomników i symboli, jakieś zadaszenia absurdalne za miliony złotych.
Poza tym ktoś zarzuca, że zmiana ugrupowań, że polityka itp. Ludzie, a co robią Ci aktualnie urzędujący w Wejherowie - toż to ten sam układ, tylko stołki wymieniane i pod szyldem współpracy, za obietnice, których nam szarakom nie będzie dane poznać, PO JG i reszta staje się nagle z wielkiego oponenta zwolennikiem Prezydenta.
Na tym polega polityka, nie tylko ta u góry, ale zwłaszcza ta na dole. Szczerze dziwię się, że tym ludziom z nowego klubu chce się jeszcze wchodzić do tego bagna. A z drugiej strony jestem pozytywnie zainteresowany, jak to się rozwinie (na profilu FB piszą całkiem sensownie, może ciut za dużo czasami totalnej krytyki), bo mix z nich konkretny, jeśli chodzi o poglądy, nie są skażeni władzą, pomysły mają ciekawe i realnie patrzą na to, co się dzieje. Dajmy im podziałać i wtedy oceniajmy, na Biedronia też pluli i nie dawali mu szans, bo bez układu, bo bez poparcia partyjnego. Pamiętajcie, że społeczeństwo obywatelskie tworzą społecznicy, Ci oddolnie, którym jeszcze się chce robić coś innego niż tylko uśmiechać się w garniturach do zdjęć.
A obecnej władzy mam sporo do zarzucenia - a brak pokory to na pierwszym miejscu. Jak widzę te wszystkie hasła "Prezydent Miasta zaprasza" itp ludzie bez jaj, nie wiem kto mu prowadzi PR, ale trochę wyczucia. Prezydent co najwyżej może współorganizować coś w WCK, a jak zaprasza to niech z własnej kieszeni płaci. Wszystko to wygląda tak, jakby Wejherowo miało już na stałe przypiętą łatkę folwarku obecnego Prezydenta i jego popleczników (patrzcie, jak stołki są tam rozdawane i zmieniane, wystarczy zerknąć w KRS spółek komunalnych). Nowiny to u nas w pracy okazja do śmiechu, tyle wazeliny, co w obecnej TVP :) Zresztą media wejherowskie podobnie. W każdym razie czas na zmiany, nie wiem czy totalne, ale zmiana musi być. Zasiedzenie u władzy rozleniwia, sprzyja korupcji i powoduje, że o dołach czyli ludziach władza przypomina sobie raz na 4 lata. Musi być kadencyjność prezydentów i mam nadzieję, że PiS to wprowadzi. To jest służba drodzy Państwo, ale szczerze za taką kasę i stratę nerwów, to ja wolę służyć sobie niż tym tysiącom opluwaczy i frustratów :)
W każdym razie wyboru w Wejherowie będą kolejny raz interesujące. Ciekawe kto jeszcze stanie do boju, kogo wystawi PiS, jak zachowa się PO i JG, czy będą na liście z Wolę Wejherowo, co z JG na prezydenta, bo obecny chce startować ponownie, będą się wygryzać, czy jest to już ustalone za zamkniętymi drzwiami, że robimy pokazówkę dla ludzi, a potem i tak wszystko po staremu, ew JG jako wiceprezydent. Co z SLD w Wejherowie, jest jeszcze ta przybudówka Korwinistów ... Zobaczymy, w każdym razie będziemy mieli wesoło w przyszłym roku.

E tam 2017.11.15 12:55
Oceń:

Arek przestań te pier..doły tu pisać...

Obserwator 2017.11.15 11:03
Oceń:

I jeszcze jedno warte zauważenia i w sumie docenienia - któryś raz widzę, że na krytykę odpowiadają w komentarzach bezpośrednio, podpisując się Dla Wejherowian. Ciekawe rozwiązania, trochę ryzykowne wdawać się w dyskusję z niektórymi, ale z drugiej strony nie kryją się pod anonimowymi nickami. Na plus.

z centrum 2017.11.15 08:47
Oceń:

a ja tam jestem zadowolona z tych radnych, w przeciwieństwie z innych, którzy w tyłek władzy wchodzą za parę groszy na klub sportowy

z ukosa 2017.11.15 12:47
Oceń:

Masz z tym problem, że coś robią dla klubu, dla dzieci? To chyba lepiej nić mamusia i synuś Skowrońscy, którzy tylko dla siebie i rodziny ciągali. Teraz się skończyła, stąd te a ataki na prezydenta i cały ten cyrk ze stowarzyszaniem.

z centrum 2017.11.15 15:18
Oceń:

nie nie mam z tym żadnego problemu, moja córka tez do niejednego kiubu należałą, ale to tanie sprzedawanie się w imię bonusa poklepusa to przeginka, poza tym z******* obowiązkiem jest dawanie przez gminę na sport, ale to ile to już decyzja prezia! także przypisywanie sobie zasług radnych że coś dla klubu załatwili to bzdura

Z Dzięcielskiego 2017.11.15 08:25
Oceń:

Póki ci radni z dotychczasowej działalności juz zaszli za skore mieszkańcom, swoja kłótliowoscia i kłamaniem. Mnie oszukali, chodziło tylko abym mnie podpuścić przeciw Prezydentowi a nie cos załatwić. Nikt ich nie lubi.

przykładny 2017.11.15 08:40
Oceń:

jak mantre będziesz teraz powtarzał o tej kłótliwości/ podaj cwaniaczku konkretny przykład, no?ciebie frustracie nikt nie lubi i swe żale w necie wylewasz

stary mieszkaniec 2017.11.15 08:00
Oceń:

opanujcie emocje - dajcie im pracować, to wolny kraj, a Wejherowo to nie prywatny folwark jednej ekipy!

qrator 2017.11.15 07:37
Oceń:

ok, pieski poszczekały - KARAWANA JEDZIE DALEJ! - powodzenia

qrator 2017.11.15 07:35
Oceń:

ok pieski poszczekały - KARAWANA JEDZIE DALEJ!!! powodzenia

Dziennikarz 2017.11.15 05:50
Oceń:

W końcu jakaś realna opozycja! Powodzenia

Michał 2017.11.14 23:45
Oceń:

Sądząc po komentarzach i fali hejtu to nowy klub musiał już komuś zajść za skórę :D Już ich lubię ;)

Hola hola 2017.11.14 23:22
Oceń:

Co tam robi Wasiakowski? To juz uwaza sie za radnego? Takie ma parcie na szkło i kase. Przeciez to zawodowy len, gdzie on w ogole pracuje? Pcha sie na chama do rady.

qp 2017.11.14 23:25
Oceń:

to jest przewodniczący tych radnych, więc już wyżej w hierarchii

To żenada 2017.11.14 23:19
Oceń:

Nowa siła? Przeciez oni sie nie liczą, bo z nikim nie potrafią współpracować, są mega kłótliwi, dlatego wywalili ich z innych klubów, z Wole Wejherowo, PO i nawet z PiS. Niezależna opozycja? Chyba niezależna od rozumu. Krzykacze i demagodzy, bez żadnej wizji poza negacja. Szukają tylko gdzie tu jest jakis konflikt, żeby go rozdmuchac i na tym cos zyskać.

Kaszub 2017.11.15 05:43
Oceń:

Sami odeszli .. jak z takimi choragiewkami jak np MIGAFKA wspolpracowac? jaki klub PO?on zaoral PO!sam nie wie kim jest dwie kadencje plyl na prezydenta o wszystko.. do prokuratury chcial zgłaszać a teraz wielki zwolennik wszystkiego co ratusz wymyslil? Bardzuej spokojnego radnego od Grzegorza Sjiwronskiego to w tej radzie nue ma a radny Szczygieł wszystkich bije wiedza na łeb i to was boli co?oj boli

Hehe 2017.11.14 22:36
Oceń:

Hejtujcie dalej to dla nich woda na mlyn!!

Swoj 2017.11.14 22:33
Oceń:

Alez żeś sie napocil hihi ale na próżno

monia 2017.11.15 00:56
Oceń:

akuart nie jestem zwolenniczka obecnej ekipy w ratuszu ale kolega nizej ma racje...

addy 2017.11.14 21:49
Oceń:

Prezydent Hildebrandt ma swoje lepsze i gorsze chwile, ale trzeba mu zostawić to, że za jego urzędowania w mieście naprawdę dużo wybudowano. Oto mój wybór inwestycji zrealizowanych za Hildebrandta:
1. Wybudowano ulice: Sikorskiego, Dąbka, Ofiar Grudnia, Leśna, Brzozowa, Sędzickiego, Obrońców Westerplatte, Paderewskiego, Stefczyka, Necla, Orzeszkowej, Patoka, Chmielewskiego, Ceynowy, Konopnickiej, Morska, Szyprów, Maszopów, Iwaszkiewicza, Staromłyńska, Panek, Lelewela, Okrężna, Żeromskiego, Broniewskiego, Karnowskiego, Gulgowskiego, Heyke, Mostnika, Kotłowskiego, Batalionu Morskiego
2: Wyremontowano: Chopina, Marynarki Wojennej, Kaszubska, Nanicka, Śmiechowska, Spacerowa, Wałowa, Klasztorna, Bukowa, Zachodnia, Słoneczna, Kusocińskiego, Prusa, Pomorska, Rybacka, Obrońców Helu, Wybickiego
3: Wyłożono płytami jomb: Wschodnia, Poprzeczna, Wąska, Kamienna, Nowa, Matejki, Kasprowicza, Waśkowskiego, Mestwina, Mokwy, Grottgera, Kropidłowskiej, Traugutta, Jana z Kolna, Kolejowa, Zielna, Urocza, Złota, Spokojna, Szczęśliwa, Polna, Torowa,
4. Wyremontowano całkowicie Kalwarię.
5. Wybudowano basen.
6. Dofinansowano remont kilkudziesięciu kamienic w ramach rewitalizacji Śródmieścia.
7. Wyremontowano kompleksowo Park Miejski.
8. Rozbudowano Urząd Miasta przenosząc do jednego budynku wszystkie wydziały.
9. Docieplono wszystkie budynki szkolne w mieście.
10. Wybudowano nowe centrum kultury - Filharmonię Kaszubską.
11. Rozpoczęto budowę dwóch Węzłów - Zrwy i Kwiatowa, w tym węzeł Kwiatowa będzie calkowicie ukończony wraz z tunelem na początku 2019 roku.
12. Wybudowano nowe parkingi - przy sądzie, przy Filharmonii, przy ul. Srebrny Potok, przy Dąbrowskiego, przy Wałowej, przy Cmentarzu Śmiechowskim
13. Ronda: Łukowicza, na Sucharskiego, dwa obecnie budowane na Ofiar Piaśnicy.
14. Deptak na Sobieskiego
15. Deptak i droga rowerowa wzdłuż Cedronu
16. Boiska, place zabaw, chodniki.

Oprócz tego wiele mniejszych inwestycji i tych realizowanych wspólnie z powiatem i województwem. O wielu pewnie też zapomniałem. Niech ten krótki spis będzie mini-ściągą dla tych, którzy twierdzą, że w naszym mieście za Hildebrandta kompletnie nic nie zrobiono :P Przypomnijcie sobie, jak to miasto wyglądało w latach 90. Wiadomo, że ciągle sporo jest do zrobienia. Obojętnie jaki będzie przyszły skład rady miasta i kto będzie nim rządził - oby się dogadywali. Pozdrawiam :)

Jacek 2017.11.15 11:43
Oceń:

Widzę ratuszowe szare eminencje działają w najlepsze :) piękna lista inwestycji z ostatnich 19 lat Panie Kozłowski ;) Szkoda, że tracicie kontakt z rzeczywistością bo przez długie lata popierałem wasze działania. Teraz już nie...

mieszkaniec 2017.11.14 23:31
Oceń:

trudno aby przez 19 lat lista była krótka. Po 19 latach czas przejść na polityczną emeryturę. Im dłuzej ktoś jest u władzy tym co raz bardziej uważa się za nieomylnego.

Ktoś zorientowany 2017.11.14 22:34
Oceń:

A na ile zadłużył miasto Wejherowo. Edward Gierek też dużo budował, tylko że potem całe pokolenia musiały to spłacać.

qq 2017.11.15 00:51
Oceń:

Wejherowo ma jedno z najniższych zadłużeń w regionie.

ekonomista 2017.11.15 11:40
Oceń:

i jedne z niższych w okolicy wpływy z podatków (troszkę ponad 1000 zł na osobę. Rumia i Reda stoją lepiej! Czym innym jest branie kredytów na poważne inwestycje typu węzły a czym innym na zbytki typu pomniki i otwarte baseny.

hmm 2017.11.14 20:37
Oceń:

Niżej chyba sam Wasiakowski wypisuje pozytywne komentarze na swój temat hahaha :P

- - - 2017.11.14 21:08
Oceń:

braki w wykształceniu od razu widać w charakterystycznym stylu pisania

Obserwator 2017.11.14 20:30
Oceń:

Dziwi mnie brak wzmianki o tym ze pominięto pana wsiaklwskiego ! To on walczył o ulice iwaszkkewicza rozpoczął batalie o budowę sali nr 5 i zdobywa tytuły w boksie na arenie międzynarodowej ! Mieszkańcy widza jak pan Wojciech działa a tu widocznie sami zazdrośnicy pan Wojtek to dobry człowiek każdemu pomoże

Janek74 2017.11.14 20:21
Oceń:

Ciekawa lokalna inicjatywa !! Niestety problemy lokalne to też niskie płace (dzieki bardzo wysokim kosztom pracy) ,to wpływa na niską jakość życia !! Ten problem można rozwiązać dzięki wyborom parlamentarnym ! Jeżeli doprowadzimy do znacznej redukcji olbrzymiej liczby radnych i urzedników,likwidacji urzędów pracy,gabinetów politycznych ,dwukadencyjności radnych i parlamentarzystów to dla nas wszystkich będzie normalniej !! Płaca netto 1459 zł ,2000 zł brutto,2400 zł koszt pracodawcy -SKANDAL !! Do ręki pracownika powinno trafić 2100 zł ,300 zł ubezpieczenie i równa emerytura 1000 zł .NISKIE PROSTE PODATKI ,JUŻ CZAS NA DOBRE ZMIANY !! ps Rumunia po obnizeniu obciążeń fiskalnych ,wzrost gospodarczy to ok 9 % rocznie !!

gość 2017.11.14 19:54
Oceń:

Z tej ekipy jedynie Arkadiusz Szczygieł i Mateusz Schmidt są ludźmi na których można by głosować, ponieważ reprezentują rozsądek, wiedzę i wykształcenie. O reszcie litościwie przemilczę, bo nie mógłbym napisać nic dobrego, a jedynie potwierdzić to, co ludzie w Wejherowie i tak o nich wiedzą...

Ktoś zorientowany 2017.11.14 20:36
Oceń:

No nie żartuj!!! A. Szczygieł coś reprezentuje???? Chyba tylko to,że przez politykę (być może) załatwił sobie posadkę w Starostwie za czasów J. Reszke. Po za tym chyba nic innego nie umie jak tylko trzymać się koryta .

bardziej zorientowany 2017.11.14 22:30
Oceń:

Tak mało wiesz, że aż żal. Zmień nick z "Ktoś zorientowany" na "Ktoś zdezorientowany" lub "Zmanipulowany".

2014 2017.11.14 19:50
Oceń:

A ten cały Schmidt to czym się przez ostatnie cztery lata wykazał? Chyba tylko zmienianiem opcji politycznej. To zdecydowanie najgorszy z radnych wybranych w 2014 roku...

osiedle kaszubskie 2017.11.14 21:56
Oceń:

popieram w 100%.

Łukasz 2017.11.14 19:43
Oceń:

Klub wzbudził duże zainteresowanie sądząc po komentarzach. Powodzenia

Tomasz32 2017.11.14 19:25
Oceń:

Drużyna actimela - tylko tak można to skomentować :)
Pozdrawiam

Tr 2017.11.14 19:22
Oceń:

Skowrońska, Gumis?! O ludzie, trzymajcie mnie :d
Ciekawe czy usunie tatuaże.
Wasiakowski pamiętamy co krzyczales na stadionie, a co robiles potem.

Ktoś zorientowany 2017.11.14 19:17
Oceń:

Na zdjęciu widać, że p. Skowrońska to na polityce zęby zjadła. A p. Szczygieł to furorę polityczna robi tylko przez znane nazwisko znanego taty lekarza.

Kolega 2017.11.14 18:23
Oceń:

a ten koleś w dresie co wygląda jak gumiś w zielonej czapeczce to kto?

Davidoski 2017.11.14 18:13
Oceń:

Wymienione są 4 osoby, a na zdjęciu widać 5! Znowu media pomijają milczeniem osobę, która zrobiła dla Wejherowian najwięcej i ma same najlepsze inicjatywy i pomysły. Ziomki z wiaty dziękują mu za miejscówkę. Czekamy na więcej takich inicjatyw. Ma Pan Panie Wojtku nasze poparcie w wyborach prezydenckich. W Wejherowie każdy mówi, że będzie na Pana głosował i Pana popiera.

Kibic 2017.11.14 18:09
Oceń:

Brawo ze Wojciech Wasiakowski się nie poddaje. Cały czas zabiega o mieszkańców i robi więcej niż jeden radny którzy to potrafią się lansować w familiadzie. Schmit zmądrzał widze rozwalcie ten system

Wejo 2017.11.14 21:06
Oceń:

Rozwalić to sobie możecie ryj..e na treningu boksu. W wyborach nic nie zdzialacie.

Ktoś 2017.11.14 16:45
Oceń:

przepraszam bardzo, jak radni w Wejherowie mogą doprowadzić do czegokolwiek? niestety w tym mieście nic radni dla prezydenta nie znaczą, nie liczy się z mieszkańcami, to właśnie radna Skowrońska zawsze o mieszkańców dbała, ale niestety skutecznie jej przeszkadzano i utrudniano pracę społeczną...a po komentarzach widać, że niektórzy nie mogą się pogodzić z tym, że idzie nowe rozdanie, że inni też mogą i też potrafią i im się chce, opanujcie emocje...

smiechowo 2017.11.14 16:18
Oceń:

Jeżeli faktycznie zmieni się ordynacja wyborcza i znikną okręgi jednomandatowe to jeżeli uda wam się wprowadzić jednego - dwóch radnych to i tak będzie dużo.

ix 2017.11.14 16:49
Oceń:

widać że po pierwsze nawet projektu ustawy nie przeczytałeś, dwa nie jesteś zorientowany, trzy nie umiesz liczyć heh

anty pis 2017.11.14 19:17
Oceń:

Uhuhuhu, dobrozmianowiec się odezwał ;) kolega wyżej ma niestety rację. Nowa ordynacja wyborcza wspierać będzie duże ugrupowania. Sam jestes niezorientowany :)

Ania 2017.11.14 16:07
Oceń:

Drodzy Państwo życzę powodzenia i wytrwałości. Ta żółć którą już wylewają świadczy tylko o ich strachu. Głowy do góry

hahah 2017.11.14 15:58
Oceń:

widze wasiakowski się nie poddaje :D byleby coś przytulić z miejskiej kasy :D co to jest za frajer.... A ze starymi "kolegami" rozliczony melepeto wiejska?

BATERIA 2017.11.14 15:55
Oceń:

....że Wam się chce w TO bawić....trochę podziwiam,trochę współczuję ale nie krytykuję...pozdrawiam

Wejherowo 2017.11.14 15:19
Oceń:

Kampania się rozpoczęła ;) patrząc na tych wszystkich radnych w obecnej kadencji oddam swój głos na tych ludzi. Jak dla mnie są najbardziej szczerzy

1234 2017.11.14 16:20
Oceń:

Skowrońska to tylko umie krzyczeć na zebraniach rady miasta żeby 'dać na mieszkania', 'zrobić coś dla ludzi' itp. Skoro przez tyle lat ile zasiada w radzie miasta nie umiała doprowadzić do budowy nowych mieszkań komunalnych będąc w ugrupowaniu rządzącym to teraz tym bardziej nic nie zrobi :)

ix 2017.11.14 16:48
Oceń:

a od kiedy radni coś budują! tu jest robione/budowane tylko to, co prezydent wymyśli, czas na zmiany! brawo brawo brawo

Mieszkaniec 2017.11.14 15:10
Oceń:

Młody Schmidt od początku był i jest hipokrytą.Na początku startował z PiS potem z PO .Tetaz znowu ucieka bo nic nie potrafi zrobić!!Szczygieł chce na Prezia startować,tak przynajmniej oświadczył rodzinie,I pozostali rodzina Skowrońskich krótka całe życie czerpała korzyści jak była z Hildziem.Żenujące to!!!

12 Marca 2017.11.14 16:29
Oceń:

Skowrońskiej jakoś nic nie przeszkadzalo kiedy była razem z Hildebrandtem. Prawie cała jej rodzina była zatrudniona w różnych miejskich spółkach! Kiedy układy się skończyły nagle zaczęło jej zależeć na mieszkaniach dla ludzi i na samych ludziach! To jest dopiero hipokrytka!

Dla Wejherowian 2017.11.14 15:18
Oceń:

Nic nam nie wiadomo aby radny Mateusz Schmidt startował z listy PiS. Z listy PiSu startował w ostatnich wyborach radny Grzegorz Skowroński. Obaj od dłuższego czasu byli jednak de facto radnymi niezależnymi. Pozdrawiamy i zachęcamy do śledzenia naszych działań :)

brawo 2017.11.14 15:05
Oceń:

Super wiadomość
Radni z tak zwanej opozycji szybko zmienili zdanie za stanowiska i dziwne układy. Najbardziej krzycząca opozycja stała się ostatnią ostoją coraz gorzej zarządzającego miastem Prezydenta. Po poprzednim komentarzu widać że boją się tej alternatywy