Wiadomości

Sromotna porażka Gryfa na Wzgórzu Wolności

2017-11-12 15:15 Redakcja
Sromotna porażka Gryfa na Wzgórzu Wolności
Fot. Leszek Spigarski

Niedzielne spotkanie (12 listopada) na Wzgórzu Wolności skończyło się dla wejherowian sromotną porażką. Błękitni Stargard pokonali żółto-czarnych 3:0. Tym samym gryfici zaprzepaścili ostatnią szansę na zwycięstwo w roli gospodarzy, w rundzie jesiennej.

Do końca pierwszej połowy na boisku nie działo się zbyt wiele. Kibice byli świadkami zaledwie kilku podbramkowych sytuacji, niemniej od początku meczu zauważalna była przewaga gości. Przyjezdni w pełni rozegrali się jednak dopiero w drugiej połowie.

Pierwsza bramka padła w 53. minucie. Precyzyjne dośrodkowanie wykorzystał wówczas Mateusz Węsierski, dzięki czemu Błękitni Stargard wyszli na prowadzenie. Dokładnie 10 minut później pozycję gości umocnił Maciej Więcek, samotnie pokonując obrońców i bramkarza. Ostatnia bramka w tym spotkaniu padła w 70. minucie za sprawą Grzegorza Szymusika, czym prawdopodobnie odebrał żółto-czarnym resztki woli walki.

Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski

W efekcie spotkania Błękitni Stargard zdobyli trzy punkty, które mogą się okazać niezwykle cenne w walce o utrzymanie. Tym samym Gryf Wejherowo nie wykorzystał szansy, by doprowadzić do honorowego zwycięstwa na własnym boisku. W tej rundzie żółto-czarni ani razu nie wygrali jako gospodarze.

Bramki: 53. Węsierski, 63. Więcek, 70. Szymusik

Kartki: 56. Leleń (WEJ) – 68. Węsierski (BSS), 82. Szymusik (BSS)

Gryf Wejherowo: Leleń – Nadolski, Ptak, Trąbka, Wicki, Wicon (76. Małolepszy), Goerke, Maciejewski (74. Koszałka), Regliński, Gabor, Gierszewski. Rezerwowi: Duda,Banaszek, Okuniewicz

Błękitni Stargard: Rzepecki – Liskiewicz, Skórecki, Wojtasiak (73. Karmański), Mosiejko, Więcek (79. Wiśniewski), Fadecki (90. Orłowski), Pustelnik, Gutkowski, Szymusik, Węsierski (85. Magnuski). Rezerwowi: Ufnal, Burzyński, Rogala, Wiśniewski

Sędziowie: Łukarz Kużma (Białystok)

Redakcja

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (13)

anhol 2017.11.14 11:21
Oceń:

tragedia i katastrofa to malo powiedziane ale jaki wstyd wobec kibicow i mieszkancow wybitni nieudacznicy na czele klubu i nizej tez.jest kontynuacja tej farsy kompletnie nie potrzebne bo szkoda kasy na ten kabaret

Max 2017.11.13 20:37
Oceń:

Waga i cały zarządzie powinno być wam WSTYD zniszczyliscie klub prawdziwych Wejherowian nigdy wam tego nie zapomnimy i rozliczymy was z tego. Jezeli macie trochę honoru to podajcie się do DYMISJI. ZNISZCZYLISCIE NASZ UKOCHANY KLUB NIE ZAPOMNIMY WAM TEGO NIGDY. TYLKO DYMISJA NATYCHMIAST

antywaga 2017.11.13 22:22
Oceń:

Pytanie: Czy kibice mogą coś z tym zrobić? Na pierwszy ogień powinien polecieć prezes...

Kocham sport 2017.11.15 09:03
Oceń:
Gryf 2017.11.15 14:27
Oceń:

Jak nie wiesz jacy, poszukaj fotek w galerii na fb.

Załamany 2017.11.12 22:32
Oceń:

Wszelkie nadzieje zostały tym meczem rozwiane. Totalna ruina druźyny. Przegrać u siebie tak wysoko z druźyną z dolnych rejonów po słabiutkiej grze.... to koniec, nic z tego nie bedzie. Znowu trzeba przeźywac to co juź przeźywaliśmy w poprzednich sezonach. Czyli wstyd i rozpacz... bo nie fajnie ogladać jak druźyna którą uwielbiam dostaje kolejne baty.

xx 2017.11.12 20:46
Oceń:

Lepiej niech się wycofają z rozgrywek i zaczną w kolejnym sezonie od zera, z nowym zarządem i kadrą... z tego już nic nie będzie niestety. A kilka lat temu było już tak dobrze!

WKS 2017.11.12 22:00
Oceń:

Ale zdajesz sobie sprawę, że Gryf zaczynając od zera już się nie dźwignie? Zobacz jak skończyła Polonia Warszawa!!! Tak wiem, tam jest też Legia... Niestety, Wejherowo to nie Gdańsk gdzie Lechia ma poparcie całej rady miasta z budyniem na czele! Oni sobie mogli zaczynać od A klasy. Dla Gryfa zaczynającego od zera, to jest trumna... Od zera musi zacząć zarząd z nowym prezesem, gościem któremu się chce! A także z młodymi piłkarzami którym nie w głowach imprezy i marzenia o grzaniu d*** w Gdyni za gruby hajs i lans... Tylko z takimi którzy są waleczni, kochają piłkę i chcą grać dla GRYFA! Chcą coś osiągnąć i zapisać się w historii. Nie ma drogi na skróty...

olo 2017.11.12 17:35
Oceń:

Spadku nie będzie,tylko wycofanie zespołu po jesiennej rundzie.

Tomasz 2017.11.12 18:43
Oceń:

Po wyborach ostatni bastion prezydenta musi przetrwać

antywaga 2017.11.12 16:59
Oceń:

Nie wiem, czy jest druga taka drużyna w PL która tak szybko zapewniła sobie spadek... "Brawo"! Wciągu kilku lat z solidnego zespołu i pełnych trybun, mamy zespół na poziomie 5 ligi i publiczność mniejszą niż Rozwój Katowice...

WAGA DO DYMISJI!!!

Jajaja 2017.11.12 18:53
Oceń:

Wszyscy do dymisji, brukiew sadzić a nie piłkę robić. Ten klub to organizacyjnie poziom taki jak w Garczegorzach

Zarząd do dymisji 2017.11.12 19:16
Oceń:

Niestety, ale faktycznie, z Gryfa ten zarząd zrobił pośmiewisko!!!