Wiadomości

Mistrzostwa szkół gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt

2017-03-20 15:47 Bartłomiej Woźniak

W piątek (17 marca) w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 22.03.2017 roku w Kartuzach.

W zawodach wystąpiło 7 zespołów. Zwycięzcą turnieju została drużyna Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, która w finale pokonała Samorządowe Gimnazjum z Bolszewa. Forma zwycięskiego zespołu napawa optymizmem przed Półfinałem Wojewódzkim.

Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

I miejsce – Gimnazjum nr 3 w Wejherowie (Barbara Konkol, Zofia Freund, Agata Jankowska, Martyna Cholch, Malwina Ciesielska, Alicja Haberland, Anastazja Kinas, Patrycja Kulas, Dominika Mudlaf, Rozalia Zabrocka, Julia Zimniewicz  opiekun drużyny – Lucyna Mruk)