Wiadomości

Zniknie pawilon, pojawi się węzeł

2017-03-20 08:38 Redakcja
Zniknie pawilon, pojawi się węzeł
fot. TTM

Pawilon handlowy, który obecnie mieści się przy dworcu PKP w Wejherowie, zostanie wyburzony. Likwidacja budynku przy ulicy Kwiatowej jest konieczna z uwagi na budowę węzła integracyjnego.

Część punktów usługowych i sklepów jest już nieczynna, a te które funkcjonują, wkrótce zostaną zamknięte. Pawilon zostanie zburzony w związku z budową nowego układu drogowego oraz tunelu.

fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM
fot. TTM

Pięć lokali przy ulicy Kwiatowej to jedyne punkty, które muszą zniknąć. Obiekt zostanie wyburzony najpóźniej w maju, a w przyszłości na tym terenie wybudowany zostanie fragment pasa drogowego, chodnik oraz miejsca postojowe dla samochodów i rowerów.

Obecnie trwa przetarg na budowę węzła, do tej pory wpłynęło siedem ofert. Realizacja najtańszej z nich to koszt 21 milionów złotych. Więcej o budowie węzła pisaliśmy TUTAJ.

Redakcja


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (8)

FALKO NINE SIX MC 2017.03.21 00:53
Oceń:

a jak tam wenzel ZRYW bo co przejezdzam to widze ze stoi a dobrze widac w tych korkach w godzinach szczytu ;) ciekawe do kogo musiala by sie przez korki spuznic karetka żeby to ruszylo z kopyta jak pomniki alfabetu kaszubskiego ?

xyz 2017.03.20 22:33
Oceń:

Nareszcie! Wszystkie budy z okolicy dworca powinny zniknąć!

Tenodfatfuduf 2017.03.20 12:27
Oceń:

Burza mi kebab jedyny, nic nie uszanuja, tyle leat mojej pracy, nawet nie jestem ciapakiem a by tylko zamykac chcieli, obok komisariat zlikwidujcie a nie

Mieszkanka Wejherowa 2017.03.20 09:59
Oceń:

Bardzo się cieszę z tej nowej inwestycji, w końcu w tej części Wejherowa zapanuje ład i porzadek, a nie jak do tej pory "meliniarnia".

FALCO MIX 2017.03.20 15:24
Oceń:

Kobieto zejdz na ziemię w Wejherowie pożądku NIEBYŁO NIEMA I NIE BĘDZIE!!!!!!!

Mieszkanka Wejherowa 2017.03.21 10:11
Oceń:

Eh .. chyba masz racje.

OP 2017.03.20 09:23
Oceń:

Zaraz ten od fastfóduf na dworcu zacznie tutaj skomleć, że mu jedyny kebab burzą.

Ojojoj 2017.03.20 12:33
Oceń:

Nie kaźdy tak jak ty moźe sobie pozwolić na jedzenie w domku babcinego obiadku...