Wiadomości

'Nie' dla drogi przez puszczę. Jest petycja

2017-04-20 13:31 Redakcja
'Nie' dla drogi przez puszczę. Jest petycja
Źródło: secure.avaaz.org

W internecie rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod petycją w sprawie sprzeciwu wobec planów budowy drogi wiodącej przez Puszczę Darżlubską. Inicjatywę poparło już kilkaset osób. Pismo ma trafić m.in. do starostów.

„Stanowczo przeciwstawiamy się planowanej budowie drogi powiatowej nr 1442G Celbowo – Brudzewo – Wejherowo. Dopuszczenie w ramach tej inwestycji do intensywnego ruchu drogowego klasy „Z” pomiędzy powiatami puckim i wejherowskim przez Obszar Chroniony Natura 2000 oraz Obszar Chronionego Krajobrazu uważamy za zbyt dużą ingerencję w środowisko, a co za tym idzie jego realną degradację”. Tak brzmi pełna treść internetowej petycji, którą w pierwszych dniach poparło około 300 osób.

Pomysłodawcy tego apelu liczą na podpis nawet 10 tysięcy osób. Dokument ma trafić m.in. do władz powiatu wejherowskiego i puckiego.

Przypomnijmy, projekt budowy drogi pomiędzy Puckiem i Wejherowem spotkał się z mieszaną opinią mieszkańców miejscowości położnych w rejonie planowanej inwestycji. Niedawno odbyły się konsultacje społeczne, podczas których nie kryli oni swoich obaw. Osoby mieszkające na terenie gminy Puck obawiają się głównie powodzi spowodowanych zmianami w odwadnianiu pól. Przeciwna budowie nowej trasy była też m.in. część mieszkańców Kąpina.

Wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk wyraził nadzieję, że ostatecznie dojdzie do społecznej ugody.

  • Pozytywny wpływ na rozwój gminy, na rozwój otoczenia i przedsiębiorczości, to wszystko przemawia na tak. Natomiast w to się wplatają jeszcze potrzeby mieszkańców, ale myślę, że po dyskusji i omówieniu tego wszystkiego, ostatecznie dojdziemy do porozumienia – przyznał.

Petycja Ratujmy Puszczę Darżlubską dostępna jest tutaj.

Redakcja


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (10)

km 2017.04.22 16:29
Oceń:

Chcecie puścić turystów na Hel przez Wejherowo?
Chcecie, by karetki do szpitala stały w korku?
Chcecie zablokować całe Wejherowo, tak jak zawalona samochodami jest Reda?
To betonujcie sobie ile wlezie.

Romek 2017.04.21 21:28
Oceń:

Liczę, że zdanie ekologów nie będzie specjalnie brane pod uwagę.

Droga biegnie daleko od zabudowań Kąpina, po drugie intensywniejszego ruchu należy się spodziewać jedynie w sezonie.
Poza nim nie będzie tam wielu pojazdów podobnie jak na szosie Piaśnickiej.
Mieszkańcy Wejherowa i okolic poza sezonem raczej nie jeżdżą w strone Pucka i dalej i odwrotnie.
a z Pucka i okolic wiecej jezdza do Trójmiasta, a nie Wejherowa.

momo 2017.04.20 19:03
Oceń:

przyjdzie sezon..jak karetka będzie musiała któregoś z kąpina dostarczyć z plaży np władka bo sie coś mu stanie jak na obiad z żona pojedzie i utknie w korku miedzy puckiem a redą albo na ofiar piaśnicy jak te rondo tam pobudują to zobaczą. Mozna zrobić fajną drogę i jakaś ścieżkę rowerowa ..sensowne pobocze od szpitala do kąpina tam jest niebezpiecznie ...ogarnijcie się;/ droga przez ten las jest badzo szeroka i jest sens zeby to zrobić...

wróbel 2017.04.20 18:51
Oceń:

z lasu robicie puszczę ???
co żubry komary i robaki pouciekają
eko penery do roboty !!!

Mika 2017.04.20 15:52
Oceń:

Jestem jak najbardziej za budową tej drogi bez przesady ludzie już nie wymyślajcie, a później będą jeszcze nią jeździć i chwalić!!!!

Aster 2017.04.20 15:19
Oceń:

Widać mieszkańcy Kapina poszli do odpowiednich ludzi po pomoc.

asssu 2017.04.20 15:08
Oceń:

Brak poszanowania dla przyrody przez takie myślenie głupich ludzi..co tam robaczki ,żabki itp ..co tam drzewa czysta woda etc...ta jestem ekoterorrystą i takich jak tu komentujących powinno się jak myśliwych powinni zabrać się za regulację pogłowia między sobą !

Prezes 2017.04.20 15:00
Oceń:

Troszkę przeginka... Ta droga i tak powstanie a ZAWSZE to właśnie mieszkańcom się coś nie podoba. Jak się mieszkańcom kąpina nie podoba to wypad - zarządzać możecie swoją działką a nie zagospodarowaniem terenu w dwóch gminach. Każdy chce jeździć ale najlepiej 'nie przy moim domu'. Polaki cebulaki. Czekam z niecierpliwością i trzymam kciuki.

Florian 2017.04.20 14:44
Oceń:

Czesc to nie ekolodzy tylko ekoterrorysci.
A ta puszcza to nie Białowieża czy puszcza Kampinoska... zlitujcie się ludzie.
Jakoś do Lesniewa droga prowadzi z obu stron i jest ok.

AndrzejPL 2017.04.20 14:03
Oceń:

Budować drogi trzeba bo rośnie ilość aut !!! Jaka to tam puszcza - zwykły las. To jest już droga tyle, że piaskowa, Super tylko asfalt położyć !!!!! BUDOWAĆ i NIE PATRZEĆ NA ROBACZKI, ŻABKI I PSEUDO-EKOLOGÓW