Wiadomości

Powraca temat karmy kupowanej dla bezdomnych zwierząt

2017-10-11 09:50 Redakcja /TTM
Powraca temat karmy kupowanej dla bezdomnych zwierząt
fot. TTM

Po raz kolejny wejherowscy radni spotkali się na nadzwyczajnej sesji, ze względu na skargi napływające od Fundacji Burasek. Społecznicy nie odpuszczają w formalnym konflikcie z miastem. Przypomnijmy, że chodzi między innymi o jakość kupowanej dla bezdomnych kotów karmy.

We wtorkowy poranek wejherowska rada miasta musiała dopełnić formalności w sprawie przekazania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Gdańsku odpowiedzi na skargę z dnia 15 września 2017 roku Fundacji Burasek z siedzibą w Gdyni na uchwałę nr VIIk/XXXV/411/2017 Rady Miasta Wejherowa z dnia 14 sierpnia 2017 roku – druk nr 411. Sprawa ciągnie się od kilku miesięcy, wywołując burzliwe dyskusje. Wcześniej o tym sporze pisaliśmy tutaj.

Fundacja Burasek tym razem złożyła skargę na fakt przekazania poprzedniej skargi do sądu. Procedura jest taka, że każdą skargę rada miasta musi uchwalić, a właściwie przekazanie jej do sądu – tłumaczy Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Większość radnych uznała, że zarzuty przedstawiane w tej skardze są subiektywne, dlatego chcielibyśmy, żeby zajął się tym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku – uzupełnia Jacek Gafka, wejherowski radny.

Odmienny punkt widzenia przedstawiają działacze fundacji. Twierdzą oni, że skarga dotyczyła opublikowania przez nich odpowiedzi Urzędu Miasta Wejherowa na poprzednią skargę społeczników.

Kwestii, na które skarży się przedstawiciel Buraska, jest kilka. Najwięcej kontrowersji budzi jakość karmy, którą Wejherowo kupuje dla wejherowskich kotów. Sprawa jest jednak wielowątkowa.

Problem opisany w skardze Fundacji Burasek oraz uzasadnieniu do uchwały. Zachęcam do przeczytania dokumentacji oraz samodzielnego wyciągnięcia wniosków – podsumowuje Beata Rutkiewicz.

fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
Źródło: facebook.com/Koty-Wejhera-296221950573243/ Źródło: facebook.com/Koty-Wejhera-296221950573243/
Źródło: facebook.com/Koty-Wejhera-296221950573243/ Źródło: facebook.com/Koty-Wejhera-296221950573243/
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
Źródło: facebook.com/Koty-Wejhera-296221950573243/
Źródło: facebook.com/Koty-Wejhera-296221950573243/

O finale tego postępowania zadecyduje Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku. Temat najprawdopodobniej powróci w ramach kolejnych sesji rady miasta.

Redakcja /TTM

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (13)

były wejherowianin 2017.10.11 22:24
Oceń:

To w Wejherowie jest jeszcze ktoś, kto ma odwagę walczyć z mafią Hildebrandta ? Brawo ! Szacun !

kot czy szczur - wybor nalezy do Ciebie 2017.10.11 19:53
Oceń:

Jaka jest różnica pomiędzy wejherowskim urzędnikiem a kotem ?
- Kot jest pożyteczny :)

Hildebrandt jak Lenin 2017.10.11 17:42
Oceń:

Jak zwykle nadmorski czyli TTM podaje tylko tę jedyną wersję urzędu bez żadnego sprawdzenia i bez pytania drugiej strony. Prawda jest zupełnie inna, nie chodziło tym razem o żadną karmę, a Rutkiewicz kłamie. Takie media jak TTM to porażka. Będziecie ogłupiani do końca rządów Hildebrandta i jego pomagierów.

Nadmorski24.pl 2017.10.12 07:47
Oceń:

Szanowny Czytelniku,

Zarzut związany z nieprzedstawianiem opinii drugiej strony jest mocno nieuzasadniony. Cytujemy: "Odmienny punkt widzenia przedstawiają działacze fundacji. Twierdzą oni, że skarga dotyczyła opublikowania przez nich odpowiedzi Urzędu Miasta Wejherowa na poprzednią skargę społeczników" – pod tym zdaniem umieszczony jest facebookowy komentarz, stanowiący odpowiedź miłośników zwierząt.

Niemniej, dziękujemy za konstruktywną krytykę, pozdrawiamy i zachęcamy do czytania artykułów w całości, a nie wyrywkowo.

Ewa 2017.10.11 14:19
Oceń:

Funda ja zarejestrowana w Gdyni działacz z Wejherowa.... Ma racje i popieram Go w działaniach....

ssssssssssssssss 2017.10.11 13:55
Oceń:

ludzi sie zainteresujcie lepiej!!!!!!!!!!!!!!!

wania 2017.10.11 11:05
Oceń:

zwierzeta tez zasluguja na szacunek nawet jesli nie sa wyborcami !

szemold 2017.10.11 10:46
Oceń:

Niech Gdynia odwali się od Wejherowa i okolic. Do nas na wieś w gminie Szemud też sprowadziło się pełno tego 'miastowego' motłochu i wszystko im nie pasuje, próbują wprowadzać swoje zasady, ale to nas na szczęście jest więcej! WON stąd

WJ 2017.10.11 10:29
Oceń:

To jest chyba niemożliwe, żeby pani wiceprezydent miasta była aż tak tępa i nie rozumiała kompletnie tego, czym się zajmuje, więc to, co robi pani Rutkiewicz to raczej celowe wprowadzanie w błąd opinii publicznej. Skarga Fundacji Burasek nie dotyczyła faktu przekazania poprzedniej skargi do sądu administracyjnego, ale była to skarga na opublikowanie przez Urząd Miasta odpowiedzi na skargę. UM po raz kolejny zataja przed opinią publiczną treść niewygodnej skargi, ale za to publikuje nieprawdziwe informacje i znowu władze są sędzią we własnej sprawie. Żenada :/

Ja 2017.10.12 15:48
Oceń:

WTF? skargi na skargi - o co komu chodzi? Burasek to fundacja która kupuje karme czy miasto? miasto daje buraskowi?
co to za fundacja burasek i czym sie zajmuje? po tym artykule i komentarzach pod nim - NIC NIE WIEM?

z dziada pradziada 2017.10.11 10:09
Oceń:

Ta Gdynia to jest wrzód na d**** całego Wejherowa i mieszkańców Gdańska.
Na Fenikowskiego imigranci z Gdyni też nie potrafią się dostosować do lokalnej społeczności i tylko straż miejską i policję wołają.

johny 2017.10.11 11:04
Oceń:

Zajechało dresiarską patolą, której wydaje się, ze są panami Wejherowa.

tag 2017.10.11 14:21
Oceń:

och Johny zdejmij kalesony, i słomę z butów wyciągnij ...