23.01.2017 11:51 0 Kamil Złoch

Unihokej: Wejherowianie walczą o tytuł mistrza kraju

Wejherowianie po dwóch emocjonujących meczach na własnym terenie w weekend awansowali do kolejnej fazy rozgrywek o tytuł mistrza kraju.

W 1/8 finału okazali się lepsi od Olimpii Łochów, grano do dwóch zwycięstw, wcześniej Ósemka wygrała jedno spotkanie na wyjeździe. O losach awansu miał przesądzić jeden lub dwa mecze w Wejherowie, przez moment wydawało się nawet, że podopieczni Grzegorza Janiszewskiego awans załatwią sobie już na pierwszej prostej, ale w sobotę po szybkim prowadzeniu do głosu doszła Olimpia, która jeszcze na sekundę przed końcem trzeciej tercji prowadziła 5:4, rzutem na taśmę do dogrywki doprowadzili jednak gospodarze.

Nadzieje na szybki awans trwały krótko, Łochów zdobył złotą bramkę na 6:5 i na rezultat trzeba było poczekać do niedzieli. Trzy trafienia dla Ósemki to zasługa Leszka Samsona, dwukrotnie strzelał Kamil Janiszewski. Dzień później wejherowscy unihokeiści zaczęli z wysokiego „C” od pięciobramkowego prowadzenia, później straty zaczęli odrabiać goście z Łochowa, ostatecznie skończyło się jednak na 8:5 dla UKS Ósemki. Cztery razy punktował Leszek Samson, 2 razy Kamil Janiszewski, po trafieniu dołożyli Karol Idzi i Krzysztof Lis. W całym pojedynku 2:1 dla Wejherowa i to właśnie Ósemka zaczyna przygotowywać się do ćwierćfinału play-offów Salming Ekstraligi.